DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Waszyngton i Bruksela zniosły niektóre sankcje wobec Białorusi

Waszyngton i Bruksela zniosły niektóre sankcje wobec Białorusi
Krystian Maj/FORUM

Waszyngton ogłosił, że znosi niektóre sankcje ekonomiczne wobec Białorusi. Wcześniej zniesienie embarga na handel z Mińskiem ogłosiła Bruksela, motywując to faktem uwolnienia przez reżim wielu więźniów politycznych.


Rzecznik Departamentu Stanu USA John Kirby podkreślił, że wyeliminowanie sankcji handlowych pozwoli Białorusinom na pewne wytchnienie i „otwiera  drzwi do budowania więzi handlowych z białoruską gospodarką”.

Kirby zapowiedział, że Stany Zjednoczone nie rezygnują z "dodatkowych pozytywnych kroków w celu poprawy sytuacji na Białorusi w zakresie praw człowieka i demokracji.”


Stosunek do Mińska uległ ociepleniu w ostatnich latach, zwłaszcza po wybuchu konfliktu na Ukrainie. Aleksander Łukaszenka odegrał niemałą rolę w rozmowach mediacyjnych pomiędzy Ukraińcami a Rosjanami.


Bruksela poza ograniczeniami handlowymi zniosła sankcje wobec 170 Białorusinów i trzech organizacji, motywując to "poprawą stosunków" po zwolnieniu więźniów politycznych. Zniesione sankcje obejmowały m.in. zakaz wjazdu dygnitarzy białoruskich, w tym samego prezydenta Łukaszenki do krajów UE.


„Deutche Welle” wyjaśnia, że złagodzenie sankcji ma umożliwić białoruskim firmom pozyskanie kredytów z Europejskiego Banku Inwestycyjnego i zniechęcić ich do starania się o wsparcie Moskwy. "Decyzja została podjęta w odpowiedzi na uwolnienie wszystkich więźniów politycznych na Białorusi 22 sierpnia, w kontekście poprawy stosunków UE-Białoruś" – czytamy w oświadczeniu szefów 28 państw UE.


W mocy pozostaje embargo na sprzedaż broni na Białoruś.


 

Źródło: yahoo.com., dw.com., AS. 


DATA: 2015-11-02 07:55
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jeśli żydowski zachód "zbuduje więzi handlowe" z Białorusią tzn. uzależni ją swoimi kredytami, to następnym krokiem będzie "kolorowa rewolucja" w Mińsku. Ten moment powinien być natychmiast wykorzystany przez nasz nowy rząd do nawiązania kontaktów z Mińskiem, tak, by na to nie pozwolić i związać Mińsk z nami a nie z globalistami. To jest pilna sprawa!
ponad 4 lata temu / sąsiad
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.