DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Warszawska kuria „zaniepokojona” homo-kampanią. Kardynał Nycz chce „wyjaśnienia wątpliwości”

Warszawska kuria „zaniepokojona” homo-kampanią. Kardynał Nycz chce „wyjaśnienia wątpliwości”
Adam Chelstowski / FORUM

Rzecznik Arcybiskupa i Archidiecezji Warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński wydał w środę komunikat krytykujący kampanię LGBT „Przekażmy sobie znak pokoju”. Głosu nie zabrał osobiście kardynał Nycz, ale jego rzecznik poinformował, że warszawski ordynariusz zamierza rozmawiać z katolikami, którzy wzięli udział „w kampanii w celu wyjaśnienia niepokojów i uzasadnionych wątpliwości”.


Oto pełna treść rzeczonego komunikatu:


W związku z kampanią społeczną zorganizowaną przez środowiska LGBT „Przekażmy sobie znak pokoju”, w którą włączyły się niektóre środowiska katolickie, Kuria Metropolitalna Warszawska informuje:


1. Plakaty, na których widnieją podawane sobie dłonie, jedna z różańcem, druga z tęczową opaską, mają wyrażać apel o szacunek i życzliwość wobec osób homoseksualnych przez katolików, co jest zgodne z nauką Kościoła wyrażoną w Katechizmie Kościoła Katolickiego (punkt 2358). Natomiast przekaz kampanii idzie znacząco dalej. Niektóre osoby występujące w spotach wideo krytykują nauczanie Kościoła w kwestii oceny homoseksualizmu, sugerując konieczność jego złagodzenia bądź zmiany.


2. Uzasadniony niepokój budzi bezpośredni udział w akcji środowisk katolickich i osób związanych z Kościołem. Objęcie patronatem jest swoistym podpisaniem się pod całością kampanii, a nie tylko pod jej częścią zgodną z aksjologią udzielającego patronatu.


3. Metropolita Warszawski rozpoczął i będzie kontynuował rozmowy ze środowiskami katolickimi z Archidiecezji Warszawskiej, które zaangażowały się we wspomnianą akcję, w celu wyjaśnienia niepokojów i uzasadnionych wątpliwości.


Podpisano: ks. Przemysław Śliwiński


Jako pierwszy głos w sprawie haniebnej kampanii zabrał arcybiskup Krakowa – kardynał Stanisław Dziwisz. W swym bardzo zdecydowanym oświadczeniu: „Niestety jasno widać, że kampania, która odwołuje się do nauki chrześcijańskiej, ma na celu nie tylko promowanie szacunku dla osób homoseksualnych, ale również uznanie aktów homoseksualnych oraz związków jednopłciowych za moralnie dobre.” – pisze metropolita krakowski (…). Z ubolewaniem stwierdzam, że w fałszowanie niezmiennej nauki Kościoła włączyły się również niektóre środowiska katolickie, których wypowiedzi i publikacje odeszły od Magisterium”.


Na terenie archidiecezji krakowskiej wydawane są dwa spośród periodyków – nominalnie katolickich – których redakcje włączyły się w homo-kampanię. Chodzi o miesięcznik „Znak” i „Tygodnik Powszechny”. Kwartalnik „Więź” zaś, wydawany jest w Warszawie. 


Stanowczy komunikat potępiający kampanię wydali w środę również biskupi - członkowie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. KAI, kra
DATA: 2016-09-14 17:46
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zrobić coś, żeby te lewackie, śmieciowe tytuły nie używały w swej nazwie określenia "katolicki". Kościół nie reagując na takie incydenty podważa swój autorytet, niestety.
ponad 4 lata temu / ellinek
 
"Więź" to już tradycyjnie V kolumna i w lansie rewolty w kościele. Sam Tadzio M. znany z postawy służebnej i potępiania biskupa "agenta Ameryki" temu czemuś przewodził. No a teraz koalicja z ohydą spustoszenia. Nic nowego - kontynuacja.
ponad 4 lata temu / Arturo
 
Przekaz Krd Nycza powinien byc jasny i konkretny a nie jakies tam wyjasnianie watpliwosci z tym czy z tamtym. Znak przekazcie sobie znak pokoju dotyczy wszystkich w tym i grzesznikow i LGBT ale to nie znaczy ze jest telerancja i szeroka akceptacja grzechu a nawet wypaczone nazywanie zachowan grzesznych czyms dobrym i to co Bog nazywa w Pisnie Sw.\'\'Obrzydliwosc dla Boga\'\'. Grzech pozostaje grzechem i to jest w kompetencji Boga a nie ludzie sobie uzurpuja prawo Poprawy tego co ustanowil Bog czyli stawiania sie na miejscu Boga.I na jednym grzechu chca budowac drugi. Do tego dochodzi pycha, zaklamanie danych, szantazowanie naukowcow.
ponad 4 lata temu / wypaczone rozumienie przaz LGBT
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.