DZIŚ JEST:   23   KWIETNIA   2019 r.

Św. Wojciecha, patrona Polski
Św. Wojciecha, męczennika
Św. Gerarda,biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Jan - Taaaaa, jasne. Nic się nie dzieje, tylko staramy się "rozeznać" wszystko na nowo :) To właśnie dzięki takim niusom rośnie świadomość prawowiernych katolików, że dzieje się coś złego - bardzo złego - w naszym Kościele.
ponad 1 rok temu / Marek
 
...to fałszywy news który miałby nas katolików dzielić i osłabić Kościół. Komisja kanonizacji papieża Pawła VI studiuje okoliczności powstania encykliki i zasługi papieża w jej napisaniu, bo słowa w niej zawarte o antykoncepcji okazały się prorocze.
ponad 1 rok temu / Jan
 
Język psychologii wydawał się być ok, dopóki nie pokazał rogów - dopóki nie zaczęto go używać dla rozmontowywania wiary katolickiej i zniesienia X przykazań...""Proaktywność to umiejętność wybierania reakcji. Jej prekursorem był psychiatra Victor Frankl, w czasie drugiej wojny światowej więzień obozu koncentracyjnego. Stwierdził, że choć każdy aspekt jego życia jest kontrolowany przez innych, nie mogą mu zabrać prawdziwej wolności. Nie mogli wpłynąć na to, co myślał i jak się czuł. Mógł decydować o swoim wnętrzu. Mógł decydować, w jaki sposób będzie na niego wpływać wszystko co przeżywa." B. Białecka, "Psychologia a życie duchowe, s.22" - JEŚLI PROAKTYWNOŚĆ TO CEL, wtedy jasnym staje się zdanie "To, co alienuje człowieka, nie jest efektem jego samodzielnego wyboru, lecz zostało mu przekazane. Trzeba więc go wyzwolić, wyemancypować ze wszystkich form transmisji i determinizmu." - z "multi-kulti - zmutowany..." CEL TO WYZWOLENIE SUMIENIA Z WSZELKIEGO DETERMINIZMU...
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Polecam mój ulubiony filmik w sieci na temat psychologii - "Mówią: Jesteśmy Chrześcijańskimi Psychologami" - na youtube, dlaczego nie można łączyć języka teologii i języka psychologii...mnie to przekonało i rzuca też nowe światło na pisanie dokumentów przez papieży - jeśli umieszczają tam słowa nie z teologii lecz z psychologii, to znaczenie zdań jest całkiem inne, świeckie i niezgodne z Prawdą...
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Przepraszam, ale z tekstu wprost wynika, że Watykan ZAPRZECZA jakoby działała komisja, która ma zrewidować HV.
ponad 1 rok temu / asdf
 
@Marek, żeby nie być gołosłowną, przeczytałam jeszcze raz AL - do pkt. 100 i zauważyłam, że papież promuje proaktywność. Słowa, które rzuciły mi się w oczy to: przemoc-najczęściej powtarzane słowo-werbalna, fizyczna, seksualna; kryzys, dominacja, nietolerancja, agresja, stres, personalizacja, aspiracje osobiste, samokrytyka, duszpasterstwo pozytywne, zdolność proaktywna, obsesja, narcyzm, manipulacja, autonomia, presja, afektywność narcystyczna, zaburzenia uczuciowe, integracja, wyzwanie, agresja społeczna, komunikacja, postawy obronne, autorytaryzm, seksizm, kreatywność misyjna, przymus, rozeznanie obecności, elementy pozytywne, pedagogia, więź publiczna; czynniki, które ograniczają zdolność podejmowania decyzji, mentalność, maltretowanie, idylliczne, typy aspołeczne, niezdolni do opanowania impulsów, postawa pasywna, aktywność, dynamiczna i kreatywna reakcja, postawa pedantyczna, pesymizm, kompleksy, sieci integracji, osoba antyspołeczna. Także tak...
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
@kwiatek77 - To ciekawe, co piszesz. Muszę dokładnie przeczytać AL pod tym kątem. Pozdrawiam.
ponad 1 rok temu / Marek
 
