DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


nami rządzi AGENTURA, PRZEKSZTAŁCAJĄC TYLKO pOLSKĘ W NAZWĘ III RP. ŻYJEMY W FIKCYJNYM PAŃSTWIE POLSKIM. nARÓD O TYM NIE MA POJĘCIA, BO OD PRAWDY UCIEKA A PRZECIEŻ NIE MA W O L N O Ś C I BEZ p r a w d y. TYLKO PRAWDA NAS WYZWOLI.
ponad 1 rok temu / Wołynianka
 
Lewctwo ratuszowe szuka najmniejszych pretekstów ,żeby wszczynać wojnę nienawiści, to objaw paskudnego pieniactwa
ponad 1 rok temu / jackers_ea
 
Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak mowa nienawiści. Jest to postmodernistyczny frazes czyli niezdefiniowany służący do cenzury i represji. Policjanci są już szkoleni w sprawie "przestępstwa z nienawiści", co też nie występuje jeszcze naszym prawie przynajmniej tak mi się wydaje. Podstawowe pytanie - czy ludzkość wymyśliła maszynę odczytującą ludzkie uczucia i to jeszcze wstecz, z dokładnością co do sekundy. Jakie znaczenie ma czy ktoś zabił kogoś tak porostu, czy nienawidząc ofiary. A co gdy morderca nie ma uczuć? Kolejny absurd potrzebny do represji totalitarnemu państwu. Myślę że słowo totalitaryzm pada zbyt rzadko, w stosunku do tych antyludzkich/antycywilizacyjnych praktyk.
ponad 1 rok temu / kromka
 
kontynuując to,co zauważył maciek w komentarzu, pytam, czy powiedzieć "nie lubię głupich ludzi", lub " nie cierpię blondynek" , to też mowa nienawiści, podlegająca osadowi prawnemu? Daliśmy się zwariować i brniemy dalej - tak to widzę i się tym martwię.
ponad 1 rok temu / ara
 
Przed II WŚ wśród Żydów w Warszawie było popularne powiedzenie - wasze ulice, nasze kamienice - dzisiaj jak widać Polacy w swoje najważniejsze święto narodowe nie mogą nawet po ulicach z polskimi flagami paradować. Na naszych oczach Żydzi i ich wynarodowieni, wielkomiejscy wspólnicy budują Judeopolonię - nie napotykając praktycznie oporu ogłupionego polskiego narodu...
ponad 1 rok temu / Tytus
 
problem z racami jest taki, że kiedyś były legalne a np. spółka zarządzająca ekstraklasa piłkarską dawała nagrody stowarzyszeniom kibiców za ich używanie na meczach. Potem ich zakazano a za czasów wojny Tuska z kibicami skryminalizowano ich użycie. Jeden z przykładów tego jak państwo socjalistyczne za pomocą prawa walczy z problemami które samo stworzyło. Innym jaskrawym przykładem podobnych działań jest tzw. mowa nienawiści. Bo np. gdzie jest jej granica?? czy jak mówię że "nie lubię żydów" to już jest mowa nienawiści ?? a jak mówię "że nie lubię Rosjan" to też ??
ponad 1 rok temu / maciek
 
ratusz cały czas mówi w prokuratorze mową nienawiści - nienawidzi Polaków do czasu aż ktoś wy trzaska ich z magistratu
ponad 1 rok temu / itd jest złe
 
