DZIŚ JEST:   26   MARCA   2019 r.

Św. Dyzmasa (Dobrego Łotra)
Św. Małgorzaty Clitherow
 
 
 
 

Warszawa: protesty przeciwko reformie sądownictwa. Wśród manifestantów prof. Rzepliński i Frasyniuk

Warszawa: protesty przeciwko reformie sądownictwa. Wśród manifestantów prof. Rzepliński i Frasyniuk
Fot. Filip Blazejowski / FORUM

Na ulicach Warszawy trwają manifestacje sprzeciwu wobec procedowanej przez parlamentarzystów ustawie o Sądzie Najwyższym. Manifestanci od wielu dni spotykają się przed budynkiem Sejmu, a także przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu. „To my jesteśmy konstytucją”, „wolność jest w nas” – skandują sympatycy ugrupowań opozycyjnych.


Tym razem manifestanci sprzeciwiający się reformie sądownictwa spotkali się nieopodal budynku Senatu, gdzie przez cały piątek trwa posiedzenie, na którym ma zostać uchwalona ustawa o Sądzie Najwyższym. Protestujący zebrali się również przed budynkiem Sądu Najwyższego przy pl. Krasińskich, gdzie jeszcze kilkanaście dni temu przemawiał prezydent USA Donald Trump. Przeciwnicy reformy domagają się przestrzegania zasad Konstytucji, weta ze strony prezydenta Andrzeja Dudy oraz utrzymania państwa prawa. Wśród manifestujących pojawili się m.in. prof. Andrzej Rzepliński, były prezes TK oraz Władysław Frasyniuk.


- Nie zbieramy się tutaj po to, by bronić poszczególnych sędziów, jakkolwiek są to tacy sami obywatele jak my i wydawałoby się, że - jako sędziowie najwyżsi - nie będą potrzebować takiej ochrony, a jednak – mówił podczas demonstracji prof. Rzepliński. Dodawał, że sprawne sądy są konieczne i niezbędne dla każdego obywatela - Nie sędziom, ale samym sobie jesteśmy winni to, żeby tu był niezależny Sąd Najwyższy. Żeby działał i pracował. Żeby tu byli sędziowie, którzy są nieusuwalni – tłumaczył podczas swojego wystąpienia.


Z kolei były działacz Solidarności Władysław Frasyniuk podkreślał rolę Sądu Najwyższego i zwracał uwagę, że na rzekomo negatywne skutki reformy sądownictwa przeprowadzonej przez PiS. Zauważył również ważną rolę jaką podczas protestów odgrywa młode pokolenie. - To nie jest przypadek, że tu jesteśmy. To jest matka polskich sądów i jej obraz musi pozostać w oczach młodego pokolenia – mówił. - Tylko młode pokolenie może dokonać zmian. Musicie uwierzyć w siebie. Tak jak kiedyś nasze pokolenie, musicie wziąć odpowiedzialność za państwo – komentował Władysław Frasyniuk.

 

 

Źródło: interia.pl, tvn24.pl

WMa
 


DATA: 2017-07-22 00:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oczywiście, że Tomas ma rację. Tolerowanie takich działań sprawia, że się diabeł cieszy, bo jego dziełem jest tolerancja. Czekam z niecierpliwością, aż prezydent podpisze ustawy. Potem należy przystąpić do zmiany konstytucji, co nie będzie problemem, gdy cały wymiar sprawiedliwości będzie wierny Polsce i narodowi. I tak już wszyscy wrogowie Polski krzyczą, to niech dalej krzyczą. Po wprowadzeniu zmian, nawet niezgodnie z prawem (wg lewicy i liberałów), metodą faktów dokonanych, wszyscy zamilkną, bo nie będzie nad czym krzyczeć - prawo będzie nowe i obowiązujące oraz spójne i zgodne ze wszystkimi ustawami, także zasadniczą.
ponad 1 rok temu / Wolnościowiec
 
Policja powieniunna po dwukrotnym ostrzeniu przystąpić do szturmu z pałkami i gazem oraz armatkami wodnymi to włś
ponad 1 rok temu / Tomasz
 
Mniejszość żydowska zawsze w gotowości na polecenie sanhedrynu.
ponad 1 rok temu / spostrzegawczy
 
Ja czekam na szybki podpis Pana Prezydenta i będzie pozamiatane!
ponad 1 rok temu / Leszek
 
Panie Prezydencie kilka milionów prawdziwych Polaków czeka na podpisanie tej ustawy. ta histeria jest śmieszna przez 8 lat robili z nami "cuda". Mam nadzieje ze nowoczesna, Po i PSL znikna ze sceny politycznej
ponad 1 rok temu / JB
 
Obserwacji i komentowaniu tych zjawisk winna przyświecać łacińska zasada prawna "qui prodest?" komu to przynosi korzyść? Jeśli w latach PO-PSL wypływały z budżetu miliardy (nie miliony!!) i rozchodziły się wśród mafii krajowych i zagranicznych - to co mogą zrobić ci ludzie oderwani od miliardowego koryta?? Ja wiem co ja bym zrobił (powtarzam dla odzyskania utraconych miliardów) - wynająłbym armię najemników i wyposażył w najlepszą broń! A nie tam głupie protesty uliczne, tym się Ziobry nie pokona, miliardów nie przywróci! Już to było widać kilka miesięcy temu przy ustawach zaostrzających kary za przekręty VAT - w Sejmie pojawili się PO obrońcy praw człowieka (wielki złodziej traktowany jak zbrodniarze etc.etc.)! Nikt z PO czy N. nie powiedział: "wystarczy nie kraść"!!Walka jeszcze potrwa, ale za PISem jest naród i ten naród przykryje tych "oderwanych od koryta,rozżalonych" czapkami!
ponad 1 rok temu / gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.