DZIŚ JEST:   15   SIERPNIA   2020 r.

Wniebowzięcie NMP
Św. Tarsycjusza, męczennika
Św. Alfreda, biskupa
 
 
 
 

Warszawa wolna od „tęczy”! TVN 24 ukradkiem ociera łzy po instalacji

Warszawa wolna od „tęczy”! TVN 24 ukradkiem ociera łzy po instalacji
fot. Jerzy Kosnik/Forum

W nocy ze środy na czwartek rozpoczęła się rozbiórka symbolu środowisk LGBT – „tęczy”, hańbiącego warszawski Plac Zbawiciela. Instalacja budziła wiele negatywnych emocji. W swojej trzyletniej historii kilkakrotnie była podpalana. Najsłynniejsza spontaniczna dekonstrukcja miała miejsce podczas Marszu Niepodległości w 2013 roku.

 

Od czwartkowego poranku TVN24 pokazuje warszawski Plac Zbawiciela wolny od ordynarnej homopropagandy. Emitowane są także materiały z przeszłości instalacji, w tym pożary i manifestacje przeciwko jej istnieniu. Stacja jest wyraźnie zasmucona faktem, że umowa między rządzonym przez Platformę Obywatelską miastem, a Instytutem Adama Mickiewicza wygasa z końcem 2015 roku. Pokazywane ujęcia połączone są ze scenami nagranymi w nocy ze środy na czwartek. Wtedy też grupki warszawskich hipsterów i lewicujących dziennikarzy żegnały „tęczę”. Z kolei Jarosław Kuźniar dziwił się dlaczego instalacja, tak jak krzyż pod Pałacem Prezydenckim, nie ma swoich obrońców...

 

Instalacja pojawiła się na Placu Zbawiciela w czerwcu 2012 roku. Jej autorzy próbowali wmawiać, że symbolizuje przymierze Pana Boga i narodu wybranego. W swoich deklaracjach nie byli jednak konsekwentni i zdarzało im się przyznawać, że faktycznie chodzi o to aby symbol sodomitów prowokacyjnie stał przed katolickim kościołem.

 

Gdy w trakcie Marszu Niepodległości w 2013 roku doszło do piątego spalenia „tęczy” władze miasta postanowiły chronić obiekt bardziej niż strategiczne budynki czy polityków przed podsłuchami. W okolicy instalacji zainstalowano monitoring i zraszacze przeciwpożarowe, a miejsce patrolowali funkcjonariusze. W Internecie pojawiły się nawet strony donoszące na bieżąco o tym czy „tęcza” aktualnie płonie. Łącznie w ciągu trzech lat paliła się siedmiokrotnie.

 

Nie wiadomo gdzie teraz trafi „tęcza”. Lewicowo-liberalni obrońcy instalacji mają kilka pomysłów. Z naszej strony proponujemy wysypisko śmieci.

 Źródło: TVN24

MWł


DATA: 2015-08-27 11:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chwała Bogu!
ponad 4 lata temu / Andreas
 
Proponuję aby któryś z tych co ją kochał zabrał ją do siebie do domu.
ponad 4 lata temu / Kirk
 
W końcu!
ponad 4 lata temu / damian
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.