DZIŚ JEST:   13   LISTOPADA   2019 r.

Świętych Braci Męczenników - Benedykta, Jana, Izaaka
 
 
 
 

Watykan o odznaczeniu aborcjonistki. Chaos informacyjny i lekceważenie mediów

Watykan o odznaczeniu aborcjonistki. Chaos informacyjny i lekceważenie mediów
Fot. Happymind/Pixabay.com

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej nie odniosło się na czas do odznaczenia pro-aborcyjnej aktywistki, Holenderki Lilianne Ploumen, Orderem Świętego Grzegorza Wielkiego. Następnie wysłało lakoniczne oświadczenie, adresowane do wybranych dziennikarzy. Wśród nich nie znaleźli się jednak przedstawiciele portalu, który nagłośnił sprawę. Chaos komunikacyjny i ignorowanie niewygodnych dziennikarzy przez watykańskie biuro prasowe budzi oburzenie katolickich konserwatystów.

 

Biuro przez długi czas milczało w sprawie odznaczenia Lilianne Ploumen najwyższym orderem przyznawanym świeckim. W związku z tym w sobotę wieczorem dziennikarz portalu One Peter Five, Steve Skojec, napisał do Grega Burke, dyrektora biura. Podał link do artykułu zamieszczonego na swoim portalu i poprosił o stosowne oświadczenie w tej sprawie:

 

„Drogi Gregu, historia [opisana na OnePeterFive.com] jest z oczywistych względów kontrowersyjna” – napisał Steve Skojec. „Bardzo chcielibyśmy otrzymać oświadczenie z Watykanu o tym, czy papież wiedział o nadaniu tego orderu i dlaczego do niego doszło. A jeśli [Lilianne Ploumen] nie otrzymała go z Watykanu, lecz kupiła go z drugiej ręki, to również warto o tym wiedzieć. Chcielibyśmy opublikować tekst i poprawić wszystkie ewentualne pomyłki. Aż strach pomyśleć, że kobieta z tak znacznym pro-aborcyjnym dorobkiem otrzymała papieskie odznaczenie” – dodał.

 

Na swojego maila nie otrzymał jednak odpowiedzi. Natomiast we wtorek zobaczył publikację na stronie National Catholic Register. Wynikało z niej jakoby Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej wydało już stosowne oświadczenie. „Zaszczyt Papieskiego Orderu Świętego Grzegorza Wielkiego otrzymany przez Lilianne Ploumen, byłego Ministra Rozwoju, w czerwcu 2017 roku, podczas wizyty holenderskiej rodziny królewskiej do Ojca Świętego, wynika z dyplomatycznej praktyki wymiany zaszczytów między delegacjami z okazji oficjalnych wizyt głów państwa lub szefów rządu w Watykanie. Dlatego też [nadanie orderu] nie jest nawet najmniejszym przejawem pochwały polityki popierania aborcji i kontroli narodzin, promowanych przez panią Ploumen” – głosił komunikat.

 

Jednak na stronie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej nadal nie znajdowało się żadne oświadczenie. Zaintrygowany dziennikarz One Peter Five wysłał tam ponowne zapytanie. Odpowiedziano mu, że oświadczenie zostało wysłane bezpośrednio do zainteresowanych sprawą dziennikarzy, a nie zostało opublikowane na stronie.

 

„To zabawne. Jestem całkiem pewny, że mój email do Grega Burke i dwa pełne raporty w tej sprawie świadczą o zainteresowaniu tematem” – zauważa Steve Skojec.

 

Dziennikarz One Peter Five odniósł się także do treści oświadczenia. Podkreślił, że jego autorzy zaprzepaścili okazję, by odpowiedzieć na następujące pytania:

 

„Dlaczego nie zastosowano procedury weryfikacyjnej przed rozdaniem nagród?

 

Dlaczego 186-letnie papieskie oznaczenie, ustanowione w celu najwyższego wyróżnienia osób służących Kościołowi rozdawane jest jak (...) papieski ołówek w torebce z gadżetami dla VIP-ów?

 

Dlaczego nie było żadnego oświadczenia, w którym Watykan potępiałby lub dystansował się od publicznych komentarzy Ploumen?

 

Dlaczego nie wyrażono żadnej skruchy z powodu nadania nagrody jednej z najbardziej efektywnych promotorek aborcji we współczesnym świecie?

