DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 33  >   WOJNA PRZECIW RODZINIE

Sławomir Skiba

Wara od naszych dzieci!


Współczesne państwo zagraża rodzinie. Instytucje powołane do ochrony społeczeństwa zajmują się jego dezintegracją. Funkcjonariusze organów utrzymywanych z naszych podatków porywają nasze dzieci. System wprzągł już w swe destrukcyjne działania nauczycieli i lekarzy. Jeszcze tylko powszechna sąsiedzka inwigilacja…

Pewien polski ksiądz od lat pracujący w Norwegii opowiedział mi jedną z wielu historii, jakich doświadczają rodziny w tym zimnym i bogatym kraju. Pewnego dnia do miejsc pracy dwojga polskich emigrantów zajechały samochody norweskiej policji, która bez słowa wyjaśnienia zabrała ich do aresztu. W tym samym czasie, jak się później dowiedzieli aresztowani, do szkoły, w której uczyły się ich dzieci, również przybyli przedstawiciele norweskich organów ścigania, by przewieźć je do izby dziecka. Nie pomogły nalegania i prośby o wyjaśnienie powodu zatrzymania oraz losów pozbawionych opieki rodzicielskiej dzieci. Jakimś cudem rodzicom udało się w końcu skontaktować ze wspomnianym księdzem, za którego pośrednictwem do zatrzymanych Polaków po paru dniach dotarł wreszcie adwokat, któremu policja łaskawie udzieliła wyjaśnień. Funkcjonariusze poinformowali, że zatrzymali rodziców, ponieważ istniało podejrzenie zamiaru uprowadzenia przez nich własnych dzieci (sic!). Jak to możliwe? Otóż okazało się, że przeciwko rodzicom ktoś – prawdopodobnie nauczyciel – złożył donos o podejrzeniu zaistnienia niewłaściwych relacji w rodzinie i zagrożeniu dla dzieci. Wszystko odbyło się błyskawicznie, bez jakiegokolwiek wyroku sądu, na mocy norweskiego prawa. Po kilku dniach dzięki pomocy księdza i sprowadzonego przezeń adwokata udało się wyciągnąć rodziców i dzieci ze szponów systemu.

Przypadek ten nie jest jakimś odosobnionym epizodem czy wyjątkiem w realiach „sprawnego norweskiego systemu”. Jak się dowiedziałem, to po prostu codzienność w bogatej Norwegii, która obok Szwecji ma bodaj najbardziej antyrodzinne prawo, pozwalające na zastosowanie takich nazistowskich praktyk ingerowania w rodzinę. Na potwierdzenie tego wystarczy wspomnieć szeroko nagłaśnianą swego czasu przez polskie media sprawę odbicia przez detektywa Rutkowskiego kilkuletniej polskiej dziewczynki z rąk norweskiej rodziny zastępczej. Dziecko to zostało odebrane rodzicom również na skutek nauczycielskiego donosu o złym samopoczuciu dziecka, które było smutne i osowiałe. Nie pomogły wyjaśnienia matki, że dziewczynka przeżywa wiadomość o ciężkiej chorobie babci. Ona po prostu, zobowiązana do dobrego samopoczucia, nie miała prawa być zasmucona takim faktem. Dlatego któregoś dnia to dziewięcioletnie dziecko nie wróciło do domu ze szkoły, co wywołało przerażenie rodziców. Pogrążeni w rozpaczy dowiedzieli się wkrótce, że córkę zabrali Gminni Rzecznicy Ochrony Praw Dziecka i umieścili w rodzinie zastępczej. Dzięki Bogu, przy pomocy firmy detektywistycznej udało się ją odbić i wywieźć z Norwegii do czekających już na nią rodziców. Według znawców tematu, w Norwegii rocznie odbiera się do trzech tysięcy dzieci emigrantom z różnych krajów…

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

1981 – zmarł kardynał Stefan Wyszyński (ur. 1901). Po śmierci prymasa Augusta Hlonda w 1948 roku został mianowany arcybiskupem metropolitą gnieźnieńskim i warszawskim oraz prymasem Polski. Przez następne lata pewną ręką kierował Kościółem polskim.

 
 

Według chrześcijańskiej prawniczki Inny Zagriebiny, przez Rosję narasta trend prawnego ścigania za łamanie surowych zasad prowadzenia działalności misyjnej w sieciach społecznościowych. Prokuratura śledzi tego rodzaju wiadomości nie tylko na stronach organizacji religijnych i osobistych stronach duchowieństwa, ale także aktywnych uczestników tych portali.

 

Obecna epidemia ujawniła brak zaufania obywateli do instytucji państwowych – w szczególności zaś do polityków, i to na całym świecie. Tam, gdzie nie poradziły sobie władze, lukę natychmiast wypełniły organizacje społeczne, zwykli ludzie, ale i… mafie.

 

Zachęcam biskupów do odwoływania ogólnych dyspens od uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. Sugeruję, aby utrzymać dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem – podkreśla w wydanym w środę komunikacie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

 

Od pewnego czasu obserwujemy rozwój kolejnego etapu feministycznej propagandy. Tak zwana aborcja nie musi już oznaczać tragicznego wyboru, dramatu kobiety, ratowania jej życia, nie musi być mniejszym złem, skróceniem cierpienia upośledzonego płodu, które chwilę po porodzie i tak umarłoby w cierpieniach – bo przecież rozrywane na kawałki szczypcami albo trute chemicznym roztworem nie cierpi...


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.