DZIŚ JEST:   21   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Urszuli i Towarzyszek
Bł. Jakuba Strzemię
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 33  >   WOJNA PRZECIW RODZINIE

Sławomir Skiba

Wara od naszych dzieci!


Współczesne państwo zagraża rodzinie. Instytucje powołane do ochrony społeczeństwa zajmują się jego dezintegracją. Funkcjonariusze organów utrzymywanych z naszych podatków porywają nasze dzieci. System wprzągł już w swe destrukcyjne działania nauczycieli i lekarzy. Jeszcze tylko powszechna sąsiedzka inwigilacja…

Pewien polski ksiądz od lat pracujący w Norwegii opowiedział mi jedną z wielu historii, jakich doświadczają rodziny w tym zimnym i bogatym kraju. Pewnego dnia do miejsc pracy dwojga polskich emigrantów zajechały samochody norweskiej policji, która bez słowa wyjaśnienia zabrała ich do aresztu. W tym samym czasie, jak się później dowiedzieli aresztowani, do szkoły, w której uczyły się ich dzieci, również przybyli przedstawiciele norweskich organów ścigania, by przewieźć je do izby dziecka. Nie pomogły nalegania i prośby o wyjaśnienie powodu zatrzymania oraz losów pozbawionych opieki rodzicielskiej dzieci. Jakimś cudem rodzicom udało się w końcu skontaktować ze wspomnianym księdzem, za którego pośrednictwem do zatrzymanych Polaków po paru dniach dotarł wreszcie adwokat, któremu policja łaskawie udzieliła wyjaśnień. Funkcjonariusze poinformowali, że zatrzymali rodziców, ponieważ istniało podejrzenie zamiaru uprowadzenia przez nich własnych dzieci (sic!). Jak to możliwe? Otóż okazało się, że przeciwko rodzicom ktoś – prawdopodobnie nauczyciel – złożył donos o podejrzeniu zaistnienia niewłaściwych relacji w rodzinie i zagrożeniu dla dzieci. Wszystko odbyło się błyskawicznie, bez jakiegokolwiek wyroku sądu, na mocy norweskiego prawa. Po kilku dniach dzięki pomocy księdza i sprowadzonego przezeń adwokata udało się wyciągnąć rodziców i dzieci ze szponów systemu.

Przypadek ten nie jest jakimś odosobnionym epizodem czy wyjątkiem w realiach „sprawnego norweskiego systemu”. Jak się dowiedziałem, to po prostu codzienność w bogatej Norwegii, która obok Szwecji ma bodaj najbardziej antyrodzinne prawo, pozwalające na zastosowanie takich nazistowskich praktyk ingerowania w rodzinę. Na potwierdzenie tego wystarczy wspomnieć szeroko nagłaśnianą swego czasu przez polskie media sprawę odbicia przez detektywa Rutkowskiego kilkuletniej polskiej dziewczynki z rąk norweskiej rodziny zastępczej. Dziecko to zostało odebrane rodzicom również na skutek nauczycielskiego donosu o złym samopoczuciu dziecka, które było smutne i osowiałe. Nie pomogły wyjaśnienia matki, że dziewczynka przeżywa wiadomość o ciężkiej chorobie babci. Ona po prostu, zobowiązana do dobrego samopoczucia, nie miała prawa być zasmucona takim faktem. Dlatego któregoś dnia to dziewięcioletnie dziecko nie wróciło do domu ze szkoły, co wywołało przerażenie rodziców. Pogrążeni w rozpaczy dowiedzieli się wkrótce, że córkę zabrali Gminni Rzecznicy Ochrony Praw Dziecka i umieścili w rodzinie zastępczej. Dzięki Bogu, przy pomocy firmy detektywistycznej udało się ją odbić i wywieźć z Norwegii do czekających już na nią rodziców. Według znawców tematu, w Norwegii rocznie odbiera się do trzech tysięcy dzieci emigrantom z różnych krajów…

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

„Różaniec jednoczy z Bogiem i bliźnimi, nie może wywoływać sporów. Od wieków łączy wierzących, prowadzi do Boga i jest modlitwą niosącą pokój” – przypomina rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik w kontekście dyskusji na temat logo Marszu Niepodległości 2019.

 
 

Klub radnych Forum Mniejszości Podlasia, zrzeszający w białostockiej radzie miejskiej  głównie samorządowców mniejszości białoruskiej, przygotował projekt uchwały, którą chce znieść nazwę białostockiej ulicy im. majora Zygmunta Szendzielarza ps. „Łupaszko”, zabitego przez komunistów Żołnierza Niezłomnego. Ta uchwała godząca w dobre imię polskiego bohatera narodowego, ma szanse być przyjętą, gdyż Forum Mniejszości Podlasia jest koalicjantem PO i razem mają większość głosów w Radzie Miasta.

 

Nauczyciele katoliccy w Ghanie przyłączyli się do sprzeciwu tamtejszej konferencji biskupów i organizacji muzułmańskich, wzywając rząd do wycofania oenzetowskiego programu edukacji seksualnej z krajowego programu oświaty.

 

Sąd Rejonowy dla Warszawy – Śródmieścia postanowił wystąpić do Parlamentu Europejskiego o uchylenie immunitetu Guyowi Verhofstadtowi. Belgijski polityk w 2017 roku nazwał uczestników Marszu Niepodległości „faszystami, neonazistami i białymi supremacjonistami”. Prywatny akt oskarżenia, w imieniu dr. Bawera Aondo-Akaa, złożyli prawnicy Instytutu Ordo Iuris.

 

Drewniane figurki przedstawiające ciężarne kobiety, których użyto podczas ceremonii otwarcia synodu amazońskiego, a których symbolika do dzisiaj pozostaje tajemnicą, nieznani sprawcy wrzucili w nurty Tybru. Całość została zarejestrowana telefonem i opublikowana w serwisie YouTube.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.