DZIŚ JEST:   27   WRZEŚNIA   2020 r.

XXVI Niedziela zwykła
Św. Wincentego a Paulo
Św. Elzeara de Sobran
 
 
 
 

Warszawa: rolnicy protestują przeciwko „Piątce dla zwierząt”

Warszawa: rolnicy protestują przeciwko „Piątce dla zwierząt”
Fotograf: Michal Dyjuk/Archiwum: Forum

Rolnicy protestują przeciwko projektowi dotyczącemu zmian w ustawie o ochronie zwierząt, zakładającemu m.in. likwidację hodowli zwierząt futerkowych, zakaz trzymania psów na łańcuchu czy wprowadzającemu szereg przywilejów dla tzw. organizacji prozwierzęcych. Dzisiaj rozpoczęły się obrady Sejmu, podczas których zapadnie decyzja co do przyszłości inicjatywy.

 

Rolnicy, głównie hodwcy, zaczęli swój protest pod siedzibą PiS na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Następnie zgromadzenie przeniosło się pod budynek Sejmu. Po drodze przez chwilę blokowali Aleje Ujazdowskie. Swoje wystąpienie miał np. wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski.

 

- Dzisiaj będziemy apelowali do prezydenta, żeby nie podpisywał tej ustawy, jeśli przejdzie, bo to nie tylko problem hodowców futerek, ale też wolności osobistej przedsiębiorców, którym będzie się wchodzić bez zezwolenia na teren gospodarstwa — mówił do zebranych.

 

Na miejscu byli też m.in. przedstawiciele Agrounii oraz członkowie Polskiego Związku Hodowców Zwierząt Futerkowych. Pojawili się też politycy, wśród nich Krzysztof Bosak, Dobromir Sośnierz i Robert Winnicki z Konfederacji, Jarosław Sachajko z Kukiz‘15.

 

- Trzeba się mobilizować. Chciałem zaapelować do hodowców: wrzucajcie jak najwięcej informacji ze swoich hodowli do internetu. W walce z dezinformacją, którą się udało przeprowadzić Lewicy. W sobotę pojechałem specjalnie zobaczyć, jak te norki są hodowane. Pomyślałem – może faktycznie ktoś mną manipuluje. Pojechałem i okazało się, że to, co pokazano w reportażu Onetu, to jedno wielkie kłamstwo – podkreślał Bosak.

 

- I tylko za to, że mówię o tym, co widziałem, jestem w tej chwili wyzywany, prześladowany, piszą mi ludzie, że nie mam serca, że nie mam empatii. Jako obrońcy zwierząt przedstawiają się ci, którzy są za likwidacją populacji zwierząt hodowlanych, to jest kpina! Niech Polacy zrozumieją, że rząd chce zabić dobre branże. (...) Gdzie jest koniec tego szaleństwa?! Brońmy się! – dodał.

 

Źródło: wpolityce.pl / swiatrolnika.info

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-09-16 16:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

rrr a za tobą kto stoi lobby lewackie ??
9 dni temu / Tomasz
 
PiS wam dziękuję że oddaliście rolnicy głos na ich ugrupowanie w wyborach do PE,i sejmu,już nim nie jesteście potrzebni,następne wybory za trzy lata,wtedy znów rzuca jakiś 500+,dla emerytów ochłap 13 emeryturę,i będzie dobrze mam nadzieję że wreszcie ludziom otworzą się oczy,ale to przyszlosc
9 dni temu / Kazimierz
 
Agrounia - kto za tym stoi????
10 dni temu / rrr
 
Przerażają mnie te "tłumy" tzw. "rolników" na zdjęciu.. A w ogóle, to nie wiedziałem że tzw. "rolnicy - gdzie oni są???chodują norki, zawsze myślałem że kury.. Pozdrawiam. Ygli22
10 dni temu / ygli22
 
Onet - niemickiego interesu pilnuje. Polskich rolników szkaluje, kłamstwem i swoją propagandą ludzi manipuluje. A kto na tym skorzysta jak u nas zamkną branżę futrzarski? Kto? Sąsiedzi z zachodu. U nas może panować Kornik w lasach, pomór dzików na ASF.Co dobrego jeszcze zrobi ta dobra zmiana?
10 dni temu / Ewa
 
Skoro na futra nie można chodować zwierząt to i na mięsoteż nie, na jajka też nie, na mleko też nie. PiS proszę się opamiętać bo do następnych wyborów czas szybko zleci, a zaczynacie coraz bardziej wkurzać swoich wyborców, żeby później nie było, że kampania wamnie wyszła.
11 dni temu / Wojtek76
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.