To antykoncepcja będzie na receptę? po indywidualnym "rozeznaniu" i duszpasterskim "towarzyszeniu"?
ponad 1 rok temu / jan
 
@Marek, chodziło mi o nazewnictwo i wiarę, która się za taką nazwą - poczucie winy - kryje, wiarę w rzeczywistość wykreowaną przez psychologię (stworzoną przez okultystów jako nową wiarę? bo nie jest to nauka). Nie chodziło mi o ludzkie uczucia, czy stany psychiczne - te są doświadczane przez nas ale co one znaczą - znaczenie im nadała psychologia. Dzięki Tobie sobie przypomniałam, że jak czytałam AL, to właśnie takie miałam wrażenie, że tam nie jest używany język teologiczny ale pojęcia zaczerpnięte z psychologii - nie pamiętam dokładnie, musiałabym poszukać. Ale wiem, że zastosowanie ich zmieniło sposób widzenia świata z katolickiego na świecki. Dziwiło mnie wtedy, że i papież używa takich pojęć. Być może HV też tak zmienią - czyli wprowadzą do niej pojęcia z psychologii i zastąpią teologiczny język w niektórych pojęciach. Ja też pragnę Kościoła, który byłby dla mnie oparciem, nauczycielem Prawdy. Nie czuję się na siłach aby sama się prowadzić do świętości.
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Niech zgadnę. Antykoncepcja zostanie dozwolona, ale po "rozeznaniu" i duszpasterskim "towarzyszeniu" takiej parze. I oczywiście zostaniemy zapewnieni, że każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie.
ponad 1 rok temu / Kwiat
 
@kwiatek77 - Jesteś pewna, że "poczucie winy" wymyślili okultyści? :) A może sobie przyswoili i nadali temu nowe znaczenie? Jakby nie było - tak, zgadzam się: chodziło mi o wyrzuty sumienia. Ogólnie chciałem także przekazać, że samemu nie trzeba być świętym, aby uważać święte zasady za ważne i niepodważalne. Choć sam daleki jestem od świętości, a jednak pragnę Kościoła, który mnie wciąż będzie pouczał i uwrażliwiał na świętość.
ponad 1 rok temu / Marek
 
Słowa Stwórcy o małżeństwie: "Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałem" nie są czymś sztucznym, czy widealizowanym, a jednocześnie nie ma w nich miejsca ani na sztuczną kontrolę urodzin, ani na rozwody.
ponad 1 rok temu / sp
 
"Bądźcie płodni" Rdz1,28. Antykoncepcja, to anty-płodność.
ponad 1 rok temu / do magis
 
...słuchać hadko...
ponad 1 rok temu / Kazio
 
@Marek, "bez poczucia winy nie ma nawet nadziei na zbawienie" - miałeś chyba na myśli wyrzuty sumienia? czyli działanie Ducha Świętego, który przekonuje świat o grzechu...bo poczucie winy - to jest pojęcie wzięte z psychologii - którą założyli okultyści...można mieć psychiczne/nie duchowe, poczucie/uczucie winy z bycia sprawcą lub z bycia ofiarą i te uczucia tłumić np. narkotykami...wtedy jak widać poczucie winy nie daje nadziei na zbawienie/żadne uczucia czy to miłe czy niemiłe nie dają nadziei na zbawienie...normy-X przykazań, są potrzebne aby mieć wyrzuty sumienia - czyli aby słyszeć dobrze, co Duch Święty chce nam powiedzieć o stanie naszej duszy...aby mieć zdrowe sumienie - czyli słyszące Ducha Świętego, trzeba mieć je dobrze ukształtowane - czyli wiedzieć co jest grzechem i przeciwko jakiej normie - przykazaniu...
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Duns Szkot tylko czeka, aż na nowym kamieniu węgielnym (fałszywie odczytywanych zdaniach z Amoris Latetia) zbudowane zostają nowe herezje.
ponad 1 rok temu / aaa
 
