DZIŚ JEST:   19   LISTOPADA   2019 r.

Św. Mechtyldy z Helfty
Bł. Salomei, księżnej
 
 
 
 

Warszawa: blisko 5 mln zł na finansowanie edukacji seksualnej? Trwa ocena projektu

Warszawa: blisko 5 mln zł na finansowanie edukacji seksualnej? Trwa ocena projektu
Manifestacja środowisk LGBT przed warszawskim Ratuszem, fot. Mateusz Włodarczyk/FORUM

Władze Warszawy mogą przeznaczyć ponad 4,6 mln zł na finansowanie zajęć z edukacji seksualnej dla dzieci, młodzież i dorosłych. Wszystko za sprawą projektu w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2020, który proponuje promocję homoseksualizmu wśród Warszawiaków i realizację zapisów Karty LGBT.

 

„Warsztaty obejmować będą między innymi zagadnienia: mowy nienawiści, in vitro, życia uczuciowego, chorób przenoszonych drogą płciową, tożsamości płciowej, in vitro, pornografii, adopcji, przeciwdziałania przemocy, praw pacjenta, emocji, profilaktykę nowotworową, seksu w internecie, stawiania granic i bliskości” – czytamy w opisie projektu, który znajduje się na stronie internetowej warszawskiego Ratusza. Projekt zgłoszony pod koniec czerwca jest opiniowany przez mieszkańców stolicy oraz radnych, którzy badają zasadność wprowadzenia finansowania programu, a także samych urzędników miasta.

 

Warto podkreślić, że projekt umieszczony jako propozycja do realizacji w ramach budżetu partycypacyjnego miasta w pełni pokrywa się z założeniami Karty LGBT. Zakłada również wydanie 4,6 mln zł m.in. na przeprowadzenie warsztatów, działań teatralnych, artystycznych i animacyjnych, które „posłużą jako narzędzie edukacji seksualnej różnych grup wiekowych”, w tym także dzieci i młodzieży.

 

Wątpliwości co do założeń projektu i zasadności „przepychania” jego finansowania w ramach budżetu obywatelskiego zgłaszają eksperci Instytutu Ordo Iuris oraz warszawscy radni Prawa i Sprawiedliwości. Przeciwko projektowi protestuje m.in. radny Dariusz Lasocki, który zwrócił uwagę, że w świetle prawa, w ramach budżetu obywatelskiego mieszkańcy m.st. Warszawy nie mogą zgłaszać projektów, które „zawierają treści uznawane powszechnie za obsceniczne, obraźliwe, wulgarne lub które mogą być odebrane jako społecznie naganne” – zauważa.

 

Tego typu obawy z pewnością budzi projekt promujący homoseksualizm i wprowadzający założenia Karty LGBT „tylnymi drzwiami”. Radny Dariusz Lasocki zauważa, że „w Warszawie Rafała Trzaskowskiego nawet budżet staje się ideologiczny” – napisał na Twitterze.

 

O sprawie mówi również radny Jacek Ozdoba. W jego opinii, wprowadzenie finansowania pomysłów LGBT w ramach budżetu obywatelskiego to „zabieg socjotechniczny”. – Edukacja seksualna w budżecie obywatelskim to zabieg socjotechniczny. W razie czego prezydent Trzaskowski rozłoży ręce i powie, że tak zdecydowali ludzie – mówi radny PiS.

 

Projekt jest aktualnie opiniowany przez mieszkańców Warszawy, którzy mogą wyrazić swoją opinię na stronie twojbudzet.warszawa.pl. Rozpoczęto również proces oceny wniosków pod względem formalnym. Jak czytamy na wspomnianej stronie, „zgłoszone projekty trafiły do właściwych merytorycznie komórek, których pracownicy szczegółowo oceniają możliwość realizacji każdego pomysłu”. Wyniki oceny wraz z uzasadnieniem zostaną ogłoszone 8 sierpnia 2019 r. Wówczas przekonamy się czy władze Warszawy zdecydują się przekazać blisko 5 mln zł na finansowanie dobrowolnych zajęć promujących LGBT.

 

 

Źródło: twojbudrzet.warszawa.pl, Twitter, Polskie Radio 24

WMa

 


DATA: 2019-07-12 07:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PiS tylko udaje walkę z homopatologią. Co robią kuratorzy w Poznaniu, Gdańsku, Warszawie.... NIC. Aktywna kurator z Krakowa jest nieustannie opluwana i właściwie osamotniona. To skandal.
4 miesiące temu / Nie dla dewiacj
 
Nie rozumiem, jakim cudem można przy tak obciążonych programach szkolnych, proponować dołożenie jakiejś dydaktyki.To jest wręcz nierealne. Wszyscy od tego będą uciekać i nie dlatego, że to jest jakaś straszna biesowszczyzna i szalony dżender, ale ze względów czysto praktycznych. Zwłaszcza w szkołach średnich. Chyba,że instruktorów w tym programie będzie się solidnie opłacać nawet dla dwóch uczniów w szkole.Poza tym, po co cała histeria wokół tego, co jest wyłącznie w gestii dyrektorów szkół: jeżeli oni nie zechcą gościć w murach swojej szkoły zewnętrznej akcji, bo takie na przykład będą mieli wytyczne z góry, to nic takiego w szkole się nie zdarzy.Tylko pytanie, komu w Polsce podlega dyrektor placówki oświatowej?W każdym razie, tu jest klucz do rozwiązywania problemów a nie w mówieniu o nich.
4 miesiące temu / Lemur
 
Biedny bo głupi
4 miesiące temu / Syk
 
Panu Trzaskowskiemu brakuje pieniędzy na normalną edukacje. To co mu w tej kasie miejskiej tak obrodziło. Dla dzieci brakuje miejsc w szkołach a dla gender kasa jest.
4 miesiące temu / Robi
 
Zobaczcie do czego prowadzi bezmyśle współczucie- oj, oj - prześladowani homo. Dasz rękę to ci głowę odrąbią. Zbawiciel mówił ze lepiej byłoby to utopić. Eliasz by utopił w potoku i to hurtowo. Świętego Eliasza proponuje na patrona czasów splugawionej tęczy. No i nie bądźcie bezbronni! Broń kupować bo potem Wam córki i synów będą gwałcić i bedziecie się bezradnie gapić. Myśleć do przodu! Bo zapowiada się "ciekawie".
4 miesiące temu / Jot
 
Nie ma innych potrzeb w Warszawie poza deprawacją dzieci i młodzieży? Czy Warszawiacy wyrazili zgodę aby ich pieniądze szły na tak podły cel?
4 miesiące temu / MX
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.