DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Chrystusa Króla Wszechświata
Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Warszawa wolna od „tęczy”! TVN 24 ukradkiem ociera łzy po instalacji

Warszawa wolna od „tęczy”! TVN 24 ukradkiem ociera łzy po instalacji
fot. Jerzy Kosnik/Forum

W nocy ze środy na czwartek rozpoczęła się rozbiórka symbolu środowisk LGBT – „tęczy”, hańbiącego warszawski Plac Zbawiciela. Instalacja budziła wiele negatywnych emocji. W swojej trzyletniej historii kilkakrotnie była podpalana. Najsłynniejsza spontaniczna dekonstrukcja miała miejsce podczas Marszu Niepodległości w 2013 roku.

 

Od czwartkowego poranku TVN24 pokazuje warszawski Plac Zbawiciela wolny od ordynarnej homopropagandy. Emitowane są także materiały z przeszłości instalacji, w tym pożary i manifestacje przeciwko jej istnieniu. Stacja jest wyraźnie zasmucona faktem, że umowa między rządzonym przez Platformę Obywatelską miastem, a Instytutem Adama Mickiewicza wygasa z końcem 2015 roku. Pokazywane ujęcia połączone są ze scenami nagranymi w nocy ze środy na czwartek. Wtedy też grupki warszawskich hipsterów i lewicujących dziennikarzy żegnały „tęczę”. Z kolei Jarosław Kuźniar dziwił się dlaczego instalacja, tak jak krzyż pod Pałacem Prezydenckim, nie ma swoich obrońców...

 

Instalacja pojawiła się na Placu Zbawiciela w czerwcu 2012 roku. Jej autorzy próbowali wmawiać, że symbolizuje przymierze Pana Boga i narodu wybranego. W swoich deklaracjach nie byli jednak konsekwentni i zdarzało im się przyznawać, że faktycznie chodzi o to aby symbol sodomitów prowokacyjnie stał przed katolickim kościołem.

 

Gdy w trakcie Marszu Niepodległości w 2013 roku doszło do piątego spalenia „tęczy” władze miasta postanowiły chronić obiekt bardziej niż strategiczne budynki czy polityków przed podsłuchami. W okolicy instalacji zainstalowano monitoring i zraszacze przeciwpożarowe, a miejsce patrolowali funkcjonariusze. W Internecie pojawiły się nawet strony donoszące na bieżąco o tym czy „tęcza” aktualnie płonie. Łącznie w ciągu trzech lat paliła się siedmiokrotnie.

 

Nie wiadomo gdzie teraz trafi „tęcza”. Lewicowo-liberalni obrońcy instalacji mają kilka pomysłów. Z naszej strony proponujemy wysypisko śmieci.

 Źródło: TVN24

MWł


DATA: 2015-08-27 11:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chwała Bogu!
ponad 5 lat temu / Andreas
 
Proponuję aby któryś z tych co ją kochał zabrał ją do siebie do domu.
ponad 5 lat temu / Kirk
 
W końcu!
ponad 5 lat temu / damian
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.