DZIŚ JEST:   27   MAJA   2019 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Watykan: kiedy Akademia Życia wznowi prace? Papieskich nominacji wciąż brak

Watykan: kiedy Akademia Życia wznowi prace? Papieskich nominacji wciąż brak
Fot. yusuf kot / freeimages.com

Papieska Akademii Życia, będąca bastionem tradycyjnego nauczania, a którą w październiku ubiegłego roku papież Franciszek zdecydował się zreformować zwalniając wszystkich jej członków, od stycznia nie pracuje.


Papież 18 października zniósł jej pierwotny statut – nadał nowy - i zwolnił wszystkich jej 172 członków. Nowi akademicy, których do tej  pory Watykan nie powołał – już nie muszą składać przysięgi bezkompromisowej obrony życia. Mają promować „wzajemny szacunek pomiędzy osobami należącymi do różnych płci i pokoleń, obronę godności każdej istoty ludzkiej, wartości materialne i duchowe życia ludzkiego w zgodzie z autentyczną ludzką ekologią".


Z dniem 1 stycznia 2017 r. wszyscy dotychczasowi członkowie Akademii, którzy mieli pełnić swoje funkcje dożywotnio, zostali usunięci. Docelowo mają  być zastąpieni przez nowych członków wybieranych na pięcioletnią kadencję „bez żadnej dyskryminacji religijnej spośród wybitnych duchownych, członków zgromadzeń zakonnych oraz osób świeckich należących do różnych narodowości, a będących ekspertami w dziedzinach dotyczących życia ludzkiego”.


Stanowisko stracił m.in. prof. Josef Siefert, który ostro skrytykował adhortację „Amoris laetitia".


- Praca wszystkich członków zakończyła się w dniu 31 grudnia 2016 roku, Obecnie Akademia czeka na nowe osoby - mówił portalowi LifeSiteNews.com ks. Andrea Ciucci, pracownik Papieskiej Rady do Spraw Rodziny.


- Oczekujemy, że nowi członkowie zostaną nominowani przez Ojca Świętego w ciągu najbliższych tygodni – dodał. Wyjaśnił, że mianowanych będzie 75 członków zwyczajnych. Jednocześnie papież chce powołać podgrupę o nazwie „Szkoła Młodych Uczonych”, składającą się z młodych naukowców. Łącznie ma być mianowanych 100 członków.


Dziennikarz Maike Hickson z OnePeterFive zwrócił uwagę, że wielu byłych członków Akademii, w tym kardynał Caffarra i kard Willem Eijk, a także prof. Josef Seifert i prof. Robert Spaemann mają jedną wspólną cechę: publicznie skrytykowali „Amoris laetitia” i liberalizację nauczania moralnego Kościoła.Źródło: lifesitenewscom., scripptorium.com., ASDATA: 2017-02-21 08:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czyli póki co likwidacja w całości,potem powoła się to samo ale bardziej multikulti,samych swoich.Wymiana elit,tow.Stalin już raz to zrobił i to z sukcesem.Polacy o tym wiedzą najlepiej.
ponad 2 lata temu / Hugon de Payns
 
Chyba golym okiem widac, ze milosiermy papiez Franciszek przejawia szczegolna chec i sprawnosc w odwolywaniu ludzi, ktorzy niekoniecznie podzielaja wszystkie Jego nowosci. Sadzic nam nie wolno nikogo. Sam Bog najwyzszy osadzi swego namiestnika!
ponad 2 lata temu / Slawomir Tomasz Roch
 
He, he, he... oczywiście szanujemy wszyskich ale tych co mają nasze poglądy bardziej. Czasem więcej mówi o przywódcy to, kogo się pozbywa niż kogo zaprasza.
ponad 2 lata temu / ma
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "49590"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.