DZIŚ JEST:   26   SIERPNIA   2019 r.

MB Częstochowskiej
Św. Joanny Bichier de Ages
Św. Teresy od Jezusa Jornet e Ibars
 
 
 
 

Walka z życiem trwa. Hasło „Polki żądają legalnej aborcji” na anonimowych bilbordach

Walka z życiem trwa. Hasło „Polki żądają legalnej aborcji” na anonimowych bilbordach
źródło: zycieirodzina.pl

W kilku polskich miastach pojawiły się billboardy z hasłem: „Polki żądają legalnej aborcji”. Jak poinformował „Nasz Dziennik”, plakaty nie zawierają informacji o inicjatorach akcji. Ta zaś zbiegła się z wykonaniem przez Sejm kolejnego i długo wyczekiwanego ruchu w sprawie projektu #Zatrzymaj Aborcję.

 

Złożony w Sejmie projekt może wyeliminować z polskiego prawa przesłankę, na podstawie której uśmiercane są dzieci poczęte podejrzewane o niepełnosprawność lub chorobę. Zwolennicy aborcji nie zamierzają jednak czekać na kolejny ruch parlamentu i rozpoczęli ofensywę propagandową na ulicach polskich miast.

 

Tak na bilbordach pojawiło się hasło „Polki żądają legalnej aborcji” – bez informacji kto jest inicjatorem akcji, czy też czyja jest to opinia. Taka praktyka oburzyła mieszkanki Warszawy. - Ja jestem Polką i jestem przeciwna aborcji. Jest to też sprzeczne z nauką Kościoła. Wiele Polek podziela to zdanie. Nie podoba mi się to, że ktoś wyraża tego typu opinie w moim imieniu – powiedziała dziennikowi jedna z czytelniczek.

 

Z kolei Kaja Godek, pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję” oceniła, że podobne akcje będą podejmowane przez zwolenników aborcji, dopóki projekt nie zostanie przyjęty. Opieszałość Sejmu w sprawie obrony życia jest bowiem paliwem dla feministek.

 

Jak dodała, warto zwrócić uwagę, że nie tylko hasło na plakatach jest niezgodne z prawdą, bo także anonimowość akcji potwierdza, że wstydem jest „namawiać wprost do zabijania ludzi najbardziej bezbronnych, tych, którzy się jeszcze nie narodzili”.

 

Projekt #Zatrzymaj Aborcję trafił do podkomisji stworzonej przez sejmową Komisję Polityki Społecznej i Rodziny. Obrońcy życia mają nadzieję, że prace nad nim ruszą jeszcze przed wakacyjną przerwą, choć zauważają, że taka decyzja Komisji jest opóźnianiem prac nad projektem.

 

Źródło: „Nasz Dziennik”

MA


DATA: 2018-07-16 08:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dlaczego ktoś wypowiada się za mnie jestem Polka i nie jestem za aborcją !? Jeśli już ktoś chce szpecic miasto takimi bilbordami to chociaż niech będą to prawdziwe informację!
ponad 1 rok temu / Ja_fantazja
 
"Polska albo będzie katolicka, albo jej nie będzie" . Wypowiadające się produkty globalizacji nie są Polkami. Pracują dla likwidacji Polski przez propagowanie i wdrażanie depopulacji. Odcinamy się od nich.
ponad 1 rok temu / Polka
 
Aborcja czyli zabijanie dzieci jest elementem totalitaryzmow, jakie powodowały wojny światowe. Zatem nie do pomyślenia jest to, że tak okrutne hasła są w przestrzeni publicznej.
ponad 1 rok temu / Mataleo
 
Normalne kobiety są przeciwniczkami aborcji. skoro nie wiadomo kto jest autorem to należy je zdjąć.
ponad 1 rok temu / jb
 
W Polsce większość ludzi to przeciwnicy aborcji. Nie wiem, czy dobrym posunięciem nie byłoby referendum. Po zwycięstwie referendalnym zakaz aborcji byłby przesądzony na długie lata. Nawet jakby do władzy doszli nowoczesni z po, to werdyktu Narodu nie ośmieliliby się zmienić.
ponad 1 rok temu / Michu.
 
Nie Polki, tylko PeOlki.
ponad 1 rok temu / sprostowanie
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.