DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

„Warto Rozmawiać”: miliony na organizacje LGBT. Potężne kwoty także z kieszeni Polaków?

„Warto Rozmawiać”: miliony na organizacje LGBT. Potężne kwoty także z kieszeni Polaków?
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com

Organizacje promujące i wspierające ruchy LGBT są finansowane m.in. z pieniędzy polskich podatników oraz funduszy otrzymywanych z zagranicy. Mowa o kwotach liczonych w milionach złotych, a sposób ich przyznawania budzi ogromne wątpliwości prawne. Zwrócili na to uwagę w poniedziałek goście programu „Warto Rozmawiać” – m.in. dr Tymoteusz Zych, wiceprezes Instytutu Ordo Iuris.

 

Jednym z najhojniejszych „sponsorów” organizacji LGBT jest warszawski ratusz, który za zgodą prezydenta Rafała Trzaskowskiego w ciągu dziesięciu miesięcy przekazał tego typu instytucjom prawie 900 tys. zł, czyli więcej niż jego poprzedniczka Hanna Gronkiewicz-Waltz przekazała ruchom LGBT przez całą swoją czteroletnią kadencję! Co ciekawe, warszawski ratusz przyznaje pieniądze na promocję seksualnych wynaturzeń na dwa sposoby – poprzez granty oraz pozwala na korzystanie przez nich z lokali po bardzo preferencyjnych warunkach, znacznie odbiegających od stawek rynkowych.

 

Najwięcej benefitów od władz stolicy otrzymała Kampania Przeciw Homofobii – organizacja odpowiedzialna m.in. za organizowanie w polskich szkołach tęczowego piątku i promująca tzw. Poloneza Równości. Organizacja ta dysponuje dwoma lokalami – ponad dwustumetrowym w ścisłym centrum miasta oraz drugim – 130-metrowym.

 

 

 

Organizacje LGBT otrzymują finansowe i materialne wsparcie nie tylko od polskich samorządów. Ogromne pieniądze dostają także z Brukseli, m.in. za sprawą projektu „MOVE!”, który zakłada „wsparcie aktywizmu interseksualnego i transpłciowego na terenie Polski”. Łączna kwota przekazana przez Unię Europejską to przeszło 2 mln zł w latach 2017-2019.

 

Homoseksualni aktywiści mogą również liczyć na pieniądze z tzw. funduszy norweskich, które w Polsce rozdziela założona przez George’a Sorosa Fundacja Batorego. Tylko w latach 2013-2017 organizacje skrajnie lewicowe otrzymały z tego tytułu aż 14 mln zł. Znaczna część tych pieniędzy trafiła do działaczy LGBT.

 

Dr Tymoteusz Zych zwrócił uwagę, że Kampania Przeciw Homofobii, a także inne podobne grupy otrzymują pieniądze również z Niemiec. – Przekazuje je organizacja Stiftung „Erinnerung, Verantwortung und Zukunft”. Ordo Iuris próbuje obecnie ustalić o jakich kwotach jest mowa – poinformował wiceprezes Instytutu.

 

 

Źródło: „Warto Rozmawiać” – TVP INFO

TK

  

   


DATA: 2019-10-29 13:15
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przykład ubrań nie usprawiedliwia liczby 3. Przejście od czerni do bieli może być przez nieskończenie wiele odcieni szarości, kratka może mieć nieskończenie wiele proporcji czerń/biel, poza kratką mogą być kółka, trójkąty,... Definicja orientacji którą podajesz nie odnosi się do rzeczywistości tylko do jednej wąskiej kategorii - płci. Zresztą, to odniesienie jest do bani, bo jak wg niej zaklasyfikować kogoś kogo popęd uruchamia widok ładnej młodej kobiety bądź mężczyzny przebranego za ładną młodą kobietę gdy się nie wie że to mężczyzna, a obrzydza go widok starej kobiety i każdego o kim wie że to mężczyzna? Katolicka definicja orientacji, odnosząca się do prokreacji, jednoznacznie wyróżnia tylko jedną. A ta odnosząca do obiektu pożądania wyróżnia znacznie więcej niż trzy. Kazi - kazirodztwo, poli - poligamia/andria... - a zapewne wkrótce niestety kaziseksualizm i poliseksualizm. Parafilie, powiadasz. To nazwijmy bi/homoseksualizm - bi/homofilią, i po sprawie :D
8 miesięcy temu / @Marek Jaros
 
