DZIŚ JEST:   31   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Alfonsa Rodrigueza
Św. Wolfganga, biskupa
 
 
 
 

Warszawa: protest przedstawicieli branży fitness przeciw zamknięciu obiektów. Udział wzięli politycy

Warszawa: protest przedstawicieli branży fitness przeciw zamknięciu obiektów. Udział wzięli politycy
Źródło: wRealu24 / YouTube

W sobotnie przedpołudnie na Placu Zamkowym w Warszawie odbył się protest przedstawicieli branży fitness, którzy sprzeciwiają się zamknięciu siłowni, basenów i aquaparków. Decyzję o zawieszeniu działalności tego typu obiektów podjęły polskie władze w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną. Na manifestacji pojawili się politycy – Grzegorz Braun, Krzysztof Bosak i Paweł Tanajno.

 

Od 17 października obowiązuje zakaz działalności siłowni, aquaparków i basenów. Z decyzją rządu nie zgadzają się przedsiębiorcy prowadzący tego typu działalność, dlatego też w sobotnie przedpołudnie manifestowali w Warszawie swój sprzeciw. Podobny zakaz funkcjonował na wiosnę, a restrykcje już wtedy oznaczały dla branży trudne chwile. Od czerwca ten sektor gospodarki funkcjonował ponownie w warunkach reżimu sanitarnego.

 

Na fali społecznego niezadowolenia z decyzji polskich władz w związku z zawieszeniem działalności branży fitness rząd złagodził pierwotne decyzje. W piątek Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu podało, że z zakazu wyłączono podmioty wykonujące działalność leczniczą dla pacjentów, przeznaczone dla uprawiających sport w ramach współzawodnictwa i zajęć lub wydarzeń sportowych, a są przeznaczone dla studentów i uczniów w ramach edukacji. Obowiązuje natomiast zakaz funkcjonowania saun, łaźni parowych, łaźni tureckich, solariów, salonów odchudzających i salonów masażu. Złagodzenie wydaje się jednak nie rozwiązywać całości problemu, przed jakim stanęli przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się protestować pomimo rządowych zapewnień o wsparciu dla branży dotkniętych restrykcjami.

 

 

„Dziś wziąłem udział w #ProtestBranżyFitness. Uczestnikami byli pracodawcy, trenerzy i my – zwykli klienci. Przyjechały setki osób z całej Polski. Policja nie interweniowała. Uczestnicy skandowali chcemy pracować i fitness to zdrowie. Zamknięcie na jesień to dla nich wyrok!” – napisał na Twittere uczestniczący w proteście poseł Konfederacji Krzysztof Bosak, który na pikiecie – podobnie jak poseł Grzegorz Braun czy były kandydat na prezydenta Paweł Tanajno – zabrał głos.

 

Mówiliśmy od samego początku, że wszelkiego rodzaju działania podejmowane są zupełnie chaotycznie, bez żadnej strategii i planu. W tej chwili to, co widzimy to chaos - zarówno w komunikacji, jak i w sposobie podejmowania decyzji – stwierdził na sobotnim proteście cytowany przez twitterowy profil Ruch Narodowy poseł Bosak.

 

 

Transparenty przyniesione przez protestujących właścicieli oraz pracowników klubów fitness oraz siłowni, a także trenerów i instruktorów odwoływały się do korzyści zdrowotnych wynikających z aktywności fizycznej.

 

 

Źródło: Twitter / rmf24.pl / wp.pl / polskatimes.pl / YouTube

MWł

 

 


DATA: 2020-10-17 13:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bosak ty chciałeś być Prezydentem? Czego?
13 dni temu / Tadeusz
 
Tansjno to akurat żaden polityk. Karierowicz, któremu wszystko jedno z kim i gdzie pójdzie byle zyskać kapitał i rozpoznawalność, a później do Sejmu. To człowiek bezideowy. Zupełnie nie warto o nim wspominać i mu reklamę robić.
13 dni temu / Jadzia Wdowa
 
W Warszawie wczoraj o godzinie 15 był też marsz różańcowy. Szkoda, że niewiele osób się dołączyło do wspólnej modlitwy. Może poranny deszcz odstraszył. Jezu kocham Ciebie. Maryjo moja mamusiu prowadź nas do Twojego syna.
13 dni temu / Zagubiona owiec
 
sam uprawiam sport i oburza mnie,ze zamknęli siłownie i baseny-to jest bez sensu!
13 dni temu / REBELIAN
 
Prywatne przedsiębiorstwa nie będą potrzebne w "nowej rzeczywistości" post-covidowej. Powinny zniknąć z rynku, bo międzynarodowe korporacje z tej i innych branż juz czekają w blokach startowych. "Zarząd" robi co może aby uporządkować, a raczej posprzątać rynek i zdążyć na czas. A to niełatwe, jeszce tyle branż do likwidacji.
14 dni temu / 123
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.