DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

Watykan: papież Franciszek, mimo zamachów, nie odwoła pielgrzymki do Egiptu

Watykan: papież Franciszek, mimo zamachów, nie odwoła pielgrzymki do Egiptu
fot.Evandro Inetti via ZUMA Wire/FORUM

Papież Franciszek nie zrezygnuje z zaplanowanej na koniec kwietnia pielgrzymki do Kairu, poinformowali przedstawiciele Watykanu. Wątpliwości dotyczące podróży Ojca Świętego do Egiptu pojawiły się w związku z zamachami terrorystycznymi dokonanymi na dwa kościoły koptyjskie w Tancie i w Aleksandrii w Niedzielę Palmową.

 

– Nie ulega wątpliwości, że Ojciec Święty dotrzyma postanowienia o wyjeździe. To, co się zdarzyło, wywołuje wstrząs i wielkie cierpienie, ale nie może uniemożliwić misji pokoju papieża – powiedział abp Angelo Becciu, zastępca sekretarza stanu dziennikowi „Corriere della Sera”. Becciu przyznaje, że kwestia bezpieczeństwa oraz zagrożenia zamachami nie jest podnoszona po raz pierwszy. Przypomina, że podobne „zamieszanie” miało miejsce w roku 2015 podczas przygotowań pielgrzymki papieża do Republiki Środkowoafrykańskiej. Dodaje, że wówczas „wszystko poszło dobrze”.

 

– W Egipcie zapewniono nas, że wszystko przebiegnie jak najlepiej, jedziemy tam spokojnie. Nie ukrywając rzeczywistości, czasem mało podnoszącej na duchu, papież zachęca, aby patrzeć w przyszłość z nadzieją. I jak zwykle chce dać przykład – powiedział sekretarz stanu.

 

Głos w sprawie zabrał również Samir Khalil, jezuita z Centrum Dokumentacji i Badań Arabsko-Chrześcijańskich w Bejrucie. W wywiadzie dla dziennika „II Messaggero” powiedział, że wizyta Ojca Świętego w Kairze „poprawi relacje z muzułmanami, ale przede wszystkich sytuację chrześcijan”.

 

– Papież przedstawi pozytywny wizerunek chrześcijan. Myślę, że w pewnym sensie pomoże też wizerunkowi rządu Egiptu – podkreślił.


 

Źródło: rp.pl, pch24.pl

TK


 

Przeczytaj także: Stan wyjątkowy – odpowiedź władz Egiptu na krwawe zamachy ISIS na chrześcijan

 

 


  


DATA: 2017-04-10 15:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Frańciszek w jednym ze swoich wywiadów stwierdził że islamski terroryzm nie istnieje więc może jechać do każdego kraju islamskiego i nikt go nie ruszy :-) Módlmy się za Frańciszka bo też potrzebuje modlitwy !
ponad 3 lata temu / Frańciszek
 
a czemuż to Franciszek miałby odwoływać swoją wizytę do Egiptu?! Przecież jest tak przychylny muzułmanom, że muzułmanie raczej będą go witać z kwiatami i orkiestrą! Może tych dowodów muzułmańskiej wdzięczności by się wstydził przed rodzinami pomordowanych chrześcijan? Ale na taki optymizm nie ma co liczyć....przecież Jezus każe kochać wrogów - a on wierny sługa Jezusa...
ponad 3 lata temu / złośliwa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.