DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

Warszawa: rozpoczął się XIII Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński

Warszawa: rozpoczął się XIII Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński
#WIEDEŃ    #KATYŃ    #WARSZAWA    #MOTOCYKLIŚCI    #WĘGRZYN    #RAJD

Uroczystościami pod Pomnikiem Katyńskim na Starym Mieście w Warszawie rozpoczął się XIII Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. W tym roku motocykliści pojadą nie tylko na Kresy Wschodnie – dotrą także do Wiednia. – Chcemy w ten sposób uczcić 330. rocznicę zwycięstwa polskiego oręża pod wodzą Jana III Sobieskiego – wyjaśniła Anna Ostrowska, członek zarządu Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

 

Podczas trzytygodniowego rajdu uczestnicy przejadą przez Polskę, Litwę, Białoruś, Ukrainę i Austrię. Anna Ostrowska podkreśla, że rajd ma też odwracać negatywny stereotyp o motocyklistach. – Staramy się ciągle mówić o tym, że motocyklista to nie jest tak zwany „dawca organów”, ale człowiek, który kocha Polskę i stara się robić coś więcej, np. jak wielu z nas, pomagać Polakom na Wschodzie – mówi.

 

Motocykliści na trasie rajdu złożą ok. 70 wieńców ku czci żołnierzy Wojska Polskiego, którzy zginęli podczas wojny. Kapelan rajdu ks. Marek Doszko podkreśla, że wyprawa nie istniałaby bez wymiaru duchowego. – Każdego dnia jest Msza święta, trudno też wyobrazić sobie odwiedzanie grobów bez modlitwy – wyjaśnia. I zauważa, że spotkania z ludźmi podczas rajdu to często spotkania z Polakami, katolikami.

 

W Rajdzie już po raz piąty bierze udział Hubert Gardziński wraz z żoną. – Teraz skupiam się przede wszystkim na spotkaniach z ludźmi – mówi. – Bardzo chciałem zobaczyć miejsca ważne dla wszystkich Polaków, takie jak Katyń i Bykownia. Wiem, że Polacy w tych miejscach na nas czekają, to wspaniali ludzie! – podkreśla.

 

W rajdzie bierze udział 83 motocyklistów, wśród nich zarówno mężczyźni jak i kobiety, oraz jak co roku księża. Przez trzy tygodnie pokonają ok. 7,5 tys. kilometrów. Motocyklistom przewodzi komendant Wiktor Węgrzyn, który ze Starego Miasta wyruszył wraz z panią Zofią Pilecką-Optułowicz, córką rotmistrza Witolda Pileckiego. Motocykliści zakończą rajd 15 września pod Pomnikiem Katyńskim w Warszawie.

 

Źródło: KAI


DATA: 2013-08-24 17:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.