DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Watykan: transseksualista nie może być rodzicem chrzestnym

Watykan: transseksualista nie może być rodzicem chrzestnym
dcubillas / sxc.hu

Stolica Apostolska uznała, że transseksualista nie może zostać rodzicem chrzestnym. Stosowna decyzja zapadła w przypadku 21-letniej Hiszpanki, która występuje jako mężczyzna.


Alex Salinas, bo tak przedstawia się transseksualistka, chciała zostać ojcem chrzestnym swojego krewnego. O wyniku sprawy poinformował biskup hiszpańskiego Cadis Rafael Zornoza Boy, pisząc w specjalnym oświadczeniu, iż „jest jego duszpasterskim obowiązkiem, ogłosić [rzecz] publicznie i ostatecznie”.


Transseksualistka została odrzucona przez diecezję jako kandydatka na ojca chrzestnego jeszcze w lipcu. Kobieta w geście sprzeciwu rozpoczęła kampanię internetową, zbierając podpisy pod apelem do Ojca Świętego Franciszka o „pomoc”. „Kościół, który znam, taki nie jest” – skarżyła się. Jej petycja została poparta przez 35 tysięcy osób.


Kampania wydała się być skuteczną, bo w sierpniu diecezja Cadiz zmieniła zdanie i chciała pozwolić transseksualistce zostać rodzicem chrzestnym. Biskup Zornoza Boy prosił jednak o opinię Kongregację Nauki Wiary, tłumacząc, że sprawa jest poddana zbyt dużej presji społecznej i zainteresowaniu medialnemu, by podejmował samodzielną decyzję. Kongregacja ostatecznie przysłała odpowiedź jednoznacznie odrzucającą kandydaturę Hiszpanki.


„Jest jasne, że osoba ta nie prowadzi życia, które odpowiada zasadom wiary i wymaganiom stawianym chrzestnemu” – stwierdza Święte Oficjum, dodając, że zachowania transseksualne świadczą o sprzeciwie wobec wymogów moralnych wiary katolickiej.


Transseksualistka zareagowała na decyzję Kongregacji na Facebooku, pisząc o swoim „obrzydzeniu, gniewie, smutku, wściekłości”. Zapewniła, że zrywa z Kościołem, bo ten najwyraźniej jej nie kocha.

 


Źródło: Radio Vaticana Deutschland
PachDATA: 2015-09-04 07:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"chciała zostać ojcem chrzestnym swojego krewnego" ludzie już podurnieli całkowicie kozę by wzięli na chrzestnego byle by było w rodzinie.
ponad 4 lata temu / siergiej
 
Jakie ciemne czasy nastały, że trzeba tłumaczyć oczywiste oczywistości, które każdy katolik powinien wiedzieć. To że chrzestnymi mogą być wyłącznie osoby żyjące po katolicku jest właśnie taką oczywistą oczywistością w przeciwnym razie zaprzeczałoby to istocie funkcji rodziców chrzestnych.
ponad 4 lata temu / Jacek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.