DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Jest niestety kościół Franciszka (oczywiście z małej litery), gdyż Kościół (z dużej) musi być jeden, a obecnie jedność kończy się wraz z przekroczeniem granicy polsko-niemieckiej lub też diecezji kanadyjskich. Samo stwierdzenie faktu istnienia kościoła Franciszka jest już czymś bardzo przykrym i smutnym, no ale fakt pozostaje faktem. Może inaczej. To, że mamy do czynienia z podziałem w obrębie Kościoła jest chyba rzeczą oczywistą, nie jest to też coś zapoczątkowanego pontyfikatem obecnego papieża. Problem polega na tym, że cokolwiek można mówić o różnych papieżach na przestrzeni lat, to ocena ich pontyfikatów polega bardziej na pytaniu "czy nie był zbyt naiwny?". Tutaj z kolei sam papież zdaje się być wodzirejem powstałego zamieszania. Określenie "kościół Franciszka" niech będzie bardzo gorzką wymową tego, że hierarchowie, na czele niestety z samym biskupem Rzymu, próbują tworzyć nowy kościół, a to się nie może skończyć dobrze (tzn dla nich, bo Bóg zwycięży zawsze).
ponad 2 lata temu / incuss
 
Nie ma kościoła p.Franciszka...Kto tak mówi,już pozwala na istnienie w łonie KK sekty demagogii wyzwolenia ..Bergoglio został wybrany na papieża Kościoła Chrystusowego i jeżeli widzimy, że ŹLE troszczy się o Owczarnię PAŃSKĄ, zagraża ZBAWIENIU człowieka i świata, to na litość Boską DLACZEGO Kolegium Kardynalskie, na to ZŁO mu POZWALA? ...Nawet św.Piotr musiał przyjąć upomnienie św Pawła, który bronił MISJI KK i PRAWA każdego człowieka do życia świętego, SAKRAMENTALNEGO... ZGODNEGO z EWANGELIĄ PANA JEZUSA...
ponad 2 lata temu / Megi
 
Kościół Franciszka to demokratyczny kościół jednej światowej religii. Demokratycznie wprowadza zmiany by ponownie wrócić do monarchii pod panowaniem antychrysta.
ponad 2 lata temu / wniosek
 
Uwaga, z góry uprzedzam, będzie trochę czarnego humoru (chociaż słowo "gorzki" pasuje mi chyba jeszcze bardziej). Mianowicie jeśli katolik chce mieć coś do powiedzenia w kościele Franciszka, to powinien raczej zmienić wpierw wiarę, bo jak widać na pytania katolików papież nie odpowiada, za wyznawców innych religii sam pyta "jak ma być?". Do czego my doszliśmy?
ponad 2 lata temu / incuss
 
Cóż to za nowe słowo ? PRESYNOD i nowe pojęcie "Synod Młodych" Synod jest to zgromadzenie biskupów/duchowieństwa. Dlaczego więc spotkanie z młodzieżą określa się jako presynod. Czyżby konferencje, spotkania, sprawozdania, aeropagi nie były wystarczające do wymiany myśli i informacji. Dlaczego wprowadza się nowe słownictwo zrównujące w prawach duchowieństwo i świeckich ? Czy nowe określenie funkcjonujące od IISW -?Lud Kapłański? nie jest wytrychem do zainstalowania świeckich pośrednio i bezpośrednio w rządzeniu Kościołem i to z różnych religii ? Czy młodzież z innych religii-wyznań obecni hierarchowie też utożsamiają z przedstawicielami Ludu Kapłańskiego ? Bo jeśli tak , to w Rzymie wprawdzie jest jakiś Kościół ale o zgrozo nie jest to już Kościół Katolicki. Wprowadzanie reform w K.K.a następnie informowanie wiernych poprzez używanie języka , sformułowań / słów wprowadzających zamęt pojęciowy znaczeń jest manipulacją i prowadzi do zgorszenia
ponad 2 lata temu / Iskierka 2
 
@ one: Ależ oni idą i jak najbardziej głoszą. Rzecz w tym, CO głoszą.
ponad 2 lata temu / Ruben
 
A po co młodzież innych wyznań? Czy KK nie powinien przede wszystkim pomoc młodym katolikom wytrwać w wierze wobec przeciwności? Zamiast tego będzie się przyglądał problemom seksualnym młodych buddystow, albo bezrobociem wśród wyznawców New Age?
ponad 2 lata temu / Baranek
 
Jak czytamy w art. wnioski ze spotkania mają zachęcić członków Synodu Biskupów do ?refleksji i pogłębionej analizy? - Aż strach myśleć - mając w pamięci poprzednie synody, co tym razem zostanie ogłoszone. A może by te troski i nadzieje Biskupi , eksperci ,przedstawiciele innych religii (protestanci) na kolanach zawierzyli za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej Panu Bogu ? na adoracji. Okazuje się , że młodzi mogą nawet krytykować Kościół a Kościół CHCE słuchać młodych ludzi a nawet MUSI słuchać ? mówił Franciszek. A jak to się ma do dubiów / wątpliwości i krytyki ?starych? ludzi ? Ciekawe co myśli na temat krytyki Kościoła przez młodych ludzi lojalny Wikariusz Opus Dei ks.Mariano Fazio ?
ponad 2 lata temu / Iskierka
 
