DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Warszawski Ratusz zawiadamia prokuraturę w związku z Marszem Niepodległości

Warszawski Ratusz zawiadamia prokuraturę w związku z Marszem Niepodległości
Fot. M. Włodarczyk/Forum

Na Marszu Niepodległości, który 11 listopada przeszedł ulicami Warszawy, stołeczni urzędnicy dopatrzyli się haseł „nawołujących do nienawiści”. Zamierzają powiadomić o tym prokuraturę.

 

„Informuję, że Warszawa składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie symboli, znaków i haseł, które pojawiły się na Marszu Niepodległości” – powiedział Kamil Dąbrowa, rzecznik warszawskiego Urzędu Miasta.

 

Według Ratusza, niektóre z wymienionych „wyczerpują znamiona nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i etnicznych”. Chodzi między innymi o zawołania czy napisy: „USA imperium zła”, „Czarny blok – biała siła”, „A na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści”, „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”, „Tu jest Polska, nie Izrael”.

 

Urzędnicy i eksperci powołani przez urząd miejski uważają również, że palenie podczas marszu flag: Unii Europejskiej oraz ruchu LGBT, a także masowe odpalanie rac sprowadziło niebezpieczeństwo na ludzi bądź mienie.

 

W dorocznym Marszu Niepodległości wzięło tym razem udziałe, według organizatorów, około 150 tysięcy uczestników.

 

 

Źródło: rmf24.pl

RoM

 

 


DATA: 2019-11-20 17:43
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

nami rządzi AGENTURA, PRZEKSZTAŁCAJĄC TYLKO pOLSKĘ W NAZWĘ III RP. ŻYJEMY W FIKCYJNYM PAŃSTWIE POLSKIM. nARÓD O TYM NIE MA POJĘCIA, BO OD PRAWDY UCIEKA A PRZECIEŻ NIE MA W O L N O Ś C I BEZ p r a w d y. TYLKO PRAWDA NAS WYZWOLI.
ponad 1 rok temu / Wołynianka
 
Lewctwo ratuszowe szuka najmniejszych pretekstów ,żeby wszczynać wojnę nienawiści, to objaw paskudnego pieniactwa
ponad 1 rok temu / jackers_ea
 
Po pierwsze nie ma czegoś takiego jak mowa nienawiści. Jest to postmodernistyczny frazes czyli niezdefiniowany służący do cenzury i represji. Policjanci są już szkoleni w sprawie "przestępstwa z nienawiści", co też nie występuje jeszcze naszym prawie przynajmniej tak mi się wydaje. Podstawowe pytanie - czy ludzkość wymyśliła maszynę odczytującą ludzkie uczucia i to jeszcze wstecz, z dokładnością co do sekundy. Jakie znaczenie ma czy ktoś zabił kogoś tak porostu, czy nienawidząc ofiary. A co gdy morderca nie ma uczuć? Kolejny absurd potrzebny do represji totalitarnemu państwu. Myślę że słowo totalitaryzm pada zbyt rzadko, w stosunku do tych antyludzkich/antycywilizacyjnych praktyk.
ponad 1 rok temu / kromka
 
kontynuując to,co zauważył maciek w komentarzu, pytam, czy powiedzieć "nie lubię głupich ludzi", lub " nie cierpię blondynek" , to też mowa nienawiści, podlegająca osadowi prawnemu? Daliśmy się zwariować i brniemy dalej - tak to widzę i się tym martwię.
ponad 1 rok temu / ara
 
Przed II WŚ wśród Żydów w Warszawie było popularne powiedzenie - wasze ulice, nasze kamienice - dzisiaj jak widać Polacy w swoje najważniejsze święto narodowe nie mogą nawet po ulicach z polskimi flagami paradować. Na naszych oczach Żydzi i ich wynarodowieni, wielkomiejscy wspólnicy budują Judeopolonię - nie napotykając praktycznie oporu ogłupionego polskiego narodu...
ponad 1 rok temu / Tytus
 
problem z racami jest taki, że kiedyś były legalne a np. spółka zarządzająca ekstraklasa piłkarską dawała nagrody stowarzyszeniom kibiców za ich używanie na meczach. Potem ich zakazano a za czasów wojny Tuska z kibicami skryminalizowano ich użycie. Jeden z przykładów tego jak państwo socjalistyczne za pomocą prawa walczy z problemami które samo stworzyło. Innym jaskrawym przykładem podobnych działań jest tzw. mowa nienawiści. Bo np. gdzie jest jej granica?? czy jak mówię że "nie lubię żydów" to już jest mowa nienawiści ?? a jak mówię "że nie lubię Rosjan" to też ??
ponad 1 rok temu / maciek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.