DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

Wątpliwa skuteczność, nieumiejętne używanie. Holandia rezygnuje z obowiązku noszenia maseczek

Wątpliwa skuteczność, nieumiejętne używanie. Holandia rezygnuje z obowiązku noszenia maseczek
źródło: pixabay.com

Holenderski rząd zdecydował, że wycofuje się z zalecania obywatelom noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Uznano bowiem, że nie ma dowodów na ich skuteczność, a nieumiejętne używanie maseczek tylko zwiększa zagrożenie zarażenia koronawirusem.

 

Władze Holandii uznały, że z medycznego punktu widzenia nie ma udowodnionej skuteczności noszenia maseczek i zapowiedziały, że zamiast zalecać ich noszenie w przestrzeni publicznej, obywatele będą musieli przestrzegać zasad zachowania dystansu społecznego.

 

Holenderscy eksperci nie są przekonani co do skuteczności maseczek w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i są zdania, że nieprawidłowe noszenie masek, idące w parze ze słabym przestrzeganiem zasad dystansu społecznego, może tylko zwiększyć ryzyko przenoszenia koronawirusa.

 

Decyzja zapadła mimo odnotowania sporego wzrostu liczby nowych przypadków koronawirusa w Holandii.

 

Źródło: radiomaryja.pl

MA


DATA: 2020-07-30 13:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

nareszcie ktoś zaczyna się wogóle zastanawiać co do skutecznopści tego absurdu.Może zaczną też nad tym dlaczego kiedy była ponoć największa ilość zainfekowanych takiego obowiązkunie było a teraz kiedy nareszcie jest znikoma ilość to wprowadzają wszędzie coś takiego ...
27 dni temu / lilka
 
Tylko że u nich nie szaleje rudy psychopata z uprawnienimi nadaczelnika, któremu sadysta patrzy z oczu.
1 miesiąc temu / Tolek
 
DYREKTOR SZPITALA W GENUA I PREZYDENT WŁOSKIEGO STOWARZYSZENIA DO SPRAW INFEKCJI zajmuje stanowisko wobec koronowirusa: WE WŁOSZECH NIKT NIE ZMARŁ NA TEGO WIRUSA! NIE MA ŚMIERTELNYCH OFIAR! ?Sytuacja jest trudna, bo ludzie nie rozumieją, o co tu chodzi - że jest to tylko wielkie zamieszanie, które się sztucznie wytwarza. Wczoraj obejrzałem tych 11 zmarłych.. to jest dla mnie bardzo smutne .. jestem chrześcijaninem i smuci mnie to, czasem nawet płaczę... ale z tych 11 umarłych nikt nie zmarł na koronawirusa. Jeden z nich umarł bo miał zawał serca i grypę jednocześnie.. Jeżeli znajduje się dzisiaj kogoś kto umarł w domu - robi się pośmiertnie test i już zalicza się ten przypadek na konto koronawirusa. przypisek: ponieważ wirusy korony nosimy w sobie prawie wszyscy, jak co roku, tyle tylko ze normalnie ich się nie szuka- nie robi się na nie testów. W tym roku zaczęto ich szukać - i oczywiście, znajdować. Powinniście uważać, bo to już jest coś w rodzaju wojny. Trzeba być rozsądnym. We Włosze
1 miesiąc temu / genua
 
@jana, my też mamy narkotyki, tylko w podziemiu, ale nie o to chodzi w tym artykule, tylko o pokazanie, że maski bardziej szkodzą niż pomagają i wreszcie rządy niektórych krajów to zauważyły, co mówili już dawno uczciwi lekarze.
1 miesiąc temu / bez maski
 
Zdjęcie ludzi podwójnie dołujące, zamaskowani i wpatrzeni w ekran... mimo że razem. Po co w ogóle się umawiać na spotkanie?
1 miesiąc temu / Hdhdh
 
Wreszcie jakaś rozsądna wiadomość! Oby inni europejscy decydenci przejęli tę decyzję! Pozdrowienia!
1 miesiąc temu / Jacek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected]. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.