Dziwię się jeszcze ,że ratusz zezwala na sprzedaż noży kuchennych w Warszawie. Przecież stwarzają niebezpieczeństwo skaleczenia się a nawet śmierci. Poważna sprawa chyba musi się zająć nią prokuratura.
ponad 1 rok temu / Witja
 
co by było, gdyby. Nie wierzę jakoś w ten splot przypadków i latające butelki po wódce. Lepiej siedzieć bezpiecznie w domu, w piwnicy, bo na pasach może pana ktoś rozjechać, Najsztub jakiś, wszystko zdarzyć się może, a w Sylwestra to ile potencjalnych nieszczęść zdarzyć się panu może, a w pociągu-strach pomyśleć. A jak pan spotkasz wyznawcę pokojowej religii, co to nóż ma w kieszeni i inne ciekawostki wybuchowe w plecaku, to się pan zdziwić nie zdążyć możesz,ile przesłanek się znajdzie. Pański patriotyzm to widać na poziomie segregowania śmieci. Wysiliłeś się pan...
ponad 1 rok temu / Do Aha
 
Butelką w głowę możesz dostać każdego dnia, jeśli przechodzisz pod estakadą, z racami możesz mieć rację, ale zastanawiam się, dlaczego ustawa o zgromadzeniach zakazuje zasłaniania twarzy, a nie NAKAZUJE zasłaniania intymnych części ciała, co się niekiedy zdarza gromadzącym się tu i ówdzie zwolennikom LGBT lub obrońcom zwierząt? Dlaczego warszawski ratusz nie zawiadamia prokuratury, gdy ulica lub plac przypomina Sodomę? To wszystko staje się już tak ohydne, że nawet czytać o tym trudno. Źle, że ktoś przypomina, jaki to kraj? Od czasu do czasu trzeba przypomnieć, bo wielu ludzi o tym zbyt często zapomina.
ponad 1 rok temu / @Aha
 
"To którą prokuraturę mam zawiadomić?" Jak ziemska zawodzi, została jeszcze niebieska. Tam zamiast podań wnosi się modlitwę. Ci z pobitych za układanie krzyża z kwiatów na placu Piłsudskiego w Warszawie, którzy dożyli do września tego roku mogli usłyszeć podziękowanie prezydenta Niemiec za tego ducha, o którego wołał Jan Paweł II. Doczekali się jutrzenki sprawiedliwości już tu, na ziemi.
ponad 1 rok temu / Solidarny
 
Ja tam się zasłanianiu twarzy nie dziwię. W dobie kamerek i Facebooka niejeden, jakby twarz pokazał, to w pracy by mu szybko podziękowali. Race i mnie irytują, ale bez przesady. Ile osób zostało poparzonych? Na Marszu i na meczach? A jeśli chodzi o hasło "a na drzewach zamiast liści..." to lekka przesada. Nie licuje ono z hasło Marszu i logo z Różańcem Świętym.
ponad 1 rok temu / Mat
 
A ja dopatrzyłem się że stołeczni urzędnicy dopuszczają się swoją propagandą deprawacji dzieci w szkołach. To którą prokuraturę mam zawiadomić?
ponad 1 rok temu / Gość
 
Komentator podpisany Aha. Należało iść górą, razem z Marszem. Tam jest taka świetna atmosfera, tysiące ludzi, entuzjazm, czuje się patriotyzm. A race dodają tylko kolorytu. Proszę porzucić także myśli o rozwiązywaniu Marszu. W końcu 150 tysięcy ludzi przychodzi aby sobie pokrzyczeć to co chce. Podobno jest wolność słowa.Zapraszam na Marsz Niepodległości w przyszłym roku, a sceptycy staną się entuzjastami. Czołem Wielkiej Polsce!
ponad 1 rok temu / Pontus
 
@Niktoś :D film ,,zakazane piosenki,, jest zakazany od bardzo wielu lat, dla dzieci i wnucząt trzeba przekopywać internet, a i tak są tylko kawałeczki. inocdama:D
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
Też mnie race irytują, nie można bezpiecznie iść tylko ciągle trzeba uważać żeby nie przysmalili. A twarze zakrywali historycznie policyjni zadymiarze więc... niewiadomo kto to był bo twarz miał zakrytą.
ponad 1 rok temu / Gość
 
