DZIŚ JEST:   24   LIPCA   2019 r.

Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
 
 
 
 

Walka z terroryzmem według lewicy: zakaz legalnej sprzedaży broni automatycznej i szturmowej

Walka z terroryzmem według lewicy: zakaz legalnej sprzedaży broni automatycznej i szturmowej
fot. pixabay.com

Rząd Nowej Zelandii zakazał sprzedaży broni półautomatycznej i szturmowej wraz z dużymi magazynkami. Decyzja premier Jacindy Ardern jest pokłosiem niedawnego zamachu w Christchurch, którego ofiarami zostało 50 osób.

 

Ogłaszając swoją decyzję, nowozelandzka premier wyjaśniła, że zakaz obowiązywać będzie w okresie przejściowym do czasu uchwalenia nowych przepisów. Zakup określonych typów broni będzie możliwy jedynie za zgodą policji. Jacinda Ardern ponadto zapowiedziała program odkupywania zakazanych sztuk broni od właścicieli. Według szacunków program kosztować będzie od 100 do 200 milionów dolarów nowozelandzkich, ale zdaniem premier „jest to koszt jaki należy ponieść”.

 

Z zakazu będą zwolnieni w pewnych wyjątkach farmerzy i myśliwi. Wywodząca się z nowozelandzkiej Partii Pracy premier ma nadzieję, że społeczeństwo zrozumie konieczność wprowadzenia nowych przepisów.

 

Sprawca zamachu, 28 – letni Australijczyk Brenton Tarrant zaznaczył w swoim manifeście, że chciał wywołać konflikt między zwolennikami a przeciwnikami posiadania broni w swoim kraju, aby pogłębić podziały społeczne. Dodatkowo miał nadzieję, że konflikt o drugą poprawkę do konstytucji USA (gwarantującą dostęp do broni) doprowadzi do wojny domowej.

 

Skuteczność wprowadzania zakazu dostępu do broni jako narzędzie mające powstrzymać podobne zamachy w przyszłości jest co najmniej wątpliwa. Warto wymienić chociażby słynne statystyki z USA mówiące o zdecydowanej przewadze liczby strzelanin w szkołach w stanach, gdzie dostęp do broni jest zakazany. W takich przypadkach zawsze warto powtarzać, że zabija człowiek, a nie narzędzie zbrodni.

 

Źródło: rmf24.pl

PR       


DATA: 2019-03-21 08:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@jol - tak, zaakceptowałbym. Co więcej, mam takiego, od mniej więcej 2 lat. Przed wydaniem pozwolenia został sprawdzony przez psychologa, psychiatrę i dzielnicowego. Żaden z nich nie dopatrzył się w nim zagrożenia. Wcześniej broń do ręki dawali mu premierzy i ministrowie, aby czuć się bezpiecznie podczas pełnienia swoich funkcji. O ile mi wiadomo, nie zastrzelił żadnego, niezależnie od opcji politycznej. Mętne kryterium "krewkiego temperamentu" nie jest jak widać przesłanką negatywną.
4 miesiące temu / Dante
 
I trudno się dziwić po czymś takim. Czy zaakceptowali byście fakt, że Wasz sąsiad znany z krewkiego temperamentu ma w domu AK 47 lub inną tego typu broń? Jeżeli pada 50 trupów to takie zdarzenie nie jest przesłanką dla liberalizacji prawa w temacie posiadania broni. Nowa Zelandia to i tak bardzo kulturalny i praworządny kraj, bo władze nie postulują przecież całkowitego zakazu posiadania prywatnej broni, tylko jej najgroźniejszych rodzajów, które w ogóle nie powinny być sprzedawane osbom prywatnym. Proszę też zwrócić uwagę że pani premier chce uczciwie odkupić broń, a nie ją skonfiskować. W Polsce na pewno by ją odebrano bez żadnych rekompensat, podobnie jak to zrobiono z prywatnymi piniędzmi z OFE.
4 miesiące temu / jol
 
Po to był ten zamach. Trzeba było znaleźć pretekst do rozbrojenia społeczeństwa. Zamachowiec ma pochodzenie żydowskie.
4 miesiące temu / nwo
 
@ zico właśnie do obrony. Polecam M-4.
4 miesiące temu / Em.
 
Błąd w rozumowaniu. Broń półautomatyczna to taka, która na jedno naciśnięcie spustu oddaje jeden strzał. Czyli wszystkie współczesne pistolety, niektóre strzelby gładkolufowe oraz karabinki sportowe. Do obrony nadają się o wiele lepiej, niż jednostrzałowe wynalazki sprzed 200 lat. Pomijając kilka dyscyplin, sport strzelecki opiera się na współczesnej broni samopowtarzalnej czyli półautomatycznej - IPSC, IDPA czy nawet popularne zawody typu Pcz10.
4 miesiące temu / Dante
 
zico- własnie do obrony, ale ludzie o mentalnosci psa łańcuchowego ,który chodzi tak jak Pan pozwoli tego nie zrozumieją. Uzbrojone spoleczeństwo jest Podmiotem a nie Przedmiotem dla kazdej władzy, stąd u nas paniczny strach polityków kazdej opcji przed dostepem obywateli do bronii. W Polsce posiada ją ~2% ludzi ,w Rosji,Czechach ,Niemczech ~30-45% z czego widać ,że mentalna okupacja Polaków trwa w najlepsze. Wolność to odpowiedzialność za swoje czyny i jak widać obecnych Polaków wprowadza to w przerażenie.....
4 miesiące temu / do POdkulonych
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.