Smutna prawda jest taka że BIAŁY CZŁOWIEK ZGŁUPIAŁ i nie chce mieć dzieci.Zamiast tego psy kotki, wakacje w ciepłych krajach,nowe bmw czy torebkę od MC (panie wiedzą o co chodzi :) )oficjalnie każdy twierdzi żego nie stać.Jeżeli byłaby to prawda to w czasach po II wojnie Światowej nie powinno się urodzić chyba ani jedno dziecko.... A ten (co tu dużo ukrywać) zmutowany posoborowy "Kościół Katolicki" chce wyjść zwyrodniałemu białemu człowiekowi który zatracił już nie tylko wiarę ale nawet podstawowe instynkty (swoją drogą Św Paweł przewidział to i pięknie opisał jacy będą ludzie pod koniec czasów...) na przeciw i zalegalizować antykoncepcję a może i sterylizację. Chyba nie trzeba nikomu przypominać słów Papieża (?) franciszka że "katolicy to nie króliki" czy coś w tym stylu...Jeszcze 50-60 lat temu rodzina WIELODZIETNA BYŁA SZTANDAREM KATOLICYZMU dzisiaj postsoborowa "katolicka " rodzina to zazwyczaj tata,mama+dziecko+piesek/kotek...Każdy widzi ale udaje że jest OK
ponad 1 rok temu / Jan
 
@stasiu masz rację,jak działać to z rozmachem!Po co się rozdrabniać na majstrowanie przy poszczególnych dokumentach watykańskich?Od razu należy zacząć od najwyższej półki.A tak naprawdę,do czego to dojdzie jak zostaną przerewidowane kolejne nauki poprzednich papieży?Wszyscy oni prezentowali przecież tak,obce Franciszkowi,konserwatywne i tradycyjne poglądy katolickie i tak właśnie nauczali.Już nie tylko ołtarze,świece,monstrancje(patrz Fatima 2017),krzyże,pastorały podlegają modernizacji,ale i nauki poprzedników papieskich,a w efekcie,prawa Boskie.Oj biada nam,biada maluczkim pozostawionym samotnie we mgle zamętu rozprzestrzeniającego się z Rzymu.
ponad 1 rok temu / konserwa
 
@magis - Chyba źle podchodzisz do sprawy. Czy w Biblii masz jasno i wyraźnie napisane, że nie wolno sobie co jakiś czas wstrzyknąć w żyłę jakiś narkotyk? Nie. A mimo wszystko chyba zgodzisz się, że ćpanie nie jest zgodne z wolą Boga, a ćpun powinien mieć świadomość, że żyje w sposób niewłaściwy. Z Biblii jasno wynika, że Bóg pragnie życia i że akty seksualne nie powinny zasadniczo wykluczać tego życia. Oczywiście, że mało mało o kto - nawet wśród praktykujących katolików - stosuje się w pełni do zasad Kościoła. Ale to nie oznacza, że mamy prawo po prostu skreślić tę normy, które nam akurat nie są po drodze. To, co święte powinno zawsze pozostać naszym moralnym i duchowym punktem odniesienia. Gdy tego zabraknie nie będziemy nawet zdolni do autentycznego poczucia winy (wobec Boga i bliźnych). A bez poczucia winy nie ma nawet nadziei na zbawienie. Pozdrawiam.
ponad 1 rok temu / Marek
 
Co jeszcze w kolejce do zdewastowania?!
ponad 1 rok temu / Stefan
 
Mało , że Kościół Katolicki jest bezwzględnie niszczony to jeszcze sposób w jaki jest to robione przypominana działanie bezwzględnej mafii , gdzie >kłamstwo i intryga< to rzecz normalna. >Zrewidować < encyklikę to znaczy ZMIENIĆ. Ciekawe w jaki sposób to zrobią pewnikiem na wzór encykliki A.L. Tak to jest jak się otwiera >drzwi i okna< zapraszając bandytów na włam.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Odpowiadając "magis": Rdz 38,9-10.
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
Tak naprawdę to dogmaty socjalistów są zupełnie oderwane ,brzytwą Williama Ockhama Panowie ,a i bez brody Paniom bardziej się podoba...
ponad 1 rok temu / szadrach
 
