DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Waszczykowski: członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ to element zapewniania bezpieczeństwa

Waszczykowski: członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ to element zapewniania bezpieczeństwa
Witold Waszczykowski. Fot: Krystian Maj/FORUM

„Zbyt dobrze pamiętamy, że bezpieczeństwo nie jest dane raz na zawsze. Postrzegamy członkostwo w Radzie także jako element zapewnienia własnego bezpieczeństwa” – pisze w swoim tekście w dzienniku „Rzeczpospolita” minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

 

Opublikowany w poniedziałek artykuł odnosi się do piątkowej decyzji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Gremium wybrało Polskę w skład Rady Bezpieczeństwa na okres dwóch lat. Zdaniem szefa MSZ, nasz kraj traktuje wybór jako okazję do promocji, ale także zwiększenia własnego bezpieczeństwa.

 

„Pragniemy, by nasze członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa było rzeczywiste, a nie iluzoryczne” – przekonuje Witold Waszczykowski dodając, że Polska ma ambicje „do ogrywania aktywnej roli na arenie światowej”. Nasza dyplomacja chce teraz silniej niż wcześniej angażować się w rozwiązywanie globalnych problemów.

 

„Członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa jest dla nas unikalną szansą na promocję Polski” – stwierdza minister dodając, że nasza dwuletnia obecność w RB ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa kraju.

 

W swoim tekście Witold Waszczykowski wymienia kraje, z którymi Polska chce współdziałać w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów politycznych. Minister wymienia, co nie dziwi nikogo znającego jego poglądy, Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię, a także Chiny i Francję. O tym ostatnim kraju pisze nawet, że łączy nas z Francją „szacunek dla tych samych, uniwersalnych wartości”. O jakie wartości chodzi – minister nie wyjaśnia. Takie tezy muszą jednak budzić niepokój, gdyż Francja oparta jest o rewolucyjne wartości, a w kraju panuje systemowy antyklerykalizm.

 

Co ciekawe, chociaż w artykule ministra padają zdania o wyznaniach stojących przed polską dyplomacją, w tym o konflikcie na Ukrainie, to w tekście ze świecą szukać chociaż jednego słowa o… Rosji, stałym członku Rady Bezpieczeństwa ONZ w prawem veta.

 


Źródło: „Rzeczpospolita”

MWł
 


DATA: 2017-06-05 10:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy pan Waszczykowski zapewni nam bezpieczeństwo przed terrorem samcołożników i innych zboczeńców? Chyba nie, sam dobrowolnie zapisał się do ONZ.
ponad 3 lata temu / cadyk
 
Dopiero udział Polski pod rządami PiS w Radzie Bezpieczeństwa ONZ doprowadzi do pokojowych stosunków międzypaństwowych na Ziemi.Dysponując ogromną siłą militarną i gospodarczą.Ale czasu niewiele.
ponad 3 lata temu / NN
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected]4.pl. Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.