DZIŚ JEST:   31   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Alfonsa Rodrigueza
Św. Wolfganga, biskupa
 
 
 
 

Warszawa: modlitewna warta pod pomnikiem Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu

Warszawa: modlitewna warta pod pomnikiem Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu
fot. Żołnierze Chrystusa / Facebook.com

Warta wykonana! Obrońcy Wiary z różnych wspólnot zjednoczyli się w modlitwie różańcowej pod Figurą Chrystusa na Krakowskim Przedmieściu – piszą na Facebooku Żołnierze Chrystusa. Męska wspólnota zjednoczona w modlitwie wynagradzającej oddzieliła pomnik od tęczowych aktywistów i zapobiegła dalszym profanacjom.

 

We wtorek 11 sierpnia na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie doszło do kolejnej konfrontacji środowisk LGBT z katolikami. Część osób zebrało się wokół figury Chrystusa stojącej przed kościołem św. Krzyża w celu nie dopuszczenia do dalszych profanacji ze strony tęczowych aktywistów.

Wśród nich byli też Żołnierze Chrystusa, którzy prowadzili różaniec wynagradzający za akty profanacji jakie wylały się na ulice Warszawy i miast całej Polski. „To wyraz sprzeciwu wobec coraz śmielszych i częstszych prób profanacji naszych najważniejszych symboli i wartości” – piszą na swoim Facebooku.

 

„Trzeba nam się obudzić i objąć wartę… Czas na ciężką pracę w Imię Boga! Honoru i Ojczyzny! Czas wrócić do korzeni” – zaznaczają.

 

Pod pomnikiem Chrystusa stanęli także przedstawiciele Fundacji PRO-Praw do Życia, której działacze zostali zaatakowani w czerwcu przez członków środowiska LGBT przy squocie na ul. Wilczej. Wśród napastników był też zatrzymany Michał Sz., uważający się za kobietę o imieniu „Margot”. Jego aresztowanie stało się pretekstem do rozpoczęcia protestów w Warszawie i całej Polsce.

 

Żołnierze Chrystusa to powstała z inicjatywy Pawła Jaworskiego wspólnota modlitewna. Grupa jest także jednym z współorganizatorów Męskiego Różańca Warszawa i Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę. „Pomysł i natchnienie założenia wspólnoty Żołnierzy Chrystusa jest odpowiedzią na sytuację jaka dzieje się w Ojczyźnie (szybko postępująca laicyzacja) oraz w Europie. Silna Katolicka Polska musi się odrodzić i dać przykład Europie, która odeszła od swoich chrześcijańskich korzeni (…) Polska musi wskrzesić Ducha Narodu i ducha MĘSTWA wśród młodych ludzi. Należy odrodzić wartości Narodowe Bóg, Honor, Ojczyzna i pokazać piękno oraz siłę wiary w jedynego Boga i Króla Jezusa Chrystusa” – czytamy na stronie organizacji.

 

Źródło: Facebook.com / żch.pl

PR

Czytaj także:
DATA: 2020-08-12 18:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niech im Bóg błogosławi na tę wierność w obronie świętych znaków wiary katolickiej i jej publiczne świadectwo Dla mających wątpliwości radzę przeczytać w Biblii 1 Księgę Machabejską, gdy Izrael walczył w obronie wiary w imię wierności Przymierzu z Bogiem! Cyt. 3,19-22 "..prawdziwą siłą jest ta, która pochodzi z Nieba. Oni przychodzą do nas pełni pychy i bezprawia po to, aby wytępić nas..."
2 miesiące temu / Sowa
 
Co prawda podziwiam tych Panów i to co robią. Ale się nie dołączę, choć chodziło mi to po głowie. Właśnie przeczytałem słowa biskupa Skworca-losy narodu w rękach kobiet. Czyli jak rozumiem, według biskupa te wszystkie dzielne i wspaniałe rzeczy, które robią mężczyźni. Te poświęcenia, działania w tym katolickie, słowem wszystko bez znaczenia. To trudno skoro jako mężczyzna nie mam wpływu na losy narodu, cóż... po co coś robić, skoro to bez znaczenia, właśnie dlatego, że jestem mężczyzną. A już na pewno nigdy nie będę bronić tego biskupa.
2 miesiące temu / Damian Szymczak
 
Bóg, armia, żołnierze?! Ja się pytam - co to ma wspólnego z chrześciaństwem opisanym w Biblii?!
2 miesiące temu / Tak...czytałem
 
Mało co jest równie obrzydliwe, żałosne i jednocześnie groteskowe jak chłop - dewot.
2 miesiące temu / W-wa
 
Wyglądają jak gangsterzy, a nie armia Boga
2 miesiące temu / Snoopy
 
JEZU, MARYJO KOCHAM WAS RATUJCIE DUSZE... Te, "6" tęczowe dzieci już są w piekle... MÓDLCIE SIE ZA NICH BO ROZIM ODEBRAŁ I SZATAN
2 miesiące temu / Beti
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.