DZIŚ JEST:   14   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana od Krzyża, Doktora Kościoła
Św. Wenancjusza Fortunata
 
 
 
 

Warszawa: mimo lewackich protestów eksperci dyskutują o prawach nienarodzonego pacjenta

Warszawa: mimo lewackich protestów eksperci dyskutują o prawach nienarodzonego pacjenta
Mec. Jerzy Kwaśniewski. fot. R. Grad

Początkowo konferencja o prawach poczętego pacjenta miała odbyć się w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, jednak po naciskach środowisk lewicowych miejsce musiało zostać zmienione. Wybrano Centrum Konferencyjne IBIB PAN w Warszawie. Tą decyzję także oprotestowano. Ostatecznie konferencja gości w Akademiku Praskim. W jej tracie swoimi uwagami dzielą się lekarze, położne, prawnicy oraz etycy.

 

Wśród sygnatariuszy petycji do władz PAN byli m.in. Barbara Nowacka, Kazimiera Szczuka, Paulina Piechna-Więckiewicz, Wanda Nowicka i Marek Kossakowski, a więc same „wybitne autorytety” w tematyce konferencji. Pod naciskami takich osób ugięła się poważna instytucja naukowa.

 

Lewicowi aktywiści sprzeciwiali się „udostępnianiu miejsca służącego propagowaniu wiedzy organizacji, która nie szanuje i łamie etos badacza”, jednak nie od dzisiaj wiadomo, że siła argumentów spotyka się z postępową falą oburzenia. Tego byliśmy świadkiem i tym razem.

 

Jak zauważył otwierający konferencję mecenas Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, „prawda musi być poszukiwana w sposób rzetelny, w oderwaniu od tymczasowych debat i bieżących gorączek”. Słowa doskonale wpisują się w trwającą nagonkę na obrońców życia, w tym Instytut Ordo Iuris.

 

Prezes Kwaśniewski przypomniał także o wadze wolności badań naukowych i wolności ogłaszania ich wyników, które wynikają z zasad podstawowych i są potwierdzone w polskiej konstytucji. Podziękował także uczestnikom i prelegentom, którzy dotarli na konferencję mimo trudności związanych z lewacką nagonką.

 


Źródło: rp.pl

MWł, MA
  


DATA: 2016-10-14 12:36
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

O czym tu dyskutować? Przecież to jasne. ,,Nie zabijaj,,.Tylko człowiek pyszny i butny dyskutuje o odgórnych nakazach i zakazach Pana Boga, czyniąc siebie Jego partnerem w dialogu.
ponad 3 lata temu / [email protected]
 
Ciekawe co dyskutowali na temat praw embrionów rozwijających się w matkach alkoholiczkach, narkomankach, palaczkach, ...?
ponad 3 lata temu / Stormer
 
Lewacka proppaganda, która się sepleni przegania prawników, bo Ci chcą rozmawiać z naukowcami w kwestiach niewygodnych dla tych "wybitnych autorytetów" - zwolenników zabójstw nienarodzonych ?!!! Jeżeli będziemy im ustępować na jakimkolwiek polu, to zapewne nic z tego dobrego nie będzie. Zło widząc, że dobro jemu ustępuje, będzie jeszcze bardziej atakować. Dziecko w szkole atakowane przez innych, jeżeli stanowczo się nie przeciwstawi atakajuącym, będzie (jest)atakowane jeszcze większą siłą, a to niejednokrotnie prowadziło do jego samobójstwa. Nie popełniajmy samobójstwa, tylko dlatego, że jesteśmy dobrzy, ustępliwi i nie chcemy "zadrażniać" naszych stosunków ze złem !!!
ponad 3 lata temu / odszkdowania
 
"Pod naciskami takich osób ugięła się poważna instytucja naukowa." I to mówi wszystko o jej powadze. To nie jest instytucja naukowa, tylko URZĄD naukowy. Tam (jak i we wszystkich uczelniach państwowych) nie robi się nauki, tylko zbiera punkty za publikacje i cytowania oraz przez sporą część czasu pracy pozadydaktycznej - pisze się wnioski o granty. Nauka tylko jest pretekstem do pobierania publicznych pieniędzy.
ponad 3 lata temu / Pokręć
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.