DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Warszawa, Gdańsk i nie tylko. III RP celebruje 30. rocznicę wyborów kontraktowych

Warszawa, Gdańsk i nie tylko. III RP celebruje 30. rocznicę wyborów kontraktowych
Dawid Drabik/commons.wikimedia.org

Politycy III RP będą we wtorek, 4 czerwca, celebrować 30. rocznicę wyborów, których wynik został częściowo ustalony w trakcie rozmów komunistów i niektórych opozycjonistów. Większość uwagi skupi się na Gdańsku i Warszawie.

 

„W Warszawie świętować będą prezydent, premier oraz rządzący. W Gdańsku pojawią się m.in. byli prezydenci Polski” – czytamy na rfm24.pl.

 

Serwis donosi, że w stolicy województwa pomorskiego wydarzenia rozpocznie piknik. Następnie odbędą się debaty, a głos zabiorą byli prezydenci RP. Odczytany zostanie także list od Andrzeja Dudy. Na godzinę 12 zaplanowano śpiewanie hymnu, a potem podpisanie deklaracji Wolności i Solidarności. Jej treść nie została jeszcze ujawniona.

 

Z kolei uroczystości w Warszawie skupią się na wyborach do Senatu, które – inaczej niż wybory do Sejmu – nie zostały ustawione w trakcie rozmów komunistów i części opozycji. W związku z tą rocznicą w stolicy odbędzie się uroczyste posiedzenie izby wyższej polskiego parlamentu. Głos zabiorą: prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, marszałek Senatu Marek Kuchciński oraz marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Stołeczne uroczystości rozpoczną się o godzinie 9 Mszą świętą w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela.

 

Upamiętnienie 4 czerwca zaplanowano w innych miastach, m.in. w Krakowie, gdzie o godzinie 12 po hejnale z wieży kościoła Mariackiego wybrzmi polski hymn narodowy.

 

 

Źródło: rmf24.pl / krakow.pl

MWł

 

 


DATA: 2019-06-04 08:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Taką rocznicę celebrować mogą magdalenkowo-okrągłostołowcy. Żaden uczciwy patriota nie ma czego czcić. Kolejna zdrada narodu polskiego. Układ sowiecko-komuszy rządzi Polską po dziś dzień.
11 miesięcy temu / Kpt. Żbik
 
Okragly stol i same kanty !
11 miesięcy temu / opacznosc
 
Co oni świętują; "święta agenta", czy "internacjonaliści górą!", czy "święta polskojezycznych wspólnot rozbójniczych? Po za tym: w Warszawie celebra frakcji "status quo" okrągły stole, a w Gdańsku jawnej jawnej targowicy z neo-bolszewikami. +++ Pozostaje nam wołać: "Pod Twoją obronę uciekamy się święta Boża Rodzicielko Matko i Królowo nasza..."
11 miesięcy temu / Jurek
 
Mit założycielski III RP. Trzeba dalej opowiadać tę bajkę, bo bez niej władza od 1989 r. nie ma żadnej legitymizacji społecznej.
11 miesięcy temu / teodor
 
Porozumienie okroglego stolu bylo sukcesem bolszewickich zbrodniarzy i ich tajnych wspolpracownikoe czyli lewicy laickiej - zydow i Watykanu...nad glowami narodu polskiego. Skutki fatalne - od exodusu Polakow zagranice, do kolejnych straconych pokolen. Kiedy nastopi wiec tego koniec? ...koniec porozumien okraglostolowych - nastapi wraz z calkowitym przejeciem Polski - niektorzy twierdza, ze juz jesienia br.
11 miesięcy temu / mee...
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.