"pogłębienie tego dokumentu" - piękne i okrągłe sformułowanie, z watykańskiego na nasze będzie to ni mniej ni więcej: "zakopać i udawać, że tego nie ma" ;) To też zresztą dobre obrazowanie tego, że Franciszek bardzo lubi komunistyczny styl, wszak sam wśród swoich pryncypiów określił punkt "transparentność". Jak widać, swoje plany realizuje nie gorzej niż jego chińscy przyjaciele.
ponad 1 rok temu / incuss
 
Czy jest jakiś dowód biblijny na to, że antykoncepcja jest zła? Na podstawie czego się stwierdza, że to jest "odwieczna" prawda. Sam czytałem, że gdzieś na misjach względem sióstr, ofiar gwałtu, antykoncepcja była dopuszczona.
ponad 1 rok temu / magis
 
Czy mógłby wreszcie ktoś ważny w Kościele katolickim wyrazić głośno i w sposó jednoznaczny to, co każdy prawowierny katolik wie, ale boi się lub nie chce wprost powiedzieć? Ile będziemy jeszcze udawać, że nic się nie stało? Kościół, czyli święta wspólnota Chrystusa, jest NA NASZYCH OCZACH rozszarpywana. To nie jest żaden kryzys, tylko jawna oraz nieodwracalna destrukcja. Reakcja naszych sług Bożych? Otóż kilka prawowiernych kardynałów, biskupów i katolickich publicystów wyraża swoje "zaniepokojenie" i prosi Ojca Świętego o "wyjaśnienie". Tak, to na pewno nam pomoże... Bardzo proszę redakcję portalu, aby nie cenzurowała krytyczne, a nawet ostre wypowiedzi, bo są to szczere wyznania katolików, którzy mają prawo, a nawet obowiązek być po prostu źli, rozgoryczeni i bardzo podejrzliwi w stosunku do tego, co się dzieje w naszym Kościele. No właśnie... czy to jeszcze jest "nasz" Kościół? Tylko pytam.
ponad 1 rok temu / Marek
 
Nie rozumiem, skąd ta powściągliwość? Nie prościej byłoby wziąć się od razu za rewizję Nowego Testamentu? :(
ponad 1 rok temu / stasiu
 
To oznacza, że abp Paglia, mianowany niedawno przez Franciszka przewodniczącym Papieskiej Akademii Życia, jest notorycznym kłamcą a jego zwierzchnikowi to nie przeszkadza. Pozostałe wnioski pozostawiam.
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
"Ta nadmierna idealizacja, zwłaszcza, gdy nie obudziliśmy ufności w działanie łaski, nie pozwoliła na to, aby małżeństwo było bardziej pożądane i atrakcyjne" - pokrętne myślenie = czyli winna jest nadmierna idealizacja, a nie rozwody są winne temu, że młodzi nie chcą zawierać sakramentalnych związków małżeńskich...kto jest winien tej nadmiernej idealizacji? i czy aby to idealizacja jest? - skoro Stworzyciel wie do czego nas stworzył i czy aby nadmierna? - skoro sam Bóg określił jak ma wyglądać małżeństwo...
ponad 1 rok temu / kwiatek77
 
Czy w prawie kanonicznym za kłamstwo w tak istotnej dla całego Kościoła sprawie nie ma jakiegoś paragrafu ? ...co oni jeszcze chcą wywrócić do góry nogami ? Może się okaże niedługo że dzieci z probówek są najlepszym rozwiązaniem, oczywiście wynajmując surogatkę gdzieś w krajach trzeciego świata za parę dolarów... . W sumie, po "głębszym rozeznaniu i odpowiednim towarzyszeniu danej parze"...jak nie ma zasad to wszystko dozwolone... .
ponad 1 rok temu / Karol
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.