DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Watykan na placu budowy Wieży Babel


Strona główna   >   PCH

Watykan na placu budowy Wieży Babel

Bóg stworzył człowieka, dał mu siłę i wolność, a później wycofał się. Zjednoczona ludzkość winna teraz podjąć trud budowy nowego, lepszego świata, w duchu powszechnej solidarności… – to nie deklaracja jednej z lóż masońskich, ale plan, jaki Kuria Rzymska realizuje wraz z Wysokim Komitetem na rzecz Ludzkiego Braterstwa, wspólną organizacją Watykanu, mahometan, żydów i światowych agend pozarządowych.

 

14 maja 2020 roku na całym świecie modlono się i poszczono w intencji ustania epidemii koronawirusa. Katolicy błagali Jezusa Chrystusa o zatrzymanie choroby, a do swoich bóstw modły zanosili muzułmanie, buddyści i poganie. Rzecz odbyła się z woli papieża Franciszka, który poprosił o przyłączenie się do inicjatywy wszystkie episkopaty oraz przedstawicieli rozmaitych wyznań. Sama idea, przywodząca na myśl szalenie kontrowersyjny Międzynarodowy Dzień Modlitwy o Pokój w roku 1986 w Asyżu, wyszła jednak nie od Ojca Świętego, ale od niedawno utworzonego Wysokiego Komitetu na rzecz Ludzkiego Braterstwa, którego zadaniem jest umacnianie współpracy międzyreligijnej i budowanie globalnego społeczeństwa opartego na dialogu.

 

Deklaracja z Abu Zabi

Czym dokładnie jest Wysoki Komitet? Jego korzenie sięgają wizyty papieża Franciszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na początku lutego 2019 roku. Ojciec Święty spotkał się tam z wielkim imamem egipskiego Uniwersytetu Al-Ahzar, Ahmadem al-Tayyebem. 4 lutego podpisali oni Deklarację o ludzkim braterstwie, znaną powszechnie jako deklaracja z Abu Zabi.


DATA: 2020-07-02 15:20
AUTOR: PAWEŁ CHMIELEWSKI
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.