 

Dlaczego nagroda nie została odebrana [byłej minister Ploumen]?

 

Jeśli zaś nagroda nie mogła zostać odebrana bez doprowadzenia do dyplomatycznego kryzysu, dlaczego w oświadczeniu nie pojawiło się nic zachęcającego Ploumen do dobrowolnego jej zwrócenia lub przynajmniej zaprzestania używania orderu w celu wprowadzania w ludzi w błąd i sugerowania im, że papież zatwierdza jej [proaborcyjną] agendę?” – zapytuje dziennikarz One Peter Five.

 

Jak zatem zauważa Steve Skojec, watykańskie biuro prasowe zachowuje się nieprofesjonalnie. Swoją postawą sugeruje bowiem, jakby miało co do ukrycia. Tym samym wzmaga tylko podejrzenia. Jak podkreśla dziennikarz, oświadczenie pokazuje po pierwsze, że odznaczenie jest w oczach obecnych urzędników Stolicy Apostolskiej de facto nieznaczące. Po drugie zaś świadczy o zdenerwowaniu przedstawicieli biura tym, że ktokolwiek ośmiela się kwestionować decyzję o przyznaniu orderu.

 

O odznaczeniu holenderskiej polityk Lilianne Ploumen media poinformowały w piątek. Kobieta ta znana jest ze zbierania olbrzymich funduszy na aborcję i inne cele ukryte za hasłem planowania rodziny, np. antykoncepcję czy środki wczesnoporonne, a także ze wspierania lobby LGBT. Sama polityk wkrótce po otrzymaniu odznaczenia udała się do mediów i zaczęła chwalić się swoim oznaczeniem. Ośmielała się sugerować, że otrzymała go prawdopodobnie właśnie z powodu swojej anty-rodzinnej działalności.

 

Źródło: OnePeterFive.com

mjend

 

 

 

 

 


DATA: 2018-01-17 17:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dziwic się można, że Watykan przed wizytą krolewską nie sprawdził przybywającej świty. A nadanie tej zd... medalu, niestety źle świadczy o samym towarzyszu Franciszku.
ponad 1 rok temu / watra1
 
Wolność czyni człowieka podmiotem moralnym. Gdy człowiek działa w sposób świadomy, jest ? jeśli tak można powiedzieć ? ojcem własnych czynów. Czyny ludzkie, to znaczy czyny wybrane w sposób wolny na podstawie sądu sumienia, mogą być kwalifikowane moralnie. Są dobre albo złe. (Katechizm Kościoła Katolickiego 1749). Moralność czynów ludzkich zależy od: ? wybranego przedmiotu; ? zamierzonego celu, czyli od intencji; ? okoliczności działania. Przedmiot, intencja i okoliczności stanowią "źródła", czyli elementy konstytutywne moralności czynów ludzkich. (Katechizm Kościoła Katolickiego 1750). Mt 19.17 ... A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania.
ponad 1 rok temu / DialogSercaMiłości
 
Skandal bez dwóch zdań, judaszowskie tłumaczenia. Tak ważny order, to nie zwykła pamiątka, żeby kurtuazyjnie obdarowywać nią złoczyńców jak odznaczona pani Ploumen. Franciszek powinien wykorzystać swój autorytet, żeby wspierać przeciwników aborcji, a nie nagradzać radykalnych aborcjonistów. To nie jest pomyłka, tylko kompromitacja.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
Dobra analogia z tym dyplomatycznym gadżetem. Jedni dają ołówki, długopisy, pendrive'y, kubki, czy też eko torby na zakupy, inni dają order św. Grzegorza. To nawet nie jest śmieszne, to jest absolutnie żałosne. A lobbystki na rzecz depopulacji goszczące u Franciszka co dostały? Poza hymnem pochwalnym i błogosławieństwem oczywiście, bo o tym już nam wiadomo.
ponad 1 rok temu / incuss
 
Gosc ma 1000 %racji mysle dokladnie tak samo
ponad 1 rok temu / G
 
Do niedawna uznawałam, że epoka Antychrysta owszem, zbliża się, ale trochę czasu musi jeszcze minąć. Widząc, co dziś dzieje się z Kościołem, zmieniam zdanie i uważam, że przynajmniej pierwszy etap jego królowania właśnie się zaczyna.
ponad 1 rok temu / Eulalia
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.