DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 75  >   KOŚCIÓŁ

Watykan na placu budowy Wieży Babel


Bóg stworzył człowieka, dał mu siłę i wolność, a później wycofał się. Zjednoczona ludzkość winna teraz podjąć trud budowy nowego, lepszego świata, w duchu powszechnej solidarności… – to nie deklaracja jednej z lóż masońskich, ale plan, jaki Kuria Rzymska realizuje wraz z Wysokim Komitetem na rzecz Ludzkiego Braterstwa, wspólną organizacją Watykanu, mahometan, żydów i światowych agend pozarządowych.

 

14 maja 2020 roku na całym świecie modlono się i poszczono w intencji ustania epidemii koronawirusa. Katolicy błagali Jezusa Chrystusa o zatrzymanie choroby, a do swoich bóstw modły zanosili muzułmanie, buddyści i poganie. Rzecz odbyła się z woli papieża Franciszka, który poprosił o przyłączenie się do inicjatywy wszystkie episkopaty oraz przedstawicieli rozmaitych wyznań. Sama idea, przywodząca na myśl szalenie kontrowersyjny Międzynarodowy Dzień Modlitwy o Pokój w roku 1986 w Asyżu, wyszła jednak nie od Ojca Świętego, ale od niedawno utworzonego Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa, którego zadaniem jest umacnianie współpracy międzyreligijnej i budowanie globalnego społeczeństwa opartego na dialogu.

 

Deklaracja z Abu Zabi

Czym dokładnie jest Wysoki Komitet? Jego korzenie sięgają wizyty papieża Franciszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na początku lutego 2019 roku. Ojciec Święty spotkał się tam z wielkim imamem egipskiego Uniwersytetu Al-Ahzar, Ahmadem al-Tayyebem. 4 lutego podpisali oni Deklarację o ludzkim braterstwie, znaną powszechnie jako deklaracja z Abu Zabi.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 

 

Zwolennicy ideologii gender oraz LGBT podważają najbardziej podstawowe wartości i cechy takie jak rodzina, małżeństwo, macierzyństwo czy płeć. Dokąd zaprowadzi nas tęczowa rewolucja, której jesteśmy świadkami? W jaki sposób odpowiadać na tezy i manipulacje aktywistów LGBT? Co jest największym zagrożeniem dla ładu społecznego i prawnego? Na te i inne pytania odpowiedź można znaleźć w publikacji „Utopia tęczowej rewolucji. 10 pytań i 100 argumentów”.

 
 

Władze stolicy sfinansowały publikację, która ma indoktrynować młodzież i wmawiać jej, że zalewa nas fala faszyzmu.  Wedle autorów, faszyzmem są m.in. pochody, podczas których uczestnicy manifestują swój patriotyzm. O skandalicznej publikacji informuje „Nasz Dziennik”.

 

Zdaniem przewodniczącej Rady Języka Polskiego PAN dr hab. Katarzyny Kłosińskiej z Uniwersytetu Warszawskiego nazwanie osoby czarnoskórej słowem „Murzyn” nie jest obraźliwe, choć sam wyraz miewa w języku polskim negatywne konotacje oraz bywa używany bez potrzeby, a za to z zamiarem podkreślenia rzekomej „wyższości”. Opinia naukowca została skrytykowana, a autorce zarzucono m.in. brak zrozumienia „pojęcia rasizmu”.

 

Bill Gates już wie kiedy zakończy się pandemia koronawirusa. Jego zdaniem, zamożna kraje uwolnią się od pandemii do końca 2021 roku, kraje biedniejsze będą zmagać się z wirusem rok dłużej.

 

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych widzów, portal PCh24.pl przygotował anglojęzyczną wersję filmu „Ich prawdziwe cele”, odsłaniającego społeczno-polityczną strategię ruchu LGBT. Mimo szybkiego zdjęcia produkcji przez administratorów serwisu YouTube, film odbił się szerokim echem w polskiej przestrzeni publicznej. Nadszedł czas, by prawda o genderowo-homoseksualnej agendzie dotarła poza nasze granice.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.