DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

„Warto Rozmawiać”: czy zawita do nas na dobre lewicowy „nowy porządek”?

„Warto Rozmawiać”: czy zawita do nas na dobre lewicowy „nowy porządek”?

W studio TVP3, dokąd zesłany został po długiej przerwie w nadawaniu program „Warto Rozmawiać” Jana Pospieszalskiego, wybitni naukowcy i publicyści zastanawiali się nad przebiegiem oraz perspektywami obecnej rebelii społeczno-ideologicznej.

 

 

Jedną z ilustracji dyskusji był film przedstawiający napaść lewicowej bojówki zgrupowanej w stołecznej kamienicy przy ulicy Wilczej, na samochód Fundacji Pro – Prawo do Życia.

 

- Wzmożenie wściekłości, agresji to skutek przyzwolenia ze strony elit i sądów – zwrócił uwagę Rafał Ziemkiewicz. – Mam wrażenie że przyzwolenie na brutalne zachowanie – i to jest pocieszające – to skutek poczucia bezsilności salonów lewicowych. Oni myśleli, że wymrzemy jak dinozaury, że wystarczy, iż przemówią Adam Michnik wspólnie z jakimś noblistą i Polacy nas wyśmieją – dodał.

 

Według pisarza i publicysty, lewicowo- liberalne elity odrzucane po kolei przez europejskie społeczeństwa uświadomiły sobie, że nie mają już dawnej siły imponowania, porywania tłumów i aby realizować swe cele, muszą używać przemocy. Zamilczenie, zakrzyczenie prawej strony już bowiem nie działa.

 

Jak zauważył profesor Aleksander Nalaskowski, cała sytuacja pokazuje, że „trzeba być dzielnym robić swoje zgodnie z sumieniem, nie ustępować, nie traktować tamtej strony jako zwycięzców a priori”. – Ta metoda da efekt, już daje – podkreślił.

 

Profesor Andrzej Zybertowicz zwrócił uwagę, że w obecnej sytuacji dostrzec można wiele ciekawych mechanizmów. Na przykład zorganizowana mniejszość jest w stanie narzucać swą wolę zdezorganizowanej większości, która wykazuje w dodatku deficyty dzielności. Mniejszość szermuje wzniosłymi hasłami, lecz sama nie czuje się zobowiązana by ich przestrzegać.

 

Jak powiedział naukowiec, z agresją wobec obrońców życia wystąpili na Wilczej zapewne „obrońcy tolerancji”, bardzo tolerancyjni dla wszelkich poglądów, poza tymi, które u nich samych mogą wzbudzać dysonans. – Być może czuli się moralnie uprawnieni by posunąć się do przemocy. W ich umysłach prawdopodobnie zbudowano wcześniej obraz wroga, faszysty, „hitlerowca” – zauważył.

 

Lewicowy terror, tym razem „miękki”, dominuje również  na wielu polskich wyższych uczelniach, o czym świadczą znane sprawy profesorów: Aleksandra Nalaskowskiego czy Ewy Budzyńskiej.

 

- Czy relatywnie słaba akcja poparcia profesora Nalaskowskiego nie świadczy o tym, że wolność prowadzenia badań im nie jest potrzebna? – zastanawiał się prof. Zybertowicz mając na myśli środowiska naukowe. – Im jest potrzebna raczej wolność zdobywania grantów i punktów. Po co drążyć trudne tematy? – pytał retorycznie i prowokacyjnie. Akademików, dla których wolność dociekań nie jest żadną wartością, nazwał „quasi-uczonymi”.

 

Goście Jana Pospieszalskiego odnieśli się także m.in. do głośnego listu Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, zapowiadającej pociąganie do dyscyplinarnej odpowiedzialności pracowników, którzy odważą się krytykować środowiska LGBT.

 

Profesor Grzegorz Kucharczyk odnalazł w takich działaniach władz uczelnianych ślady „starej jakobińskiej zasady, że nie ma wolności dla wrogów wolności”. Obecnie zaś „nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji”. Kiedyś realizacji takiej postawy służyła gilotyna, dzisiaj – na przykład ustawodawstwo o przeciwko tak zwanej mowie nienawiści.

 

Profesor dodał, że porównując na przykład do współczesnej sytuacji historiografii w krajach zachodnich, polska nauka i tak nie stoi jeszcze w najgorszej sytuacji. Jak będzie dalej, zależy jednak w dużej mierze od postawy władz państwowych.

 

 

Źródło: TVP3

RoM

 

 

 


DATA: 2020-07-07 07:57
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Po prostu trzeba opuscic UE. Tam juz nie ma miejsca na rozum.po tym jak Holandia oglosila ze do 2025 zlikwiduje wpisy o płci, teczowe szalenstwo rozkwita. MIEDZYMORZE + USA ! ZOSTAWIC TEN UNIJNY KALIFAT, on juz jest stracony dla cywilizacji.
6 miesięcy temu / retro
 
LPR poparł Trzaskowskiego. Skandal.
6 miesięcy temu / mieszkaniec
 
Nie będzie żadnej różnicy czy będzie Duda czy Trzaskowski. Duda udaje, że coś robi w ostatnich dniach -a zamiast propozycji zmiany Konstytucji co jest niemożliwe, bo nie będzie 2/3, powinien zmienić Kodeks Rodzinny!
6 miesięcy temu / Anaja
 
Tylko Duda, to oczywiste. Mam nadzieję, że tym razem zwolennicy Konfederacji będą realistami, a nie "realistami" w stylu Korwina-Mikkego, który bardzo się przyczynił do marginalizowania i kompromitowania idei wolnościowych. Ale powiedzmy sobie prawdę PiS i gowinowcy to nie są wzory polityków chrześcijańskich. Ech, mieć Orbana u siebie...
6 miesięcy temu / SymNT
 
To wszystko przedwyborcze bicie piany , dużo gadania, żadnego dzialania , i tak od pięciu lat.
6 miesięcy temu / Wojtek
 
Obywatelu [email protected] No i co z tego? W jakim celu wypisujesz te swoje lamenty. Jak masz lepszego kandydata to głosuj na niego i nie zawracaj ludziom głowy. Takich krypto lewaków mamy dość!
6 miesięcy temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.