DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Chrystusa Króla Wszechświata
Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Warszawa: zmarł znany rekolekcjonista ks. prałat Piotr Pawlukiewicz

Warszawa: zmarł znany rekolekcjonista ks. prałat Piotr Pawlukiewicz
Ks. Piotr Pawlukiewicz, fot. printscreen YT

W wieku 59 lat zmarł ks. prałat Piotr Pawlukiewicz, znany i ceniony duszpasterz i rekolekcjonista, autor wielu książek o tematyce religijnej. Był doktorem teologii pastoralnej, kanonikiem gremialnym Kapituły Metropolitalnej Warszawskiej. Jego płomienne kazania cieszyły się niezwykłą popularnością.

 

O śmierci ks. Piotra Pawlukiewicz poinformowali w mediach społecznościowych ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej oraz ks. prof. Piotr Tomasik. Zmarły kapłan od lat cierpiał na chorobę Parkinsona. – Można ją spowolnić i to się w dużym stopniu udaje. Ale po jakimś czasie zawsze sunie do przodu. Pół milimetra, centymetr, ciągle dalej – mówił ks. Pawlukiewicz w jednym z wywiadów.

 

Jego niezwykle budujące i płomienne kazania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, także wśród młodzieży i studentów. Nagrania z jego konferencji są jednymi z najchętniej oglądanych inicjatyw tego rodzaju opublikowanych w serwisie YouTube. Ks. Pawlukiewicz przez lata swojej kapłańskiej działalności był związany z warszawskim kościołem św. Anny.

 

„Pogrzeb ks. Piotra Pawlukiewicza odbędzie się 25 marca o godz. 11 w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie. Z uwagi na stan pandemii, uroczystości będziemy transmitowali na stronie Archidiecezji Warszawskiej” – napisał na Twitterze rzecznik prasowy archidiecezji.

 

„Śp. ks. Piotr Pawlukiewicz miał gigantyczną charyzmę przyciągania tłumów choć celebrytą nie był. Mówił śmiesznie, ciekawie i jednocześnie bardzo ortodoksyjnie trzymał się nauczania Kościoła. Warto posłuchać co mówił np. o aborcji i o etyce seksualnej. Takie rekolekcje!” – wspomina zmarłego kapłana Artur Stelmasiak z tygodnika „Niedziela”.

 

Ksiądz Piotr Pawlukiewicz urodził się w roku 1960 w Warszawie. Studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, homiletykę w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Był wykładowcą homiletyki i duszpasterstwa rodzin w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie, a także redaktorem archidiecezjalnego, stołecznego radia „Józef” oraz członkiem redakcji radiowej Mszy świętej w kościele św. Krzyża w Warszawie. W przeszłości był także kapelanem kaplicy w Sejmie RP i duszpasterzem parlamentarzystów.

 

Głosił rekolekcje w wielu miastach Polski, a także dla środowisk polonijnych w Sztokholmie,

Londynie, Dortmundzie, Zurichu, Bernie, Rzymie i Budapeszcie.

 

 

Źródło: KAI, Twitter

WMa

 


DATA: 2020-03-21 14:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
23
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wielka strata dla nas wszystkich.
7 miesięcy temu / loa
 
Aż trudno uwierzyć. Przepiękne, barwne kazania, ogromne poczucie humoru i wielka kultura słowa. Płyty ?Sex - poezja czy rzemiosło? podarowałam wielu znajomym. Księże Piotrze, dziękuję! Odpoczywaj w pokoju.
8 miesięcy temu / eMeM
 
Jeden z księży którzy wskazywali mi drogę do Boga gdy się nawracałem. Myślę że pan zabiera swoich ludzi by nie musieli uczestniczyć w nadchodzącej ohydzie.
8 miesięcy temu / Wojtek
 
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. ..
8 miesięcy temu / Lila
 
Wieczny odpoczynek...... Dziekuje za wszystkie kazania i rekolekcje. jedno z nich mialo nazwe ruszyc w dal by znalezc samego siebie.... Mam nadzieje ze ks.znalazl juz swoje miejsce w krolestwie niebieskim.
8 miesięcy temu / Marek
 
Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.
8 miesięcy temu / kolo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.