A gdzie się podziały napisy nawołujące do zatrzymania ustawy 447. Widać chłopcy zmiękli wobec okupanta. To już nie ci sami Warszawiacy, którzy w latach 1939 -1081 nabijali się i ośmieszali okupacyjne władze.
ponad 1 rok temu / Niktoś
 
Ratusz pewnie nie chciał takiej sądowej batalii jak w ubiegłym roku,ale Marszowi jednak nie popuści.Myśleli i myśleli przez dziesięć dni i wymyślili.Ciekawe,że jak lecą nienawistne hasła na innych pochodach,to ratuszni pracownicy nie są tacy wyrywni do powiadamiania odpowiednich władz.
ponad 1 rok temu / norki
 
Uważam, że jest najwyższy czas aby wprowadzić zarząd komisaryczny do ratusza warszawskiego !
ponad 1 rok temu / Spostrzegawczy
 
No akurat to ostatnie hasło chyba jeszcze jest prawdziwe.
ponad 1 rok temu / L
 
Przechodziłem Powiślem pod Marszem Niepodległości i o mało nie dostałem w głowę butelką po wódce wyrzuconą z estakady. Gdyby coś takiego trafiło mnie w głowę wylądowałbym w szpitalu. Co do rac... Mają one 2000 stopni Celsjusza i ich użycie jest zakazane w ustawie o zgromadzeniach. Oparzenia od takiej racy skutkowałyby zwęgleniem tkanek i potwornymi bliznami. Zakaz ten ma sens - w takim tłumie od machania racą ktoś może się od niej zapalić, albo może wypaść ona z dłoni i tragedia gotowa. Ponadto ustawa o zgromadzeniach zakazuje zasłaniania twarzy co także miało miejsce. Zgromadzenie można było rozwiązać, gdyż były ku temu przesłanki. Prawo jest po to, by go przestrzegać - tak postępuje patriota.
ponad 1 rok temu / Aha
 
nienawiść na tle etnicznym? To mamy jąkąś ,,mniejszość,, indian amerykańskich? Potocznie nazywanych czerwonymi w każdym westernie:D A kozarowie to etnicznie raczej turecko bułgarsko rusko cuś:D a ich kaganat, królestwo znaczy się, został zmieciony przez Kniazia Kijowskiego Światosława:D
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
Moim faworytem jest hasło "USA imperium zła"! Jedyne hasło które mnie nurtuje to takie które sam słyszałem "A na drzewach zamiast liście będą wisieć komuniści". Nie cierpię komunistów ale że wieszanie na drzewach to ich metody to nigdy tego nie śpiewałem. "Raz sierpem raz młotem..." można potraktować alegorycznie. Sierp i młot jako symbol komunizmu obróci się przeciwko nim samym. Tyle w temacie.
ponad 1 rok temu / qlnick
 
No właśnie "warszawscy" urzędnicy dopatrzyli się nieprawdy w stwierdzeniu, że tu jest Polska a nie Izrael i dlatego składają zawiadomienie do prokuratury. Trzeba zawsze mówić prawdę.
ponad 1 rok temu / Jojnny
 
napisy sugerowały jakbyśmy ciągle walczyli a to miało być świętowanie niepodległości ,to jak to jest w końcu,nie jesteśmy wolni czy nie umiemy się cieszyć
ponad 1 rok temu / ewa
 
kiedy marsz miliona pod ratuszem?
ponad 1 rok temu / stokrotka
 
Oszołomy i tyle.
ponad 1 rok temu / kolo
 
Czyli jednak komuniści są wśród Was? Sam to przyznał ratusz, a od dłuższego czasu zaprzeczają.
ponad 1 rok temu / Kowalski
 
To może niech ci poszkodowani racami zgłosza się na obdukcję? Co jest nieprawdziwego w stwierdzeniu ze tu jest Polska a nie Izrael? Bo nie wiem. Na czym polega kłamstwo? Bo może to już kolonia Izraela ale to wtedy trzeba ogłosić oficjalnie.
ponad 1 rok temu / Jot
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.