DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2019 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Watykan: przedstawiciele amerykańskiego episkopatu spotkali się z papieżem

Watykan: przedstawiciele amerykańskiego episkopatu spotkali się z papieżem
Fot. [email protected], CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php

We czwartek Ojciec Święty Franciszek przyjął na audiencji przedstawicieli katolickiego episkopatu Stanów Zjednoczonych Ameryki. Podczas spotkania rozmawiano o sytuacji Kościoła w USA w kontekście skandalu pedofilskiego, który wybuchł w czerwcu. „Ciało Chrystusa jest zranione przez zło wykorzystywania seksualnego” – napisał po spotkaniu kard. Daniel DiNardo.

 

W audiencji u papieża Franciszka wzięli udział członkowie episkopatu Stanów Zjednoczonych Ameryki na czele z jego przewodniczącym kard. Danielem DiNardo. W spotkaniu wziął udział również m.in. abp José Horacio Gómez, hierarcha diecezji Los Angeles. Tematem rozmów były skandale seksualne w amerykańskim Kościele, które ujrzały światło dzienne w ostatnim czasie.

 

„Mówiliśmy z papieżem Franciszkiem o naszej sytuacji w Stanach Zjednoczonych. O tym jak Ciało Chrystusa jest zranione przez zło wykorzystywania seksualnego. Ojciec Święty słuchał bardzo szczerze. Była to długa, owocna i dobra wymiana zdań” – napisał w komunikacie po spotkaniu kard. Daniel DiNardo. „Z niecierpliwością czekamy, aby aktywnie kontynuować nasze rozeznanie razem, określając najskuteczniejsze kolejne kroki” – dodaje metropolita Galveston-Houston.

 

W komunikacie kard. DiNardo nie ma mowy o ewentualnej wizytacji apostolskiej w amerykańskim Kościele. W komunikacie z 27 sierpnia, po opublikowaniu listu abp. Carlo Marii Viganò stwierdził on: „Postawione kwestie zasługują na odpowiedzi ostateczne i oparte na dowodach. Bez tych odpowiedzi niewinni ludzie mogą być dotknięci fałszywym oskarżeniem, a winni mogą powtórzyć grzechy przeszłości”. 

 

Warto przypomnieć, że według badań prowadzonych w Kościele amerykańskim, do ponad 90 procent przypadków molestowania nieletnich przyczynili się duchowni-sodomici.

 

W czerwcu wybuchł skandal związany z wieloletnią aktywnością pedofilską dawnego metropolity Waszyngtonu, byłego już kardynała Theodore McCarricka. Nieco później światło dzienne ujrzał raport o nadużyciach seksualnych w stanie Pensylwania. Ich ofiarami było około tysiąca osób.

 

Datę 22 sierpnia nosi natomiast obszerne Świadectwo byłego nuncjusza apostolskiego w Stanach Zjednoczonych, arcybiskupa Carla Marii Vigano. Obarczył on odpowiedzialnością za wieloletnie tuszowanie skandali seksualnych w Kościele bardzo wysokich rangą urzędników kurii rzymskiej.

 

 

Źródło: KAI, PCh24.pl

WMa

 


DATA: 2018-09-14 00:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Spotkali się i WYRAZILI SWOJE POPARCIE i SOLIDARNOŚĆ z Papieżem Franciszkiem. Obrona POZYCJI przed KLERYKAŁAMI i zdrajcami jest aktem LOJALNOŚCI.
10 miesięcy temu / iskierka
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.