DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Watykan potwierdza: papież przyjął na audiencji kard. Pella

Watykan potwierdza: papież przyjął na audiencji kard. Pella

Papież Franciszek przyjął na audiencji kardynała George'a Pella, oczyszczonego przez sąd w Australii z zarzutu pedofilii i zwolnionego po roku z więzienia. To ich pierwsze spotkanie od zakończenia tej sprawy sądowej.

 

O audiencji poinformowało watykańskie biuro prasowe, nie podając szczegółów.

 

Media nie wykluczają nawet, że 79-letni kardynał Pell będzie ponownie doradzał papieżowi, zwłaszcza w obecnej trudnej sytuacji w Watykanie w związku z zarzutami wobec kardynała Angelo Becciu, dotyczącymi nieprawidłowości finansowych w zarządzaniu funduszami.

 

W kwietniu australijski Sąd Najwyższy uchylił wymierzony Pellowi wyrok sześciu lat za pedofilię. Po ponad roku kardynał opuścił wtedy więzienie. Był najwyższym rangą dostojnikiem Kościoła skazanym za takie czyny i osadzonym w zakładzie karnym.

 

KAI

TK


DATA: 2020-10-12 15:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

nikt nie wie jaki krzyż przygotowuje Chrystus Może to była forma sprawdzenia wiary i świętości Kardynała? Działanie mocy szatańskich też zrobiło swoje ! Módlmy się o łaskę rozeznania dobra i zła.
1 miesiąc temu / taki tam
 
@Daro - dobre!
1 miesiąc temu / E
 
ciekawe czy jeszcze kard. Pell coś będzie działał, czy to jest bardziej głębokie spojrzenie w oczy przed emeryturą, 1,5 ? roku w więzieniu za niewinność
1 miesiąc temu / mmx
 
O ile pamiętam to Watykan nawet nie stanął w obronie czcigodnego Kardynała Pella kiedy był oskarżany, sądzony, kiedy media grzmiały na cały świat, że to zboczeniec i pedofil i wylewali z nienawiścią na niewinnego Arcypasterza hektolitry nieczystości. Teraz Franciszek i cały Watykan powinni upaść przed Nim i błagać o przebaczenie i błogosławieństwo. Znając życie to tak się nie stanie. To nie polityk kraju muzułmańskiego ani żaden szejk ZEA, żeby mu cześć oddawać i po butach na kolanach całować. Ani też drewniana figórka demonicznej Paciamamy, żeby ją ze czcią na ramionach jako największą świętość obnosic w procesji po Bazylice Watykańskiej. Ot zwykły, pokorny sługa CHRYSTUSA prześladowany przez świat.
1 miesiąc temu / Daro
 
Mam nadzieję że pastor GO przeprosił
1 miesiąc temu / Rafal
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.