DZIŚ JEST:   28   LUTY   2020 r.

Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
 
 
 
 

Wandalizm jako forma „swobody wypowiedzi”. Postępowcy z LGBT zniszyczli Free Speech Bus

Wandalizm jako forma „swobody wypowiedzi”. Postępowcy z LGBT zniszyczli Free Speech Bus
źródło: twitter.com

W Nowym Jorku zdewastowano Free Speech Bus – autobus swobodnej wypowiedzi, na którym przedstawiono graficzny symbol chłopca i dziewczynki z podpisem: „To biologia: chłopcy są chłopcami i zawsze nimi będą. Dziewczynki są dziewczynkami i zawsze nimi będą. Nie można zmienić płci. Uszanuj wszystkich”. Zdaniem przedstawicieli środowisk LGBT używanie tego typu sformułowań jest przejawem skrajnej mowy nienawiści, którą trzeba zwalczać nawet z naruszeniem prawa.

 

Do zdarzenia doszło w biały dzień. Tzw. „nieznani sprawcy” powybijali młotkiem szyby i zrobili dziury w karoserii pojazdu. Ich „dzieło” wieńczył napis „Wolność dla trans”.

 

- To jest to, co osoby rzekomo głoszące tolerancję, sądzą o ludziach myślących inaczej niż one – powiedział Joe Grabowski, przedstawiciel jednego z inicjatorów Free Speech Bus - Międzynarodowej Organizacji na rzecz Małżeństw. Dodał, że zniszczenie autobusu, w jego ocenie jest kolejną próbą zastraszenia tych, którzy wierzą w tradycyjną rodzinę.

 

Grabowski przypomniał, że wielkie poruszenie środowisk LGBT w momencie rozpoczęcia akcji. Ich przedstawiciele podnosili wówczas głos sugerując, że „autobus z takimi napisami sprowokuje agresję wobec osób trans”. Zniszczenie pojazdu całkowicie zaprzecza tej narracji. - Oto mamy pierwszy przypadek agresji, ale nie jest to agresja wobec osób trans, tylko ich wobec nas – powiedział Grabowski.

 

Zniszczenie pojazdu wywołało ogromną radość wśród przedstawicieli środowisk LGBT. Wybicie szyb i inne akty wandalizmu nazwali oni „swobodną formą wypowiedzi wobec nienawistnych treści”, jakie znajdowały się na autobusie.

 

„Przywieźcie ten dziwaczny autobus do Bostonu, to go podpalimy” - napisali na Twitterze przedstawiciele środowisk LGBT. Warto przypomnieć, że właśnie w Bostonie doszło do brutalnego ataku środowisk skupiających „nowoczesne i postępowe płci” na paradę w dniu św. Patryka.


źródło: gosc.pl
TK
 


DATA: 2017-03-24 20:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie "w końcu to zauważyłem", tylko w końcu doprecyzowałem co od początku miałem na myśli, bo skupiliśmy się na ad personam zamiast na wyjaśnieniu podstawy sporu. Na metodach leczenia tego rodzaju chorób się nie znam, więc nie będę wymieniał propozycji. Być może jedyną możliwością jest akceptacja swej choroby i życie z nią, bo "zmiana fizyczności", z tego co czytałem, nie rozwiązuje problemu, czasami wręcz go pogłębiając i prowadząc do samobójstw. Jednak nie zaakceptuję nazywania choroby - zdrowiem. I w tym jestem konsekwentny, bo będąc krótkowidzem nie wmawiam nikomu że mam zdrowy wzrok, a gdyby ktoś utworzył jakieś lobby za uznaniem krótkowzroczności za normalność, to bym go wyśmiał. Jeśli Ci się wydaje że coś robię wobec Ciebie źle, to po pierwsze przemyśl czy sama się do tego PIERWSZA nie przyczyniłaś zgodnie z zasadą przyczyna-skutek, a po drugie pewne działania, które w tej chwili oceniasz jako złe, inaczej ocenisz dopiero w przyszłości :)
ponad 2 lata temu / r
 
