DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Wandale zdemolowali katedrę w Melbourne z powodu uniewinnienia kard. Pella

Wandale zdemolowali katedrę w Melbourne z powodu uniewinnienia kard. Pella
fot. Twitter.com / NickMcCallum7

W  nocy z środy na czwartek wandale zdewastowali katedrę św. Patryka w Melbourne po tym, jak kardynał George Pell został uniewinniony przez Sąd Najwyższy Australii w związku z oskarżeniami dotyczącymi wykorzystywania seksualnego. Niewinny duchowny spędził ponad rok w areszcie.

 

Wandale namalowali na drzwiach katedry wizerunek diabła wraz z komunikatem: „ZGNIJ W PIEKLE, PELL”. Na innych drzwiach przedstawiono odwrócone  krzyże i napisano: „BRAK SPRAWIEDLIWOŚCI,” „PEDOFIL, GWAŁCICIEL” oraz: „Prawo chroni potężnych”.

 

Arcybiskup Peter Comensoli z Melbourne przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że chociaż był zdenerwowany wandalizmem, „nie był do końca zaskoczony”. - W tych wszystkich kwestiach pozostają bardzo silne emocje – ubolewał w rozmowie z siecią informacyjną 3AW.

 

Inny niezadowolony mężczyzna z jednomyślnego wyroku SN przywiązał się do ogrodzenia klasztoru na przedmieściach Melbourne, gdzie kard. Pell spędził pierwszą noc po ponad 400 dniach uwięzienia.

- Myślę, że wszyscy będą nadal zajmować swoje szczególne stanowisko w tej sprawie – komentował abp Comensoli, dodając, że ma nadzieję, iż „ludzie w chłodniejszym świetle wieczoru rozważą to, co powiedział Sąd Najwyższy”.

 

Dyrektor biura arcybiskupa Melbourne poinformował, że bezpieczeństwo wokół katedry zostanie wzmocnione, by zapobiec dalszym aktom wandalizmu.

 

Kard. Pell został skazany w grudniu 2018 r. za domniemaną napaść seksualną na dwóch chórzystów w katedrze w Melbourne w 1996 r. 7 kwietnia australijski Sąd Najwyższy jednogłośnie orzekł, iż dowody przedstawione podczas rozprawy nie pozwoliły ławie przysięgłych uniknąć uzasadnionych wątpliwości i nakazał uniewinnienie duchownego, który spędził w areszcie ponad 400 dni.

 

We wtorek decyzja Sądu Najwyższego zakończyła prawie trzyletni proces sądowy, który rozpoczął się w czerwcu 2017 r., kiedy to kardynał został oskarżony o kilka przypadków napaści seksualnej sprzed dziesięcioleci. Większość zarzutów została wycofana jeszcze przed rozpoczęciem rozprawy.

Kard. Pell był arcybiskupem Sydney przed opuszczeniem Australii w 2014 r., gdy udał się do Stolicy Apostolskiej, by objąć urząd Sekretarza ds. Gospodarczych Stolicy Apostolskiej. Duchowny przygotowywał reformę finansów watykańskich, ale w związku z zarzutami zmuszony został opuścić Watykan.

 

Źródło: catholicnewsagency.com

AS

Czytaj także:
DATA: 2020-04-09 10:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak jak przewidywalwm. Lewacy sa niereformowalni. Zadne racjonalne wyroki sadow nie sa w stanie zmienic ich stanowiska. Liczy sie tylko ideologia. Befa chcieli zaszczuc arcb. Czas ich tepic kak szczury. Kazdy objaw lewicowego odchylenia powinien byc potepiony i sporkac sie ze sprzeciwem. Nie ma tutaj miejsca na jakiekolwiek milosierdzie, debate albo zrozumienie. Nie ma miejsca ,!
1 miesiąc temu / Stan
 
Prawda w końcu zwyciężyła a diabeł wyje z bezsilności
1 miesiąc temu / Wieś
 
Diabeł zawył rozczarowany!
1 miesiąc temu / Prorok
 
Żadni wandale, tylko współcześni barbarzyńcy - neobolszewickie lewactwo.
1 miesiąc temu / Grzegorz Mikler
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.