DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Watykan: przed Synodem Młodych odbędzie się presynod z udziałem młodzieży różnych wyznań

Watykan: przed Synodem Młodych odbędzie się presynod z udziałem młodzieży różnych wyznań
Źródło: pixabay.com
#WATYKAN    #SYNOD    #SYNOD MŁODYCH    #BISKUPI    #MŁODZIEŻ    #WIARA    #POWOŁANIE    #PRESYNOD    #SPOTKANIE    #PAPIEŻ    #FRANCISZEK

Młodzi ludzie z całego świata w marcu przyjadą na kilka dni do Watykanu, aby przedyskutować kwestie związane z Synodem Biskupów poświęconym „Młodzieży, wierze i rozeznaniu powołania”, który zaplanowano na październik 2018 roku w Rzymie.

 

Papież Franciszek zaprosił młodych ludzi z całego świata różnych wyznań na spotkanie przygotowujące do Synodu Biskupów poświęconego sprawom młodych ludzi. Odbędzie się ono w dniach od 19 do 24 marca 2018 roku. Jak podaje Biuro Prasowe Watykanu, ma ono być okazją do wysłuchania przez Kościół nadziei i troski młodych mężczyzn i kobiet.

 

– W tej podróży Kościół chce słuchać głosów, wrażliwości, wiary, wątpliwości i krytyki młodych ludzi. Musimy słuchać młodych ludzi – mówił Franciszek 4 października, zapowiadając zwołanie presynodu.

 

Sekretariat Generalny Synodu poinformował, że inicjatywa „umożliwi młodym ludziom wyrażanie swoich oczekiwań i pragnień, a także ich niepewności i obaw w skomplikowanych sprawach dzisiejszego świata”.

 

Wedle Sekretariatu młodzi ludzie uczestniczący w spotkaniu będą reprezentować konferencje biskupów, kościoły katolickie, osoby konsekrowane oraz seminarzystów przygotowujących się do kapłaństwa. W spotkaniu wezmą udział także przedstawiciele innych wspólnot chrześcijańskich i innych religii, działacze i wolontariusze różnych ruchów oraz „eksperci” z dziedziny edukacji, kultury, sportu i sztuki, którzy „angażują się w pomaganie młodym ludziom w odkryciu ich powołania”.

 

„Posiedzenie przed synodem wzbogaci fazę konsultacji, która zaczęła się od publikacji dokumentu przygotowawczego i jego kwestionariusza wraz z uruchomieniem internetowej strony” – poinformowali organizatorzy synodu. Wnioski wyciągnięte ze spotkania zostaną przekazane członkom Synodu Biskupów „zachęcając ich do refleksji i pogłębionej analizy”.

 

Źródło: cruxnow.com

AS

 

 

 

 


DATA: 2017-10-07 12:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jest niestety kościół Franciszka (oczywiście z małej litery), gdyż Kościół (z dużej) musi być jeden, a obecnie jedność kończy się wraz z przekroczeniem granicy polsko-niemieckiej lub też diecezji kanadyjskich. Samo stwierdzenie faktu istnienia kościoła Franciszka jest już czymś bardzo przykrym i smutnym, no ale fakt pozostaje faktem. Może inaczej. To, że mamy do czynienia z podziałem w obrębie Kościoła jest chyba rzeczą oczywistą, nie jest to też coś zapoczątkowanego pontyfikatem obecnego papieża. Problem polega na tym, że cokolwiek można mówić o różnych papieżach na przestrzeni lat, to ocena ich pontyfikatów polega bardziej na pytaniu "czy nie był zbyt naiwny?". Tutaj z kolei sam papież zdaje się być wodzirejem powstałego zamieszania. Określenie "kościół Franciszka" niech będzie bardzo gorzką wymową tego, że hierarchowie, na czele niestety z samym biskupem Rzymu, próbują tworzyć nowy kościół, a to się nie może skończyć dobrze (tzn dla nich, bo Bóg zwycięży zawsze).
ponad 2 lata temu / incuss
 
Nie ma kościoła p.Franciszka...Kto tak mówi,już pozwala na istnienie w łonie KK sekty demagogii wyzwolenia ..Bergoglio został wybrany na papieża Kościoła Chrystusowego i jeżeli widzimy, że ŹLE troszczy się o Owczarnię PAŃSKĄ, zagraża ZBAWIENIU człowieka i świata, to na litość Boską DLACZEGO Kolegium Kardynalskie, na to ZŁO mu POZWALA? ...Nawet św.Piotr musiał przyjąć upomnienie św Pawła, który bronił MISJI KK i PRAWA każdego człowieka do życia świętego, SAKRAMENTALNEGO... ZGODNEGO z EWANGELIĄ PANA JEZUSA...
ponad 2 lata temu / Megi
 
Kościół Franciszka to demokratyczny kościół jednej światowej religii. Demokratycznie wprowadza zmiany by ponownie wrócić do monarchii pod panowaniem antychrysta.
ponad 2 lata temu / wniosek
 
Uwaga, z góry uprzedzam, będzie trochę czarnego humoru (chociaż słowo "gorzki" pasuje mi chyba jeszcze bardziej). Mianowicie jeśli katolik chce mieć coś do powiedzenia w kościele Franciszka, to powinien raczej zmienić wpierw wiarę, bo jak widać na pytania katolików papież nie odpowiada, za wyznawców innych religii sam pyta "jak ma być?". Do czego my doszliśmy?
ponad 2 lata temu / incuss
 
Cóż to za nowe słowo ? PRESYNOD i nowe pojęcie "Synod Młodych" Synod jest to zgromadzenie biskupów/duchowieństwa. Dlaczego więc spotkanie z młodzieżą określa się jako presynod. Czyżby konferencje, spotkania, sprawozdania, aeropagi nie były wystarczające do wymiany myśli i informacji. Dlaczego wprowadza się nowe słownictwo zrównujące w prawach duchowieństwo i świeckich ? Czy nowe określenie funkcjonujące od IISW -?Lud Kapłański? nie jest wytrychem do zainstalowania świeckich pośrednio i bezpośrednio w rządzeniu Kościołem i to z różnych religii ? Czy młodzież z innych religii-wyznań obecni hierarchowie też utożsamiają z przedstawicielami Ludu Kapłańskiego ? Bo jeśli tak , to w Rzymie wprawdzie jest jakiś Kościół ale o zgrozo nie jest to już Kościół Katolicki. Wprowadzanie reform w K.K.a następnie informowanie wiernych poprzez używanie języka , sformułowań / słów wprowadzających zamęt pojęciowy znaczeń jest manipulacją i prowadzi do zgorszenia
ponad 2 lata temu / Iskierka 2
 
@ one: Ależ oni idą i jak najbardziej głoszą. Rzecz w tym, CO głoszą.
ponad 2 lata temu / Ruben
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.