DZIŚ JEST:   26   LISTOPADA   2020 r.

Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
 
 
 
 

Watykan: promotor aborcji i ekologista na liście gości Synodu dla Amazonii

Watykan: promotor aborcji i ekologista na liście gości Synodu dla Amazonii
fot. Pixabay

Wśród specjalnych gości Synodu dla Amazonii znaleźli się m.in. były sekretarz ONZ, Ban Ki-Moon a także znani z lewackich poglądów ekonomista Jeffrey Sachs oraz zajmujący się zmianami klimatycznymi Hans John Schellnbuller.

 

Każdy z tych trzech gości jest jednoznacznie kojarzony z lewicowymi przekonaniami. Ban Ki-Moon, jako szef ONZ, promował działania na rzecz „praw seksualnych i reprodukcyjnych”, które uważał za jedne z priorytetów organizacji. Poprzez to sformułowanie należy rozumieć przede wszystkim kwestię dostępu do antykoncepcji oraz aborcji.

 

Hans John Schellnbuller to z kolei promotor ekologizmu. Jest radykałem. Nie tylko głosi przekonanie o zagrażającym ludzkości globalnym ociepleniu, wieszcząc przy tym katastrofę, ale również domaga się powstania rządu światowego, który miałby z tym zjawiskiem walczyć. Dopuszcza też stosowanie przymusu wobec osób sprzeciwiającym się zmianom politycznym w związku z rzekomym zagrożeniem klimatycznym. Jest założycielem i dyrektorem poczdamskiego Instytutu Badań Klimatycznych.

 

Z kolei Jeffrey Sachs to lewicowy ekonomista, promotor aborcji. Jego poglądy są wręcz przerażające. Schellnbuller przy nim może się wydawać niegroźnym szaleńcem. Sachs uznał swego czasu, że na świecie żyje zbyt wielu ludzi. Tym motywuje wprowadzenie prawa do kontroli urodzeń czyli aborcji. Jest przy tym bardzo wpływowy. W jednym z dokumentów, wyznaczających cele ONZ, którego współautorem był Sachs, znalazł się punkt dotyczący ograniczenia populacji wyznaczający zastępowalność pokoleń na poziomie 2,1 dziecka na kobietę. Za szczególnie niepokojące zjawisko autorzy raportu uznali kraje, w których płodność przekracza 3 dzieci na osobę.

 

Co ciekawe, te osoby nie pierwszy raz pojawią się w Watykanie. Chociażby w 2017 roku panowie Sachs i Schellnbuller mieli wygłosić referaty na watykańskiej konferencji organizowanej przez Papieską Akademię Nauk „Zdrowie ludzi, zdrowie Planety i Nasza Odpowiedzialność: Zmiany Klimatu, Zanieczyszczenie Powietrza i zdrowie”.

 

Listę uczestników Synodu przygotowywał kard. Luis Ladaria, Prefekt Kongregacji Nauki i Wiary.

 

 

ged


DATA: 2019-09-21 19:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
15
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nigdy nie możemy być bierni i spokojnie przyglądać się jak szatan atakuje nasza cywilizacje.Na to całe zło jest motto bł Księdza Jerzego Popiełuszki, "Zło dobrem zwyciężaj, a szatan sieje zamęt i cieszy się oraz zazdrości wszystkim ludziom na świecie ażeby zablokować im wejście do Królestwa Niebieskiego i posiąść Ich Duszę. Szczęść Boże Radoslaw z Michalowic
ponad 1 rok temu / RK 1
 
Masoneria
ponad 1 rok temu / Maciej
 
Słowa Matki Bożej z La Salette, "Rzym straci wiarę i stanie się siedzibą Antychrysta",a zatem, skoro tak się dzieje to jest to wielkie odstępstwo,apostazja.
ponad 1 rok temu / czytająca
 
chrześcijanin, zasadniczo:D nie powinien się samobójczyć, przedstawiciele innych religii bez jakichś tabu, oczekujemy na działania
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
Jot. Jakby miał walczyć ? obniżyc liczbe ludności do 1 miliarda jak mówił p. Erlich - red. S. Michalkiewicz mówiąc o tej szokującej opinii/ sugestii zapytał to w takim razie od kogo zacząć?
ponad 1 rok temu / Mit
 
Widać -po prostu widać że albo my albo oni. "ale również domaga się powstania rządu światowego, który miałby z tym zjawiskiem walczyć" Albo my albo oni. Po prostu.
ponad 1 rok temu / Jot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.