DZIŚ JEST:   17   LUTY   2019 r.

VI Niedziela zwykła
Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
 
 
 
 

Warszawa: 12 manifestacji w Święto Niepodległości

Warszawa: 12 manifestacji w Święto Niepodległości
fot. Adam Kliczek / commons.wikimedia.org, licencja cc

W Święto Niepodległości w stolicy odbędzie się aż 12 manifestacji, trzy z nich wpłyną na organizację ruchu drogowego. W prezydenckim marszu „Razem dla Niepodległej” udział wezmą m. in. obrońcy życia, chcący zademonstrować sprzeciw wobec aborcji eugenicznej.

 

„Podobnie jak Pan uważamy, że Polaków powinniśmy łączyć, a nie dzielić, w szczególności nie dzielić na lepszych i gorszych. Z bólem stwierdzamy, że tak się niestety w dzisiejszej Polsce dzieje. Dzieci podejrzane o chorobę lub wadę genetyczną są przez niektórych uważane za gorsze i odbiera im się prawo do życia. Jan Paweł II, do którego wielokrotnie się Pan odwoływał, wypowiedział w roku 1997, w Kaliszu, pamiętne słowa „ Naród, który zabija swoje dzieci, jest narodem bez przyszłości” – piszą obrońcy życia w liście do Bronisława Komorowskiego.


Oprócz marszu organizowanego przez Kancelarię Prezydenta oraz Urząd ds. Kombatantów, ulicami Warszawy przejdzie także Marsz Niepodległości, organizowany przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny. Maszerować będą także „antyfaszyści” skupieni w Porozumieniu 11 Listopada.

 

- Każdy z organizatorów deklarował pokojowy przebieg zgromadzenia i chęć współpracy. Przyjmuję to za dobrą monetę, aczkolwiek w mojej ocenie nie do końca może to być dzień spokojny, zwłaszcza, gdy się poczyta to, co jest na forach internetowych kibiców - tłumaczy dyrektor stołecznego biura bezpieczeństwa Ewa Gawor.

 

Jak dodała, pozostałe zgromadzenia odbywające się m. in. przed Sejmem będą miały niewielki wpływ na ruch i sytuację w mieście. W stołecznym centrum bezpieczeństwa od godziny 11 działać będzie działał sztab, w którego skład wejdą przedstawiciele Policji, BOR-u, Żandarmerii Wojskowej, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, ZTM i Zarządu Oczyszczania Miasta. Drugi będzie działał w Komendzie Stołecznej Policji.

 

Marsz Niepodległości rozpoczął się Mszą świętą w kościele pw. św. Barbary. W kazaniu ks. Ryszard Chalwa wskazał na szkodliwą dla Polski i patriotyzmu działalność niektórych mediów, promujących laicyzację, a także na brak rzeczywistej polityki rodzinnej.

 

Jak się okazało, zaszły zmiany organizacyjne. Marsz ruszy z Placu Defilad a nie z Ronda Dmowskiego, jak to było wcześniej zapowiadane.

 

 

Źródło: dziennik.pl /pch

mat


DATA: 2012-11-11 22:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.