DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

Warszawa: promocja gender pod hasłem walki z nienawiścią. Zobacz czego w szkole dowiedzą się dzieci

Warszawa: promocja gender pod hasłem walki z nienawiścią. Zobacz czego w szkole dowiedzą się dzieci
Fot. Daniel Dmitriew / FORUM

„Mamy twarde dowody na to, że pod pretekstem walki z nienawiścią, do warszawskich szkół wkrada się propaganda LGBTQ i ideologia gender” – ostrzega Centrum Życia i Rodziny, które dotarło do podręczników z jakich korzystać mają edukatorzy.

 

CŻiR podkreśliło, że nie zamierzało poruszać tej kwestii w okresie żałoby po tragedii w Gdańsku, ale „działania władz Warszawy uderzające w dzieci i młodzież nie pozwalają nam milczeć”.

 

Chodzi bowiem o inicjatywę władz stolicy podjętą po zabójstwie prezydenta Pawła Adamowicza, dotyczącą zwalczania mowy nienawiści poprzez edukowanie najmłodszych. W szkołach mają odbyć się tematyczne zajęcia. Sęk w tym, że będą one równocześnie promocją LGBT i gender. Świadczy o tym zawartość proponowanych podręczników.

 

Jak zauważyło CŻiR, podręcznik „Zakładki” pojęcie „mowa nienawiści” rozszerza na „WSZELKIE FORMY UPRZEDZEŃ wobec orientacji seksualnej czy identyfikacji płciowej” (s. 9). Dla uczniów przygotowano warsztaty – „progejowską” debatę parlamentarną o homofobii (s. 117) i „sprawdzamy fakty”, gdzie dzieci dowiedzą się, że praktyki seksualne „queer” są „czarujące, atrakcyjne i dają się lubić” (s.121).

 

Drugi podręcznik pt. „Kompasik” przygotowali autorzy projektu „Genderalia”. Jak wskazało Centrum, pomogą oni dzieciom „zakwestionować wpajanym im binarny świat, gdzie istnieją tylko kobiety i mężczyźni” i odkryć „piękno transseksualizmu”. Na tym nie koniec, uczniowie bowiem będą także trenować walkę z homofobią w „rolniczych regionach Europy Środkowej i Wschodniej”, gdzie homoseksualiści, biseksualiści i transseksualiści „spotykają się z dyskryminacja prawną, nękaniem i przemocą ze strony ludności” (s. 228).

 

 

Wszystko to – jak podkreśla Centrum Życia i Rodziny, ma odbyć się jeszcze przed feriami w warszawskich szkołach w ramach godziny wychowawczej.

 

„Jako rodzice, mamy konstytucyjne prawo do ochrony naszych dzieci przed demoralizacją oraz do wychowywania dzieci zgodnie z przekonaniami (art. 48, 53 i 72 Konstytucji RP). Rodzice i nauczyciele, nie pozwólmy „zakneblować” nam ust pod pozorem „walki z mową nienawiści”. Protestujmy w obronie naszych fundamentalnych praw!” – zaznaczyło Centrum.

 

W związku z inicjatywą władz stolicy, Instytut Ordo Iuris przygotował specjalne oświadczenie dla rodziców, którzy nie wyrażają zgody na uczestnictwo ich dzieci w tych zajęciach. Można je pobrać TUTAJ.

 

Źródło: Facebook/Centrum Życia i Rodziny

MA

 

21 stycznia o godzinie 16.00 odbędzie się pikieta przed Urzędem Miasta w Warszawie (Plac Bankowy) przeciwko lewicowej indoktrynacji i promocji gender, jakie będą miały miejsce w ramach specjalnych zajęć szkolnych dotyczących „mowy nienawiści”. PRZYJDŹ! Nie pozwól, aby Twoje dziecko zostało zaczadzone antywartościami i zdeprawowane.


DATA: 2019-01-18 21:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Fundacja Batorego zafundowała że swoich wlasnych(?) funduszy? To fundamentalnie fundamentalna inwestycja w przyszłość. To wszystko tłumaczy.
ponad 1 rok temu / afe
 
Jako pierwszy promocje promował Jarosław Kaczyński. Pytania dziennikarzy o wzrost podatków i co za tym idzie cen towarów i usług w latach 90-tych, zbył krótkim "przecież można się targować". Niestety targować się nie można było w hipermarketach i przedsiębiorstwach korporacyjnych wyrastajacych jak grzyby po deszczu. Kaczyńscy wraz z Tuskami przez udzielenie lepszych warunków korporacjom zniszczyli przemysł, usługi, polski handel, obowiązujące wartości . Teraz POPiSowcy zgodnie promują zepsucie obyczajów, fałsz, politykę bezalternatywną, ekumenizm, niesprawiedliwość, ale tu targować się nie wolno. Każdy kto chce się targować jest ruskim agentem lub antysemitą. Promocja szachmatów jest bardzo opłacalna.
ponad 1 rok temu / ben
 
Właśnie tekst @fałsz nie pasuje do obu sytuacji. On wymienił choroby psychiczne które są przez lewicę promowane jako coś normalnego i dobrego a nawet pożądanego. I to jest prawda że są promowane. Natomiast nikt normalny nie nazywa choroby dzieci nienarodzonych czymś normalnym, dobrym, a tym bardziej pożądanym. Tak mógłby uważać tylko kompletny degenerat. Właśnie dlatego się ośmieszyłaś i dalej się ośmieszasz pokazując swoje prawdziwe oblicze. To dla ciebie typowe że tego nie rozumiesz i nie zrozumiesz, ale trudno.
ponad 1 rok temu / do do fałsz
 
@K J Turzyński:) a PROMOCJA w szachmatach:):):)
ponad 1 rok temu / szpulas11
 
,przykro że nie rozumiesz ,tekst po prostu pasuje do obu sytuacji ,pewnie nadal nie zrozumiesz ale trudno
ponad 1 rok temu / do fałsz
 
@doAkwin - szkoła podstawowa czy liceum nie jest miejscem na uczenie o chorobach - taką wiedzę zdobywa się na studiach medycznych. Do tego jak słusznie zauważył @fałsz - tę chorobę pokazuje się jako coś normalnego a tak nie jest. Zresztą proszę nie kpić - jakoś nigdy w szkołach pod płaszczykiem rzekomej tolerancji nie organizował się zajęć o schizofrenii, boreliozie, zapaleniu otrzewnej, wrzodach czy innych chorobach. Czemu mamy robić wyjątek w przypadku tego schorzenia?
ponad 1 rok temu / Akwin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.