"Idźcie i głoście" zostało zapomniane.
ponad 2 lata temu / One
 
Nie wiem co z tego wyniknie. Mam jednak głębokie przekonanie, że nic dobrego. Nie neguję tego, że wśród innowierców mogą być ludzie poszukujący Boga i chcący się nawrócić. Ale większość to po prostu wrogowie Chrystusa. Dlaczego mamy się wsłuchiwać w to co mówią?
ponad 2 lata temu / Kwiat
 
Strach się bać...
ponad 2 lata temu / pg
 
Kontynuacja kolorowych Asyży. Czy znów będą wspólne modły, stawianie pogańskich bożków w katedrze i palenie im kadzidełek? To nie kryzys, to rezultat.Bo zaczęło się wcześniej - JP2 był w awangardzie ekumenizmu, i pogan przepraszał za urojone winy. Sprasza się ostatnio na watykańskie salony aborcjonistów, depopulatorów i heretykow a zastrasza i wygania wiernych Tradycji. Po owocach ich poznamy.
ponad 2 lata temu / Leaf427
 
Tu w tych pięknych okrągłych zdaniach mamy zapowiedź zmiany nauczania...a jakże o antykoncepcji .Sluchac młodych?Młody=głupi wiem z autopsji.Chodzi o to aby zniszczyć świętą religię Katolicką do zera a sprawa seksualności to coś takiego co nas różni od wszelakich sekt.A no i depopulacja zalecana wiadomo przez kogo....Szykuje się prawdziwa rewolucja Obym nie miał racji...
ponad 2 lata temu / Jan
 
ERRATA...Oczywiście ma być kanon 915...
ponad 2 lata temu / Megi
 
Czy sataniści również zostaną zaproszeni? Przecież islam to nic innego jak satanizm, więc po co udawać i zaprosić oryginał, a nie podróbkę.
ponad 2 lata temu / Obcy Astronom
 
Czy wyznawcy chorego Islamu też zostali zaproszeni?
ponad 2 lata temu / Go
 
Znając życie dokument już istnieje,a ze będzie innowacją w duchu zgodnym z czasem modernistycznej modyfikacji duszpasterstwa KK zgodnie z doktryną UNK i tradycją więc, zaplanowany przez p.Franciszka i jego dwór spęd Multi Kulti młodzieży o światopoglądzie heretyckim,agnostyckim i diabli wiedzą jakiego okultyzmu, znaczy jedno. UMOCNIENIE ROZEZNANIA W IMIĘ RÓWNOŚCI BRATERSKIEJ, TOWARZYSZENIA i oczywiście CZUŁOŚCIĄ TULENIA..nowego porządku świata..Bez konieczności NAWRÓCENIA,bo zgodnie z modernistycznym poglądem nie jest potrzebne NAWRÓCENIE,skoro jest diabelskie zapewnienie o tym, że jak się będziemy z czułością tulić i miłość sobie okazywać przez demoniczne na MATERIALIZMIE tylko miłosierdzie SKONCENTROWANE,to szczęście wieczne gwarantowane (sic!!!).Proszę zauważyć,ze w KK NIE ISTNIEJE DOGMAT POZA KOŚCIOŁEM KATOLICKIM NIE MA ZBAWIENIA... Kan.905 jest przez naukę p.Franciszka łamany, a Kolegium Kardynalskie MILCZY.Pytam po co ten spęd Multi Kulti w KK i jakiemu dobru ma to służyć
ponad 2 lata temu / Megi
 
Sluchac trzeba kazdego papiezu Franciszku, nie tylko mlodych. Powiem wiecej Chrystus Pan sluchal wszystkich, a szczegolnie tych ostatnich, przesladowanych. Dzis to sa dla przykladu ludzie ktorych morduje sie okrutnie zastrzykami eutanazji. Bo tak ktos rozeznal, ze bedzie lepiej! Dzis to sa ludzie zdradzeni przez wspolmalzonlow i widzacych, jak owi lajdacy, zdrajcy, paraduja przez Kosciol do Komunii Swietej. Bo tak ktos rozeznal, ze to lepiej dla tej rodziny! Dzis to sa dzieci ktore demoralizuje sie w szkolach propaganda gender, bo tak ktos rozeznal, ze to nauczy dzieci kochac wiecej i lepiej, wlasciwiej! Dzis to blisko 100-letni Kresowianie, ktorzy na wlasne oczy wiedzieli ludobojstwo na Wolyniu i Kresach oraz ich rodziny, a teraz slysza oto iz ci ktorzy rabali siekierami, tym odrazajacym zbrodniarzom stawia sie i swieci pomniki na wspolczesnej Ukrainie! Bo tak ktos rozeznal! Tych i wielu innych trzeba sluchac papiezu Franciszku! Z Panem Bogiem
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.