DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Warszawa: protest przedstawicieli branży fitness przeciw zamknięciu obiektów. Udział wzięli politycy

Warszawa: protest przedstawicieli branży fitness przeciw zamknięciu obiektów. Udział wzięli politycy
Źródło: wRealu24 / YouTube

W sobotnie przedpołudnie na Placu Zamkowym w Warszawie odbył się protest przedstawicieli branży fitness, którzy sprzeciwiają się zamknięciu siłowni, basenów i aquaparków. Decyzję o zawieszeniu działalności tego typu obiektów podjęły polskie władze w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną. Na manifestacji pojawili się politycy – Grzegorz Braun, Krzysztof Bosak i Paweł Tanajno.

 

Od 17 października obowiązuje zakaz działalności siłowni, aquaparków i basenów. Z decyzją rządu nie zgadzają się przedsiębiorcy prowadzący tego typu działalność, dlatego też w sobotnie przedpołudnie manifestowali w Warszawie swój sprzeciw. Podobny zakaz funkcjonował na wiosnę, a restrykcje już wtedy oznaczały dla branży trudne chwile. Od czerwca ten sektor gospodarki funkcjonował ponownie w warunkach reżimu sanitarnego.

 

Na fali społecznego niezadowolenia z decyzji polskich władz w związku z zawieszeniem działalności branży fitness rząd złagodził pierwotne decyzje. W piątek Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu podało, że z zakazu wyłączono podmioty wykonujące działalność leczniczą dla pacjentów, przeznaczone dla uprawiających sport w ramach współzawodnictwa i zajęć lub wydarzeń sportowych, a są przeznaczone dla studentów i uczniów w ramach edukacji. Obowiązuje natomiast zakaz funkcjonowania saun, łaźni parowych, łaźni tureckich, solariów, salonów odchudzających i salonów masażu. Złagodzenie wydaje się jednak nie rozwiązywać całości problemu, przed jakim stanęli przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się protestować pomimo rządowych zapewnień o wsparciu dla branży dotkniętych restrykcjami.

 

 

„Dziś wziąłem udział w #ProtestBranżyFitness. Uczestnikami byli pracodawcy, trenerzy i my – zwykli klienci. Przyjechały setki osób z całej Polski. Policja nie interweniowała. Uczestnicy skandowali chcemy pracować i fitness to zdrowie. Zamknięcie na jesień to dla nich wyrok!” – napisał na Twittere uczestniczący w proteście poseł Konfederacji Krzysztof Bosak, który na pikiecie – podobnie jak poseł Grzegorz Braun czy były kandydat na prezydenta Paweł Tanajno – zabrał głos.

 

Mówiliśmy od samego początku, że wszelkiego rodzaju działania podejmowane są zupełnie chaotycznie, bez żadnej strategii i planu. W tej chwili to, co widzimy to chaos - zarówno w komunikacji, jak i w sposobie podejmowania decyzji – stwierdził na sobotnim proteście cytowany przez twitterowy profil Ruch Narodowy poseł Bosak.

 

 

Transparenty przyniesione przez protestujących właścicieli oraz pracowników klubów fitness oraz siłowni, a także trenerów i instruktorów odwoływały się do korzyści zdrowotnych wynikających z aktywności fizycznej.

 

 

Źródło: Twitter / rmf24.pl / wp.pl / polskatimes.pl / YouTube

MWł

 

 


DATA: 2020-10-17 13:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bosak ty chciałeś być Prezydentem? Czego?
3 dni temu / Tadeusz
 
Tansjno to akurat żaden polityk. Karierowicz, któremu wszystko jedno z kim i gdzie pójdzie byle zyskać kapitał i rozpoznawalność, a później do Sejmu. To człowiek bezideowy. Zupełnie nie warto o nim wspominać i mu reklamę robić.
3 dni temu / Jadzia Wdowa
 
W Warszawie wczoraj o godzinie 15 był też marsz różańcowy. Szkoda, że niewiele osób się dołączyło do wspólnej modlitwy. Może poranny deszcz odstraszył. Jezu kocham Ciebie. Maryjo moja mamusiu prowadź nas do Twojego syna.
3 dni temu / Zagubiona owiec
 
sam uprawiam sport i oburza mnie,ze zamknęli siłownie i baseny-to jest bez sensu!
3 dni temu / REBELIAN
 
Prywatne przedsiębiorstwa nie będą potrzebne w "nowej rzeczywistości" post-covidowej. Powinny zniknąć z rynku, bo międzynarodowe korporacje z tej i innych branż juz czekają w blokach startowych. "Zarząd" robi co może aby uporządkować, a raczej posprzątać rynek i zdążyć na czas. A to niełatwe, jeszce tyle branż do likwidacji.
4 dni temu / 123
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.