DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Warszawo, co się z tobą dzieje? Z Urzędu Stanu Cywilnego w Białołęce usunięto krzyż

Warszawo, co się z tobą dzieje? Z Urzędu Stanu Cywilnego w Białołęce usunięto krzyż
fot. pixabay.com/Creative Commons CC0

Po interwencji warszawskiej radnej Agaty Diduszko-Zyglewskiej z tzw. sali ślubów urzędu stanu cywilnego na Białołęce zniknął krzyż.

 

Mieszkańcy dzielnicy zaapelowali do swojej przedstawicielki na początku października. – To była sytuacja wyjątkowa, ponieważ w innych warszawskich urzędach stanu cywilnego krzyży już nie zobaczymy – mówiła wówczas w rozmowie z tvnwarszawa.pl Diduszko-Zyglewska.

 

Radna Koalicji Obywatelskiej napisała w tej sprawie do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Ratusz jeszcze nie odpowiedział na interpelację, ale władze białołęckiego urzędu gminy zdążyły same usunąć krzyż.

 

W urzędzie stanu cywilnego na Białołęce krzyż został zdjęty. W innych salach USC w Warszawie nie ma symboli religijnych, więc sprawa ich nie dotyczy – mówi zastępczyni rzecznika warszawskiego ratusza Ewa Rogala.

 

Diduszko-Zyglewska ogłosiła sukces w poście na Facebooku. „Polska jest wciąż jeszcze teoretycznie krajem wolności religijnej - tę wolność zapewnia nam art. 53 Konstytucji (a także 25 i 32). Zgodnie z prawem nasza religia lub bezwyznaniowość to nasza prywatna sprawa i nikt nie ma prawa pytać nas o wyznanie. Jednak gwarantem wolności każdego i każdej z nas jest to, że władza i jej narzędzia czyli urzędy, szkoły, ministerstwa itp. pozostaną bezstronne religijnie” – napisała radna.

 

 

 

Źródło: polskieradio24.pl

TK


DATA: 2019-10-19 13:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I prawidłowo, chociaż sama inicjatorka pewnie tego nie rozumie. Śluby w USC to zawsze miała być świecka konkurencja dla ślubu w kościele. Niech Urząd nie udaje czegoś czym nie jest. Wieszanie symbolu Krzyża w takim miejscu kojarzy mi się z ordynarną praktyką zbiórek organizowanych przez PCK pod kościołami. Wielu ludzi o zgrozo jest przekonanych że - skoro mają krzyż w nazwie - to są chrześcijańską organizacją !.
11 miesięcy temu / podatnik
 
Za Stalina szpitalem sióstr zakonnych zawładnęli komuniści i pewna aktywistka robiła obchody po pokojach żądając zdejmowania krzyży. Niektorzy odmawiali i ci nie awansowali. Jednak aktywistkę na koniec powykrecało i chodziła bokiem i tak jej podobno zostało.
11 miesięcy temu / czloax
 
dlaczego ? chowanie się przed innymi prowadzi to ciasnoty umysłowej i izolacji a to z kolei do ignorancji i nieznajomości świata takiego jaki jest
11 miesięcy temu / @Liliana
 
Co komu przeszkadza krzyż.
11 miesięcy temu / Aggie
 
Konstytucja wskazuje na co innego- to już kłamstwo na dzień dobry. Dwa jak ktoś propagujacy relatywizm może ustosunkowywac się w ogóle do wszelkich wartości - totalna kompromitacja. Po trzecie widać ewidentnie, że ten bełkot zamiast argumentów to zwyczajna nienawiść do części Polaków oraz polskiej tożsamości. Komuna wraca w nowej odsłonie.
11 miesięcy temu / Mataleo
 
jesteś wybiórczy ,bo jakoś tobie wierzącemu symbole innych przeszkadzają
11 miesięcy temu / do Urwisek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.