PS. Przemyślałem to - wiem czemu. To wynika z fundamentalnych praw matematyki - jeśli masz do wyboru dwa kolory: czarny i biały, to możesz tylko ubrać się na 1.czarno, 2. na biało, ewentualnie 3. założyć coś w kratkę. Nic więcej z tego nie wyciśniesz :D
8 miesięcy temu / Marek Jaros
 
"Orientacje seksualne są trzy? A niby czemu? "- a skąd ja mam to wiedzieć??? :D :D :D Mylisz kategorie pojęć - czym innym jest orientacja a czym innym parafilia. Orientacje znamy trzy: heteroseksualna, homoseksualna i - zapominana - biseksualna. Pojęcie orientacja zarezerwowane jest tylko do preferencji płci. Czyli która płeć własna, czy ta druga uruchamia popęd seksualny, impulsy, etc. Inaczej mówiąc - z kim masz ochotę TO robić. Czy to jest ideologia? No cóż - jezeli opisywanie tego co jest jest ideologią... Tak naprawdę to jest po prostu opis rzeczywistości. Dla porządku - pedofilia i zoofilia... oraz inne "filie" to zupełnie inna kategoria z innego poziomu rozwojowego. Są to parafilie, gdzie specyficzny jest obiekt seksualny - na przykład zwierzę albo dziecko. Ale może być też na przykład sytuacja - jak w przypadku ekshibicjonizmu. Nie wiem co to "kazi" i "poli"... więc się nie odniosę.
8 miesięcy temu / Marek Jaros
 
Orientacje seksualne są trzy? A niby czemu? Bo tak ideologicznie ustalono? Bzdura. Racjonalnie, to zależy od tego jaki jest cel, inaczej kierunek, czynności seksualnej. Czyli właśnie jej orientacja. Jeśli celem jest prokreacja, to mamy jedną orientację, heteroseksualizm, gdyż tylko ona umożliwia prokreację. A jeśli celem jest sprawienie sobie przyjemności, to mamy dużo więcej niż trzy orientacje seksualne, takie jak np. homo, zoo, pedo, nekro, kazi, poli, ...
8 miesięcy temu / @Marek Jaros
 
W kwestii osób, które identyfikowały się a potem "zmieniły" orientację napiszę niebawem - zaskakująco krótki jest tu limit znaków. Na razie tylko podpowiem, że w całej tej narodowej dyskusji to eufemizm wszyscy zapominają, że orientacje seksualne są trzy :D
8 miesięcy temu / Marek Jaros
 
Vicky... 1. To nie jest mój komentarz, na który zareagowałaś : Podpisany jest @MarekJaros - pewnie ktoś chciał odpowiedziec a wyszło mu niezręcznie. 2. Oczywiście, że się zastosuję: nigdy nie wykluczymy z cała pewnością, że orientacja seksualna nie może ulec zmianie. Ba! Nigdy nie będziemy całkowicie pewni tego, że orientacja jest wrodzona co obecnie jest paradygmatem. Tak właśnie działa podejście naukowe, jak wiadomo. Jednak jest tu haczyk. Polega on na tym, że choć w żadnej sprawie nie możemy mówić o stuprocentowej pewności, to metody naukowe dają nam całkiem dobre narzędzia do szacowania prawdopodobieństwa, że mamy rację właściwie to że się mylimy. W przypadku ewnetualnej zmiany orientacji seksualnej włączając w to pomysły np. leczenia homoseksualizmu dane jakie znamy bardzo wyraźnie wskazują, że prawdopodobieństwo, że się mylimy co do niezmienności orientacji jest bardzo niewielkie. Nie ma żadnych racjonalnych przesłanek póki co by sądzić inaczej.
8 miesięcy temu / Marek Jaros
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.