DZIŚ JEST:   12   GRUDNIA   2019 r.

NMP z Guadalupe
Św. Finiana z Clonard
Bł. Konrad z Offidy
 
 
 
 

Watykan cofnął akredytację dla katolickiego dziennikarza zadającego niewygodne pytania

Watykan cofnął akredytację dla katolickiego dziennikarza zadającego niewygodne pytania
Rzecznik Stolicy Apostolskiej ks. Federico Lombardi SJ fot.TONY GENTILE/Reuters

Watykan cofnął akredytację ze skutkiem natychmiastowym dla księdza Nicolasa Gregorisa, który od 15 lat relacjonował wydarzenia z Rzymu. Kapłan naraził się kanadyjskiemu arcybiskupowi Paulowi-Andre Durocherowi. Hierarcha 6 października na konferencji prasowej stwierdził, że kwestia udzielania Komunii dla rozwodników żyjących w nowych związkach może być przedmiotem dyskusji.

 

Abp Paul-Andre Durocher został zapytany przez ks. Gregorisa, czy sprawa udzielania Komunii Świętej dla rozwodników, żyjących w związkach konkubenckich, dotyczy dyscypliny Kościoła – a więc potencjalnie mogłaby ona ulec zmianie - czy też doktryny, która jest ustalona i niezmienna.

 

- Szczerze powiedziawszy – odparł arcybiskup – są różne opinie na ten temat. Czy jest to kwestia doktryny, czy też jest to kwestia dyscypliny? Myślę, że prawdopodobnie będzie to jedno z pytań, które będzie przedmiotem dyskusji w małych grupach – odparł duchowny. Natychmiast też dodał: - Jeśli  chcesz doktryny, przeczytaj Denzingera.

 

Gdy arcybiskup Durocher wychodził z konferencji prasowej, ks. Gregoris zbliżył się do niego. - Powiedziałem mu, że myślę, iż stwierdzenie, że Kościół może zmienić nauczanie w kwestii Komunii dla rozwodników, było bardzo niebezpieczne – relacjonował portalowi LifeSiteNews.com.  Ks. Gregoris dodał, że „koncyliaryzm jest herezją”. Zasugerował w ten sposób, iż synod nie ma takiej władzy, by móc zmieniać doktrynę. Kapłan zauważył, że arcybiskup był „wzburzony”. Odrzekł coś krótko, po czym odwrócił się do niego plecami i odszedł.

 

7 października, kiedy kapłan pojawił się na kolejnym briefingu Biura Watykańskiego, został poproszony przez dwóch wysłanników ks. Lombardiego o natychmiastowe opuszczenie sali. Poinformowano go, że stracił akredytację. Ks. Lombardii potwierdził w poniedziałek, że akredytację dla kapłana cofnięto z powodu  "zachowania godnego pożałowania”.

 

Ks. Gregoris był niezależnym reporterem, który pisał z Watykanu dla „The Catholic World Report”, „Ireland’s Catholic Voice” oraz dla „The Catholic Response”. Współpracował także z „L'Osservatore Romano”. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1997 roku i zaczął relacjonować wydarzenia z Watykanu w roku 1999 . Posiada doktorat z teologii.

 

Źródło: Lifesitenews.com

AS

DATA: 2015-10-13 20:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z jakiego źródła pochodzi pomysł Komunii Świętej dla katolików żyjących w cudzołóstwie?
ponad 4 lata temu / [email protected]
 
Dziwiłem się, że Federico Lombardi jeszcze nie zrzekł się swojej funkcji, że go sumienie nie zżarło, ale zobaczyłem przy jego nazwisku skrót "SJ" i wszystko stało się jasne... Aż dziw bierze, że o. Piotr Glas też jest Jezuitą...
ponad 4 lata temu / polny wolak
 
Zaczęło się na ...)* "Jadą po bandzie" -bez umiaru... "Szatan przebrany w ornaty ogonem dzwoni na ..."
ponad 4 lata temu / Stanislaw
 
"...Dzieło Szatana przedostanie się nawet do Kościoła, tak iż będziecie widzieć kardynałów stojących przeciwko kardynałom, biskupów przeciwko innym biskupom. Kapłani, którzy będą oddawać Mi cześć będą wzgardzeni, a przeciw nim staną ich koledzy, kościoły i ołtarze będą splądrowane, Kościół pełny będzie tych" którzy akceptują kompromisy, a demon naciskać będzie wielu kapłanów oraz wiele uświęconych dusz, aby odeszły ze służby Pana...\' - objawienia z Akita
ponad 4 lata temu / rst
 
Ksiądz przeprowadził rozpoznanie bojem.
ponad 4 lata temu / teodor
 
Watykan cofnął akredytację kapłanowi o " tradycyjnych" pogladach, a Charamsę tylko " upomniał" Antykościół w natarciu.
ponad 4 lata temu / Anna
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.