"Doprecyzuję: mitem jest jakoby płeć mózgu u zdrowego człowieka była niezależna od jego płci biologicznej, a w związku z tym można sobie dowolnie wybrać płeć mózgu." Ufff, w końcu to zauważyłeś. Właśnie o to mi chodzi! U zdrowego człowieka płeć mózgu pokrywa nie jest niezależna od jego płci biologicznej. Nie można sobie wybrac płci mózgu bo natura wybiera za nas. Są jednak ludzie "chorzy", u których płeć mózgu nie pokrywa się z płcią biologiczną. Jaką miałbyś propozycję dla tych ludzi? Jak ich wyleczyć? Wymienić im mózg czy zmienić fizyczność? Jeśli chodzi o Twoje okazywanie miłości bliźniego w stosunku do mnie, to musisz wiedzieć, niezależnie od tego co Ci się wydaje, że robisz to ŹLE.
ponad 2 lata temu / @r
 
Sama piszesz że pojawiają się badania obalające poprzednie. Ja natknąłem się akurat na takie które obalają ten mit. Lewacki, bo genderowy. Doprecyzuję: mitem jest jakoby płeć mózgu u zdrowego człowieka była niezależna od jego płci biologicznej, a w związku z tym można sobie dowolnie wybrać płeć mózgu. Podobnie doprecyzuję: czym innym jest miłość do ukochanej osoby w sensie małżonki, a czym innym miłość do Boga. Ale powtarzam po raz kolejny: tego nie zrozumiesz. Rozważania o "zaspokajaniu chuci" były alternatywą, nie pewnikiem. Co jest lepsze: kpiny, wyśmianie itd. które mają skłonić do refleksji bliźniego idącego złą drogą, czy poklepywanie go po ramieniu i utwierdzanie w błędzie? Kiedyś się przekonasz że z tych dwóch opcji ta pierwsza jest oznaką miłości bliźniego. A brak opcji trzeciej, bo skoro kpisz, wyśmiewasz, brak Ci szacunku, jesteś zadufana w sobie, zacietrzewiona i kompletnie zamknięta - stąd moje dopasowanie się do Ciebie :)
ponad 2 lata temu / r
 
Obalono "lewacki mit" o płci mózgu? Kto go obalił i dlaczego lewacki mit? Tak się składa, że wyniki badań są sprzeczne. Pojawiają się coraz to nowe badania, które obalają poprzednie. Jeśli jednak uważasz, że płeć mózgu nie istnieje i jest to lewacki mit i rzeczywiście pod tym względem niczym się nie różnimy, to niechcący potwierdzasz, że ideologia gender jest prawdą i ma głęboki sens. Jeśli dla Ciebie miłość bliźniego to kpiny, wyśmiewanie się, brak szacunku, zadufanie w sobie, zacietrzewienie i kompletny brak otwartości to masz rzeczywiście specyficzne pojęcie o miłości. Pozwól, że Twoich odrażających rozważań o zaspokajaniu chuci nie skomentuję. // Sam twierdzisz, że dla Ciebie płeć to uczucie do ukochanej osoby. Duchowni zamiast ukochanych osób, kochają Boga, więc zastanawiam się jaką płeć można im przypisać według Twojej definicji.
ponad 2 lata temu / @r
 
Albo kłamiesz że nie okazuję bliźnim miłości, albo znowu pokazujesz że nie rozumiesz klasycznych pojęć i traktujesz "nienawiść" jako przeciwieństwo nowoczesnego znaczenia słowa "miłość", właśnie w kontekście zaspokajania chuci. Jeśli to drugie, to wtedy nie kłamiesz, gdyż w tym sensie "nienawidzę" Ciebie gdyż nie mam najmniejszego zamiaru zaspokajać Twej chuci. Ale za to na pewno kłamiesz odnośnie trollowania, bo to Ty je zaczęłaś chamskim ad-personam wobec mnie: "Istnienie płci mózgu negują ci, dla których mózg nie jest dominującym organem i dla których najważniejszą rolę odgrywają inne narządy". Zareagowałaś tak na moje stwierdzenie "płeć mózgu to naukowo obalony lewacki mit", które nie było ad-personam wobec Ciebie. Tak, wiem, kłamstwa, podobnie jak egoizmu, się nie wstydzisz, więc nie odpiszę analogicznie że masz powód do wstydu. A miłość do Pana Boga nie zależy od płci. Przecież pisałem że tego nie zrozumiesz i znowu potwierdzasz że mam rację :)
ponad 2 lata temu / r
 
do cz.3/3 O tej chuci to raczej Ty napisałeś. Ty zacząłeś ten temat, więc już mi nie wmawiaj, że to są moje myśli, bo ja to powtórzyłam za Tobą. No to jakiej płci są te osoby duchowne skoro swoją miłość kierują ku Bogu?
ponad 2 lata temu / @r
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.