DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

„Warto Rozmawiać”: Homoseksualizm przemilczanym tematem konferencji biskupów

„Warto Rozmawiać”: Homoseksualizm przemilczanym tematem konferencji biskupów

Na mapie polskich mediów jednym z nielicznych miejsc, z których katolicy mają możliwość dowiedzieć się cokolwiek więcej o kolejnych przejawach wewnątrzkościelnego zamachu na doktrynę i dyscyplinę sakramentalną, jest program Jana Pospieszalskiego „Warto Rozmawiać” na antenie TVP Info. Tematem najnowszego, poniedziałkowego odcinka audycji było ubiegłotygodniowe spotkanie biskupów, poświęcone nadużyciom seksualnym przedstawicieli duchowieństwa wobec nieletnich.

 

- Próbowano zaklinać rzeczywistość – tak jeden z gości audycji, redaktor naczelny PCh24.pl Krystian Kratiuk skwitował dominującą postawę hierarchów Kościoła podczas konferencji. Owszem, przypadki pedofilii wśród kapłanów były głównym powodem i tematem trzydniowej debaty, jednak jej uczestnicy jak ognia unikali kluczowego problemu – czyli homoseksualizmu, który leży u podstaw ogromnej większości skandali obyczajowych z udziałem osób konsekrowanych. Czy można więc mówić o tym, że spotkanie przyniosło jakiś przełom?

 

- Przełomem jest to, że spotkało się w jednym miejscu, w tej sprawie tak wielu biskupów, jeśli jednak chodzi o przełom w najbardziej bolesnej kwestii, to go nie było. Mam na myśli homoseksualizm i wielką skalę infiltracji homoseksualnej w Kościele. O tym nie chciano mówić, pomimo, że dziennikarze zadawali pytania o homolobby, o to że skoro 80 procent czynów pedofilskich dokonywanych jest na chłopcach czy mężczyznach, to dlaczego nie mówimy o homoseksualizmie – wskazywał redaktor PCh24.pl.

 

Obecny w studiu ksiądz profesor Andrzej Kobyliński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego przekonywał, że konferencja zwołana została we wrześniu minionego roku, w wyraźnym kontekście skandalu byłego kardynała Theodore McCarricka oraz sprawy nadużyć w Pensylwanii. Przygotowania do wydarzenia trwały od wczesnej jesieni aż do lutego obecnego roku. – To dość racjonalna decyzja, że spośród wielu tematów wybrano kwestie będące w miarę do przyjęcia dla wszystkich – mówił ksiądz Kobyliński, który problemem nadużyć obyczajowych w Kościele zajmuje się od wielu lat.

 

- Bardzo trudno rozłączyć pedofilię i homoseksualizm duchownych – ripostował Grzegorz Górny, pisarz i publicysta katolicki. – Wszystkie raporty, także przygotowywane przez niezależne instytuty badawcze, wykazały przytłaczającą wręcz nadreprezentację homoseksualistów wśród sprawców pedofilii wobec nieletnich, a także bezbronnych dorosłych, czyli młodych księży bądź kleryków, wykorzystywanych przez przełożonych – mówił. Dziennikarz wskazał, że pro-homoseksualne postulaty dochodzą dzisiaj nie ze strony kościelnych dysydentów, lecz wpływowych duchownych umocowanych na szczytach hierarchii.

 

Redaktor naczelny PCh24.pl opowiedział widzom o towarzyszącej konferencji akcji wiernych świeckich, którzy wyrazili w Rzymie niemy, lecz dobitny sprzeciw wobec przemilczania rzeczywistej przyczyny fali skandali obyczajowych, toczących obecnie Kościół. Przedstawiciele różnych organizacji z kilku krajów wskazywali, że wbrew stanowisku Watykanu, to nie klerykalizm, lecz właśnie homoseksualizm jest głównym źródłem kryzysu. Uczestnicy akcji Acies Ordinata ustawili się w bojowym szyku na rzymskim placu świętego Sylwestra, by modląc się w milczeniu i rozważając teksty Kościoła bronić prawdy o nim – wyjaśniał Krystian Kratiuk.

