DZIŚ JEST:   13   LISTOPADA   2019 r.

Świętych Braci Męczenników - Benedykta, Jana, Izaaka
 
 
 
 

Walka z „mową nienawiści” i „Nagroda Gdańska”. Po to Kraków wybierał radnych?

Walka z „mową nienawiści” i „Nagroda Gdańska”. Po to Kraków wybierał radnych?
Zdjęcie ilustracyjne fot. Grzegorz Kozakiewicz / FORUM
#KRAKÓW    #LGBT    #HOMOTERROR    #RADA MIASTA    #RADNI    #LEWICA    #INDOKTRYNACJA

Po wyborach samorządowych w krakowskim nastąpiły zmiany. Urząd – za sprawą radnych - koalicjantów prezydenta Jacka Majchrowskiego – zamiast zajmować się ważnymi dla miasta sprawami – traci czas na promocję środowisk tęczowych oraz mityczną walkę z „mową nienawiści”. Czy tym właśnie powinni zajmować się miejscy radni?

 

Dyskusję na temat zapędów środowisk LGBT+ otworzyła podpisana w Warszawie „Karta LGBT+”. Jako, że dokument odwoływał się do standardów edukacji seksualnej WHO, Barbara Nowak, małopolska kurator oświaty – jako jedyny przytomny urzędnik – zabrała głos, ostrzegając przez zgubnymi skutkami polityki seksualizowania dzieci od najmłodszych lat. Za to właśnie została uznana za pierwszego homofoba w Polsce. W tyle nie mogli pozostać krakowscy radni, którzy zbierając opinie bodaj z wszystkich możliwych lewackich publikacji, wyprodukowali rezolucję - swoisty donos na kurator, kierowany do Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 

Formalnie chodzi o wyeliminowanie „mowy nienawiści z systemu oświaty i przywrócenia należytego nadzoru nad placówkami edukacyjnymi na terenie województwa małopolskiego”. W praktyce zaś projekt rezolucji, która ma być poddana pod głosowanie Rady Miasta Krakowa we środę 27 marca 2019 roku, jest niczym innym jak żądaniem odwołania Barbary Nowak ze stanowiska. Pani kurator została oskarżona przez projektodawców o jawną homofobię, rasizm i dyskryminację mniejszości.

 

Pod projektem widnieją nieczytelne podpisy kilku radnych, referującym ma być Artur Buszek z Nowoczesnej (fragment projektu poniżej).

 

Na tym nie koniec aktywności tej partii. Nie tak dawno informowaliśmy o spotkaniu środowisk LGBT+ jakie za sprawą radnej Niny Gabryś (.N) odbyło się w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa. Warto dodać, że Nina Gabryś, zanim zasiadła pośród miejskich rajców (jest radną wybraną z najmniejszą liczą wyborców), walczyła o in vitro dla Krakowian refundowane z budżetu miasta.

 

Teraz ponownie wykazała się inicjatywą. Chodzi o projekt uchwały w sprawie powołania „Nagrody Gdańskiej”  ku pamięci Prezydenta Pawła Adamowicza. W pierwszej wersji projektu nagroda miałaby być przyznawana organizacjom pozarządowym, które „skupiają się na promowaniu postaw obywatelskich i przeciwstawianiu się mowie nienawiści”. Projekt RMK już odesłała do poprawek w celu doprecyzowania zapisów uchwały. Uczyniła to Nina Gabryś dopisując do listy podmiotów, które mogą otrzymać nagrodę (prócz organizacji pozarządowych), grupy nieformalne i aktywistów działających w Krakowie w wymienionym już celu. I tę uchwałę Rada ma procedować 27 marca…

Dziś Kraków - na skutek nagromadzenia prac remontowych - został sparaliżowany komunikacyjnie. Z uwagi na potrzebę wyznaczenia koniecznych objazdów np. z ul. Augustiańskiej wycięto zamontowane kilka miesięcy wcześniej słupki. Testowa Strefa Czystego Transortu na Kazimierzu okazała się wielką pomyłką... Czy ktoś z "postępowych" radnych zainteresował się tym, ile miasto zmarnowało na te cele pieniędzy? W murach magistratu mamy za to coraz mocniej widoczne otwarcie na mniejszości seksualne i lewacką walkę ze zdrowym rozsądkiem.

 

MA


DATA: 2019-03-27 11:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pan Majchrowski - przyjaciel ks kard. Dziwisza?
7 miesięcy temu / krakus
 
@Czesław- Dokładniej należałoby stwierdzić, że nie biskupi, a biskupi uwikłani w masońskie powiązania. Bo zdecydowanie nie wszyscy biskupi postąpiliby tak jak Ci w Gdańsku. I nie katolicka władza, a władza podszywająca się pod katolicką.
7 miesięcy temu / krisbac
 
"Chodzi o projekt uchwały w sprawie powołania ?Nagrody Gdańskiej? ku pamięci Prezydenta Pawła Adamowicza." A Pawła Adamowicza "na świetego" wypromowali nasi biskupi i nnasza prawicowa katolicka władza i w tym problem.
7 miesięcy temu / Czesław
 
Kiedy dotrze do ludzi że państwowa ingerencja w edukację dzieci powinna być zlikwidowana. Każdy kto poiera pańswtową edukację a także państwową ingerencję w edukację dzieci głosi idee masońskie lub przynajmnei ma sprusaczony umysły.
7 miesięcy temu / Krzysiek
 
Brońmy Panią Kurator małopolską. Podjęto bezpardonową akcje przeciwko chrześcijańskiej Polsce. Neomarksistowski "marsz przez instytucje" zagościł w placówkach edukacyjnych. Gdyby nie wygrane przez prawicę wybory 2015 roku dziś mielibyśmy już to, co zapowiada Rabiej, Biedroń i Śmieszek
7 miesięcy temu / polka
 
Walka z tzw. mową nienawiści dopiero się zaczyna. Rok 2019 będzie chyba przełomowy. Widać mobilizację. Są teraz dwa tematy znaczenia i właśnie walka z tzw. mową nienawiści. Ale czy walka z czymkolwiek nie jest już nienawiscia? Moralne jest zwalczać nienawiść nienawiscia? Chyba nie ale lewactwo nie ma moralności.
7 miesięcy temu / emk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.