DZIŚ JEST:   01   GRUDNIA   2020 r.

Św. Edmunda Campion, męczennika
Św. Eligiusza, biskupa
 
 
 
 

Warszawa: władze wypowiedziały umowę najmu lokalu fundacji pro life. Co z organizacjami LGBT?

Warszawa: władze wypowiedziały umowę najmu lokalu fundacji pro life. Co z organizacjami LGBT?
Fot: Krystian Maj/FORUM

Władze dzielnicy Warszawa – Śródmieście zdecydowały o wypowiedzeniu umowy najmu lokalu fundacji Pro – Prawo do Życia, znanej z działalności na rzecz obrony życia ludzkiego od poczęcia. Jednocześnie władze dzielnicy na preferencyjnych warunkach udostępniają miejskie lokale pięciu organizacjom promującym ideologię LGBT oraz popierającym aborcję.

 

Jak informuje Fundacja Pro – Prawo do Życia, władze dzielnicy Warszawa – Śródmieście zdecydowały się wypowiedzieć organizacji umowę najmu lokalu, który znajduje się w centrum miasta. Oficjalnym powodem jest rzekomy brak działalności charytatywnej lub społecznej, prowadzonej na rzecz i skierowanej do mieszkańców dzielnicy Śródmieście. Przedstawiciele fundacji nie zgadzają się z tą interpretacją i podkreślają, że ich aktywność jest skierowana również do mieszkańców tej części Warszawy.

 

„Jest to oczywista nieprawda, ponieważ fundacja Pro – Prawo do Życia prowadzi akcje informujące mieszkańców Śródmieścia o aborcjach w Szpitalu im. Orłowskiego a także uświadamia rodziców o zagrożeniach dla ich dzieci związanych z deprawacją” – czytamy w komunikacie organizacji pro life. Co więcej, Fundacja Pro – Prawo do Życia jest zdania, że decyzja o wypowiedzeniu umowy najmu lokalu ma podłoże ideologiczne.

 

„Burmistrz Śródmieścia Aleksander Ferens należy do tej samej partii co Rafał Trzaskowski, który woli finansować organizacje zrzeszające homoseksualistów, transseksualistów i ruchy proaborcyjne, stojące właśnie za patologiami, z którymi walczy fundacja” – czytamy. W komunikacie zwrócono uwagę, że w dzielnicy Śródmieście na preferencyjnych warunkach lokale miejskie wynajmuje pięć organizacji, które promują ideologię LGBT i/lub popierają aborcję.

 

Preferencyjne warunki umowy najmu lokalu w Śródmieściu przysługują obecnie Stowarzyszeniu Miłość Nie Wyklucza, które jest autorem tzw. Karty LGBT; Kampanii Przeciw Homofobii – znanej organizacji działającej na rzecz promocji ideologii LGBT, której udostępniono dwa lokale – pierwszy o powierzchni 227, 6 m2 oraz drugi o powierzchni 139,95 m2. W Śródmieściu swoje biura ma także Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, Fundacja Trans-Fuzja oraz Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, która dysponuje lokalem o powierzchni 120,68 m2.

 

W tym kontekście warto przypomnieć analizę Instytut Ordo Iuris, który przygotował zestawienie źródeł finansowania organizacji zajmujących się promowaniem postulatów środowiska LGBT. Wynika z niego, że organizacje LGBT działające na terenie Warszawy, otrzymują potężne wsparcie finansowe z budżetu warszawskiego Ratusza, a także Unii Europejskiej. Tylko z tego drugiego źródła, organizacje LGBT od 2017 roku otrzymały wsparcie w wysokości prawie 2 mln zł.

 

Z danych udostępnionych przez Urząd Miasta wynika, że w ciągu 10 miesięcy zarządzania miastem przez Rafała Trzaskowskiego, Ratusz zagwarantował dla ruchu LGBT kwotę 876 tys. zł. Pieniądze pochodzą z miejskich programów grantowych. Przekracza to sumę pieniędzy wydaną na tego typu organizacje w ciągu całej ostatniej kadencji Hanny Gronkiewicz-Waltz. Jak wynika bowiem z oficjalnych informacji, w latach 2014-2018, Warszawa przeznaczyła łącznie na projekty ideologicznie związane z ruchem LGBT kwotę 800 tys. zł.

 

Prawnicy z Ordo Iuris zwracają również uwagę na fakt, że warszawski Ratusz udostępnia organizacjom promującym LGBT lokale miejskie na preferencyjnych warunkach. Co więcej, wszystkie lokale udostępnione tym organizacjom mieszczą się w obrębie Dzielnicy Śródmieście. Dr Tymoteusz Zych zauważa, że stawki za wynajem lokali są kilkukrotnie niższe niż te, które obowiązują na rynku na zasadach komercyjnych. Niektóre wynajmowane lokale przekraczają 200 metrów kwadratowych. Dr Zych dodaje, że pozwala to wygenerować stowarzyszeniom oszczędności na poziomie kilkudziesięciu lub więcej tysięcy złotych rocznie.

 

 

Źródło: stronazycia.pl, Ordo Iuris, PCh24.pl

WMa

 

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Ordo Iuris ujawnia źródła finansowania organizacji LGBT – chodzi o potężne pieniądze

Czytaj także:
DATA: 2020-01-02 21:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@trooper To prymitywne myślenie traktujące władzę jak prywatny folwark rządzących, którzy mogą sobie robić co chcą z pieniędzmi podatków. Nie, nie mogą, bo to nie są ich pieniadze tylko podatników.
7 miesięcy temu / Husarzowy
 
W Warszawie rządzą lewaccy politycy więc takie ruchy nie dziwia. Królowo Polski módl się za nami!
10 miesięcy temu / Lea
 
Ich lokale i mogą sobie wynajmować komu chcą, na jak długo chcą i za ile chcą. Ich lokal ich sprawa. Mieszkańcy zaś mogą podziękować rządzącym, co niegospodarnie wynajmują w następnych wyborach parlamentarnych. Skoro ludzie wybrali te osoby to widocznie popierają ich postulaty
10 miesięcy temu / trooper
 
dyskryminacja ze względu na poglądy
10 miesięcy temu / qwe
 
Warszawa dla wszystkich? Nie. Tylko dla proletariatu lgbt.
10 miesięcy temu / Mataleo
 
cuius regio eius religio
10 miesięcy temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.