DZIŚ JEST:   18   LUTY   2020 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Watykan: kard. Pell ma prawo apelacji do Sądu Najwyższego

Watykan: kard. Pell ma prawo apelacji do Sądu Najwyższego
Fot: MARK DADSWELL / Reuters

Stolica Apostolska odniosła się do odrzucenia przez Sąd Najwyższy stanu Wiktoria apelacji kard. Georga Pella i przypomniała, że australijski purpurat niezmiennie podkreśla swoją niewinność oraz ma prawo do apelacji w Sądzie Najwyższym Australii.

 

Oto treść oświadczenia Stolicy Apostolskiej w tłumaczeniu na język polski: „Podkreślając swój szacunek dla australijskiego systemu sądowego, jak oświadczono 26 lutego po ogłoszeniu wyroku pierwszej instancji, Stolica Apostolska przyjmuje do wiadomości decyzję sądu o oddaleniu apelacji kardynała Pella.

 

Oczekując na zapoznanie się z ewentualnymi dalszymi krokami postępowania sądowego Stolica Apostolska przypomina, że kardynał zawsze podkreślał swoją niewinność, i że ma prawo odwoływać się do Sądu Najwyższego.Przy tej okazji Stolica Apostolska wraz z Kościołem w Australii potwierdza swoją bliskość wobec ofiar wykorzystywania seksualnego i staranie, by kontynuować, za pośrednictwem właściwych władz kościelnych, ściganie tych członków duchowieństwa, którzy są za nie odpowiedzialni”.

 

KAI


DATA: 2019-08-21 11:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Moim zdaniem wszystko zmierza ku temu, że każdego niewygodnego księdza będą oskarżali o pedofilię i niszczyli mu życie. Filmy takie jak "tylko nie mów nikomu" przygotowują grunt pod takie właśnie działania, a w tej kwestii bardzo trudno udowodnić swoją niewinność, bo jest często słowo przeciwko słowu. Przekonać opinię publiczną ze księża to pedofile i każdego da się załatwić...
5 miesięcy temu / Polka
 
Jeśli system prawny Australii przewiduje taką możliwość, to prawem kardynała jest odwołanie się do Sądu Najwyższego Australii, a nie poprzestanie na postanowieniu Sądu Najwyższego stanu Wiktoria. Sprawa nie jest oczywista, zbyt dużo tutaj spraw niewyjaśnionych przez sąd, aby wyrok skazujący kardynała Pella stał się prawomocny. Czytając różne opinie na temat wyroku, wydaje mi się, że sąd skazujący kardynała Pella nie starał się ustalić prawdy materialnej lecz dał wiarę pomówieniem i poszlakom. Dobrze się stało, że Stolica Apostolska "przypomniała" o swym purpuracie i wyraziła zdanie na temat praw przysługujących kardynałowi. Wydaje się, że chciano kardynałowi "przyłożyć" dla przykładu wyrok skazujący, aby poszedł sygnał w świat, że władza publiczna może skazywać nawet purpuratów Kościoła Powszechnego, w sytuacji, gdy dowody winy są wątłe, wątpliwe i niewiarygodne.
5 miesięcy temu / Druh Ryszard
 
Niedługo w przypadku przestępstw seksualnych zamiast domniemania niewinności będzie stosowane domniemanie pokrzywdzenia ofiary.
5 miesięcy temu / Chris
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.