DZIŚ JEST:   12   GRUDNIA   2019 r.

NMP z Guadalupe
Św. Finiana z Clonard
Bł. Konrad z Offidy
 
 
 
 

„Washington Examiner”: regionalna wojna nuklearna odwróci globalne ocieplenie

„Washington Examiner”: regionalna wojna nuklearna odwróci globalne ocieplenie
fot. pixabay.com

„W jaki sposób wojna między Indiami a Pakistanem mogłaby odwrócić globalne ocieplenie” – to tytuł opinii jednego z redaktorów pisma i portalu „Washington Examiner”, Philipa Kleina.

 

„Znajdujemy się w przerażającym momencie na arenie międzynarodowej, gdy napięcie między Indiami a Pakistanem nasila się i wszyscy powinniśmy modlić się o uspokojenie” – zaczyna swój tekst. Jednak w następnym zdaniu dodaje, że „oprócz tragicznych ofiar śmiertelnych i kryzysu humanitarnego, który by nastąpił według naukowców, wojna atomowa na małą skalę mogłaby faktycznie odwrócić globalne ocieplenie.”

 

Klein zastrzega, że nie należy traktować jego opinii jako głosu  opowiadającego się za wojną nuklearną czy jako pewnego rodzaju gotowego alternatywnego rozwiązania problemu zmian klimatycznych. „Ma to na celu opis nauki, w jaki sposób teoretyczna regionalna wojna nuklearna może wpłynąć na atmosferę Ziemi, a tym samym na klimat, nawet na ludzi nie znajdujących się bezpośrednio w promieniu wybuchu” - wyjaśnia.

 

Absolwent m.in. nowojorskiego Columbia University przypomina, że w 2011 r. naukowcy z NASA opublikowali raport oparty na modelu przewidującym skutki klimatyczne użycia w konflikcie regionalnym 100 bomb o rozmiarach podobnych do tej zrzuconej na Hiroszimę.

 

„Choć nie byłoby to tak intensywne, jak pełna wojna nuklearna między supermocarstwami, na przykład jeśli weźmie się pod uwagę zagrożenie, jakie istniało w czasach rywalizacji między USA i ZSRR podczas zimnej wojny, nadal spodziewany jest dramatyczny wpływ na klimat” – podkreśla.

To dlatego, że bomby „wstrzyknęłyby do 5 megaton czarnego węgla [węgla w czystej postaci] do górnej troposfery, najwyższego punktu najniższej warstwy ziemskiej atmosfery.” Przywołując wyniki raportu NASA, omówionego na łamach „National Geographic”, wskazuje, że „w modelach klimatycznych NASA węgiel ten absorbowałby ciepło słoneczne i, podobnie jak balon z gorącym powietrzem, szybko wznosił się jeszcze wyżej, gdzie potrzeba byłoby znacznie więcej czasu na oczyszczenie go z atmosfery".

 

Powstałe w następstwie wybuchów chmury spowodowałyby obniżenie temperatury o 1 stopień Celsjusza w ciągu pierwszych trzech lat, ale nawet po 10 latach można się spodziewać, że temperatura byłaby wciąż niższa niż, gdyby wojny nie było.

 

Klein przypomina także raport Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu, który obwinia człowieka za wzrost temperatury o 1 C, powyżej poziomu sprzed rewolucji przemysłowej. Pisze, że jeśli model NASA jest poprawny, zmiana klimatu w wyniku regionalnej wojny nuklearnej mogłaby być znacznie gwałtowniejsza i poważniejsza z powodu zmniejszenia poziomu opadów.

 

„Rolnictwo (...) prawdopodobnie przeżywałoby zakłócenia z powodu niższych temperatur, mniejszych opadów i mniejszego promieniowania słonecznego docierającego na powierzchni” - przytoczył opinię naukowca Luke’a Omana. „Spowodowałoby to powszechne przerwy w okresach wegetacji i częstsze przymrozki”. Rezultatem mógłby być głód w niektórych częściach świata.

Kończąc tekst, dziennikarz wskazuje, że między innymi z tych powodów, miejmy nadzieję, że napięcie w Indiach i Pakistanie ulegnie deeskalacji, tak jak miało to miejsce w przeszłości.

 

Źródło: washingtonexaminer.com

AS


DATA: 2019-03-01 06:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Uratują" klimat, bo będą przymrozki i będzie powszechnie brakowało jedzenia, a ludzie na całym globie zaczną masowo głodować i umierać z głodu? Czy oni masoneria nas przygotowają na masową zagładę ludzkości globu i że mamy jeszcze klaskać i się radować, że ludzie umierają masowo, bo to nie ważne, a wręcz dobre, bo klimat się oziębi i będzie mniej ludzi na globie?
9 miesięcy temu / Janusz z Koloni
 
Detonacje Bomb Atomowych 1945-1998 przeprowadzono 2053 razy. USA zdetonowało 1032 ładunki, ZSRR zdetonowało 715 ładunków, Francja 210, W. Brytania zdetonowała 45 ładunków, ChRL zdetonowała 45 ładunków, Pakistan 2 ładunki. Do tego trzeba doliczyć ładunki detonowane przez Koreę Płn., Izrael, Indie i państwa, które przygotowują się do pozyskania tej broni, jak Arabia Saudyjska, Japonia, Włochy czy Niemcy... a klimat nadal się ociepla...
9 miesięcy temu / Analityk
 
Szalone pomysły roją się w niektórych głowach.
9 miesięcy temu / sp
 
niestety takie myślenie dominuje wśród tzw "elit" - u nas też politycy i samorządowcy biorą udział w tzw szkoleniach- w istocie praniach mózgu w duchu masonerii w zagranicznych ośrodkach.
9 miesięcy temu / Pejot
 
65% obecnie wydobywanej ropy naftowej zużywa Azja . To znaczy , że 2/3 światowej gospodarki znajduje się w Azji. Wiele wskazuje na to , że Anglosasi już kontroluja mniej niz połowę światowego handlu. W kazdym razie ten moment jest nieunikniony i nieodległy . Rząd Stanów Zjednoczonych zmierza do wywołania wojny miedzy Chinami i Indiami, najlepiej atomowej . Łatwo przewidywalnymi skutkami takiej wojny byłyby likiwdacja mozliwości istnienia handlu euroazjatyckiego odbywającego sie drogą lądową i cywilizacyjna katastrofa w Indiach i Chinach , co byc może na zawsze pozbawiłoby te kraje większego znaczenia politycznego. Stany Zjednoczone są najgorzsżą plagą jaka przytrafiła sie ludzkosci w całych dziejach . Ludzie kierujący tym państwem nie cofną sie przed niczym . Oni odpowiadają za wywołanie dwóch poprzednich wojen światowych i niezliczoną ilośc pomniejszych zbrodni
9 miesięcy temu / Mirek
 
Banda świrów i nic więcej
9 miesięcy temu / X
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.