 

 

Źródło: TVP Info

RoM

 

 

 

 


DATA: 2019-02-26 07:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak to powiedział - jedyny aktywny MEDIALNIE i INTELEKTUALNIE Ks.Prof. A.Kobyliński >Kościół pęka od środka, wewnętrznie. Istnieje WEWNĘTRZNA SPRZECZNOŚĆ. Dlatego musimy dołączyć do DYSKUSJI. Podjąć Wielką Pracę INTELEKTUALNĄ ABY ZROZUMIEĆ O CO TOCZY SIĘ SPÓR.< Gdyby człowiek nie słyszał tego na własne uszy to by NIE UWIERZYŁ TAKIM BREDNIOM i to wypowiadanym przez Księdza naukowca. Cóż najpierw usłyszeliśmy od Ks.Kobylińskiego diagnozę, że Kościoła Katolickiego jaki znaliśmy już NIE MA !!! JEST nowy twór KOŚCIÓŁ EWOLUUJĄCY, z nową nauką, towarzyszący postępowi naukowemu i wyedukowanemu człowiekowi. Kościół DEBAT i RÓŻNORODNYCH OPINII. Teraz jest kolejna odsłona. Kościół chce DEBATOWAĆ nad RÓŻNORODNOŚCIĄ ORIENTACJI SEKSUALNYCH i nowych wezwaniach cywilizacyjnych. Warto wylać >kubeł zimnej wody< na te intelektualne głowy gadające w kółko o miłości i od rzeczy. Nawróćcie się i zamiast się wymądrzać przyjmijcie SŁOWO BOŻE jako kompas wskazujący drogę do N
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Program oglądałem. Nie mogę zrozumieć o co tak naprawdę chodzi ks Kobylińskiemu, niby potrzebny jakiś dialog, bo Kosciół sie zmienia a w Polsce nikt na to nie reaguje, dialog intelektualny tylko z czym? Z będnymi naukami? Miast wyłożyć jednoznaczną naukę i stwierdzić, że nawet papież nie ma prawa zmieniać depozytu wiary, nie ma prawa zmieniać zasad moralnych. Gratuluję postawy panom Górnemu i Kratiukowi.
ponad 1 rok temu / raf
 
Najlepsze jest to, że w programie o Panu Jezusie mówił świecki, w sumie przeprowadził krótką katechezę, a ksiądz...?: ks. Kobyliński wystąpił jako pan filozof, nie jako ksiądz, i z pewnością nie jako duszpasterz.
ponad 1 rok temu / AHA
 
Czyli aktualnie KK przyjmuje zaproszenie do dialogu, dialogu złodzieja z ofiarą o tym czy rzeczywiście kradzież jest czymś nagannym, bo przecież wynika z poczucia braku jakiegoś dobra, więc jeżeli ty je masz - to oddaj potrzebującemu!Jak się to ma do sodomii i innych zboczeń?!- mądrej głowie dość . . .
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Wczorajszy program Janka Pospieszalskiego był bardzo pozyteczny , ponieważ dostarczył wiedzy nie tylko istocie kryzysu we współczesnym kosciele, ale również o istocie podbudowy ideologicznej wspólczesnej skrajnej lewicy inna nie istnieje , czyli de facto przedsięwzięciu gospodarczemu banków amerykańskich . Według skrajnej lewicy - czyli elementu operacji gospodarczej ludzi rządzących na Wall Street- homoseksualizm ma byc naturalnym , instynktownym , procesem ludzkości , która w obronie przed samozagładą mającą wynikać z rzekomego przeludnienia samositnienie homoseksualizuje się , żeby w ten sposób "ewolucyjnie" sie zdepopulować . Szkoda , że żaden z uniwersytetów nominalnie katolickich nie jest w stanie sformułować tej idei . Jedynie amatorskie wysiłki i domysły pozwalaja na zorientowanie sie , co i kto chce zniszczyć kościół
ponad 1 rok temu / Mirek
 
Krystian Kratiuk to dobry dziennikarz katolicki. Najważniejsze, że nie boi się prawdy i myśli po polsku!
ponad 1 rok temu / Stanisław
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.