DZIŚ JEST:   23   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Jana Kapistrana
Św. Józefa Bilczewskiego
 
 
 
 

Warszawa idzie w zaparte. Edukacja seksualna według wytycznych WHO jeszcze w tym roku

Warszawa idzie w zaparte. Edukacja seksualna według wytycznych WHO jeszcze w tym roku
źródło: pixabay.com

Stołeczni nauczyciele przejdą instruktaż w dziedzinie seksedukacji, tak by jeszcze w tym roku w warszawskich szkołach ruszyła edukacja seksualna według wytycznych WHO. Jak pisze „Nasz Dziennik”, być może, program ruszy od września.

 

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zadeklarował, że program opracują „eksperci”, a lekcje będą dobrowolne i „nie ma w tych lekcjach nic takiego, na co światły Polak mógłby się nie zgodzić”. Zajęcia mieliby prowadzić nauczyciele. Wcześniej muszą oni przejść kursy. Przygotuje je ratusz.

 

„Nasz Dziennik” ustalił, że przygotowania idą pełną parą. Za opracowanie programu zajęć i przeszkolenie nauczycieli odpowiedzialne będzie Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. Program ma być gotowy jeszcze w tym roku szkolnym i ma bazować na doświadczeniach projektu „Warszawska Sieć Pomocy Dzieciom”.

 

Tymczasem, jak podkreśliła Barbara Nowak, małopolski kurator oświaty, edukacja seksualna według standardów WHO jest tworem absolutnie sprzecznym z podstawami programowymi funkcjonującymi w polskich szkołach. Co więcej, zawiera ona treści wręcz pedofilskie, a celem takiej „edukacji” jest jak najwcześniejsza seksualizacja dzieci. To pozbawianie dzieci godności, zaciemnienie sumień i działanie ukierunkowane na zmniejszenie zaufania do rodziców i Kościoła.

 

W ocenie krytyków pomysłów stołecznego ratusza, podejmowane działania przekraczają kompetencje samorządu, a same postulowane zajęcia już w założeniach są sprzeczne z polskim prawem i podstawą programową. Jak zauważają, wydaje się, że podstawą działań ratusza są zapisy konwencji stambulskiej, wobec których polska Konstytucja zdaje się być bezradna. Rozmówcy „Naszego Dziennika” wskazali na potrzebę wypowiedzenia konwencji, bo to pozbawiłoby „rewolucjonistów postmarksistowskich podstaw legalności działania”.

 

Jak pisze „Nasz Dziennik”, Ministerstwo Edukacji Narodowej powinno podjąć działania, które zablokują realizację tego rodzaju programów. I zaznacza, że o ile prezydent Warszawy jako organ prowadzący może oczywiście na koszt swojego urzędu podnosić kwalifikacje nauczycieli i organizować szkolenia, to jednak wiedza jaką nabywają i którą mają przekazywać dzieciom, musi być zgodna z obowiązującym prawem oświatowym. Seksedukacja według standardów WHO jest zaś sprzeczna z podstawami programowymi polskiej szkoły. A jedynym rozwiązaniem mającym na celu obronę dzieci może okazać się wyraźny protest rodziców i brak zgody na wprowadzanie tego typu zajęć.

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

MA


DATA: 2019-05-03 13:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Za propagowanie pedofilji czaskowski POwinien siedzieć
3 miesiące temu / Olo
 
Szkoda, że osoba pisząca artykuł nie pokusiła się o zapoznanie z wytycznymi programu przed krytyką. Fakt, że dzieci dowiedzą się, że nikt bez ich zgody nie może ich dotykać, moze dać tylko dobry efekt. A informacja o tym, że ludzie są różni i nie ma w tym nic złego, być może pomoże jakiemuś młodemu człowiekowi w zaakceptowaniu swojej inności, dzięki czemu nie podejmie on próby samobójczej.
3 miesiące temu / Aksa
 
MEN decyduje o nauczaniu a nie genderowi czy broniarzowi.
5 miesięcy temu / nauczyciel
 
Porażka....
5 miesięcy temu / Kate
 
Wara od naszych d dzieci
5 miesięcy temu / TADEK
 
Nie rozumiem, jakim prawem Trzaskowski wtrąca się do programu nauczania, kto mu na to pozwala. Programy nauczania przygotowuje Ministerstwo Oświaty a nie jakiś zboczony urzędnik.
5 miesięcy temu / Syk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.