DZIŚ JEST:   09   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy
 
 
 
 

Waszczykowski potwierdza zmiany w dyplomacji. Ambasador Polski przy ONZ straci stanowisko

Waszczykowski potwierdza zmiany w dyplomacji. Ambasador Polski przy ONZ straci stanowisko
Fot. Rafal Kuzma/Forum

Portal RMF24.pl poinformował, że obecny ambasador Polski przy ONZ Bogusław Winid, wkrótce straci swoje stanowisko. Tę informację potwierdził minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, który przyznał, że trwa proces nominacji nowego ambasadora, który będzie reprezentował Polskę w Nowym Jorku.


Ambasador RP przy Organizacji Narodów Zjednoczonych Bogusław Winid wkrótce straci stanowisko. Do tej informacji dotarł portal RMF24.pl, który jako pierwszy poinformował o zmianach w polskiej dyplomacji. Pogłoski o zwolnieniu ambasadora Winida potwierdził również sam minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, który podkreślił, że trwa proces nominacji nowego ambasadora. Co ciekawe, szef MSZ powiedział, że dotychczasowy reprezentant Polski przy ONZ nie ma odpowiednich kompetencji, aby nadal sprawować swoją funkcję.


Minister spraw zagranicznych przyznał jednak w rozmowie z RMF24.pl, że ambasador Winid był bardzo zaangażowany w sprawę wyboru Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ i wiele wniósł do końcowego sukcesu.


Przypomnijmy, że podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ, w tajnym głosowaniu, zdecydowano o tym, że w latach 2018-2019 Polska będzie pełniła rolę niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ. Wówczas aż 190 państw wskazało, że nominację powinna otrzymać właśnie Polska. Zaledwie dwa kraje wstrzymały się od głosu, nikt nie był przeciwny.


– Wybór Polski do Rady Bezpieczeństwa ONZ to zwieńczenie kilkuletnich starań polskiego rządu – mówił tuż po głosowaniu szef MSZ Witold Waszczykowski. – To duże zwycięstwo polskiej dyplomacji i ważny sukces w naszej polityce zagranicznej – ocenił minister. – To potwierdzenie, że podmiotowa polityka zagraniczna przynosi sukcesy. Zaczynamy działać globalnie, nie boimy się poważnych wyzwań – tłumaczył.


Warto dodać, że Polska była jedynym kandydatem na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ, który reprezentował Europę Środkowo-Wschodnią. We wspólnym wyścigu o nominację brały udział także: Wybrzeże Kości Słoniowej, Peru, Kuwejt oraz Gwinea Równikowa.

 

 

Źródło: rmf24.pl, PCh24.pl

WMa

DATA: 2017-09-22 17:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mnie bardziej interesuje, kiedy ten nieudacznik Waszczykowski straci stanowisko.
ponad 2 lata temu / Ruben
 
Głosowanie było tajne, więc się nie dowiemy, ale podejrzewam, że wstrzymali się od głosu Rosja oraz Niemcy lub Ukraina.
ponad 2 lata temu / Kazimierz S
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.