DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Walka z islamofobią i antysemityzmem priorytetem dla brytyjskich instytucji. A co z chrystianofobią?

Walka z islamofobią i antysemityzmem priorytetem dla brytyjskich instytucji. A co z chrystianofobią?
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Thomas B.).

Nowy raport Faith & Belief Forum oraz Wydziału Psychospołecznych Studiów w Birkbeck na Uniwersytecie Londyńskim wzywa organizacje wyznaniowe do współpracy w celu zwalczania „przestępstw z nienawiści” motywowanych względami religijnymi w miejscach publicznych, w miejscu pracy i w sąsiedztwie. Co ciekawe, raport w zasadzie skupia się na ochronie przed „islamofobią” i „antysemityzmem”.

 

Raport sugeruje, że liczba przestępstw z nienawiści wobec grup wyznaniowych w Londynie narasta i w związku z tym wszystkie organizacje religijne – pomimo podziałów – winny ze sobą współpracować.

 

Dokument „Hate Crime, Faith and Belonging” opiera się na spostrzeżeniach uczestników  „okrągłego stołu” w Birkbeck, które zgromadziło działaczy 23 lokalnych organizacji, naukowców i ekspertów ds. polityki w celu zbadania problemów i wymiany dobrych praktyk. Raport sugeruje, że ​​najpowszechniejsze „przestępstwa  z nienawiści” wobec wspólnot religijnych w Wielkiej Brytanii mają charakter antyżydowski (antysemityzm) i antymuzułmański (islamofobia).

 

Wzrost liczby zgłaszanych „przestępstw z nienawiści”, a także ogromny wzrost skarg na sposób prezentowania incydentów w internecie, mają – zdaniem autorów – potencjał, by przyczyniać się do dalszych podziałów w społecznościach lokalnych i marginalizacji oraz izolacji już nie tylko pojedynczych ofiar, ale całych grup, które będą bały się sprzeciwić „mowie nienawiści”.

 

Wedle autorów opracowania, „przestępstwa z nienawiści” dotykają nie tylko bezpośrednio pewne osoby, ale wysyłają „przesłanie wykluczające” do wszystkich osób identyfikujących się z konkretnym wyznaniem, z którym związana była dana ofiara.

 

Wskazuje się, że jeśli te „nienawistne przesłania” nie zostaną wykorzenione, nastąpi seria podziałów w lokalnych społecznościach, które ostatecznie doprowadzą do jeszcze większej przemocy.

 

W sprawozdaniu zaleca się więc, by ścigać „przestępców z nienawiści” w celu pokazania, że tego typu akty są niedopuszczalne i promować „przesłanie włączające” na przekór podejmowanym próbom dzielenia lokalnej społeczności. Katolicy winni np. zaangażować się w zdecydowaną obronę muzułmanów i żydów, bo – zdaniem autorów raportu – to są najbardziej zagrożone mniejszości religijne.

 

Niezależnie od wyznawanej religii, każdy winien uczestniczyć w wydarzeniach promujących „tolerancję” i solidaryzować się z ofiarami „przestępstw z nienawiści”. „Przestępstwa” winno się zgłaszać na policję, niezależnie od miejsca, w którym ma się z nimi do czynienia. Ponadto władze powinny przeciwdziałać nagłaśnianiu kar stosowanych wobec domniemanych „przestępców z nienawiści”, by takie osoby nie były później kreowane na „bohaterów” i „ofiary” systemu poprawności politycznej.

 

Odpowiedzi na „przestępstwa z nienawiści” powinny być oparte na współpracy, skupiającej grupy wyznaniowe, fora religijne, organizacje społeczne i władze lokalne. Raport stwierdza, że ​​dana grupa religijna nie może walczyć samotnie z nienawiścią. Stąd tak ważne „akcje włączające”, wspólne pikiety, szkolenia itp. Profil przestępstw z nienawiści jest różny w każdej dzielnicy i dlatego skuteczne reakcje powinny być „wrażliwe i prowadzone przez lokalne społeczności”.

 

„Ponieważ każdy londyńczyk jest dotknięty przestępstwami z nienawiści w różnym stopniu, wszyscy mamy do odegrania rolę w reagowaniu na nie. Nasze odpowiedzi na przestępstwa z nienawiści pokazują, kim są i jakimi wartościami kierują się londyńczycy” – czytamy w raporcie.

 

 

Źródło: indcatholicnews.com

AS

 

 


DATA: 2019-07-08 07:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

LGBT to christjanofoby.
10 miesięcy temu / Prawda.
 
Kolejne dziwne sformułowania... Ale podobno Anglia dziś z tego słynie... Złoty okres rozwoju Wielka Brytania ma już za sobą... A druga królowa Wiktoria nie zasiądzie na tronie... Anglii. Stąd orzeciez wyszedł Szkaplerz Karmelitanski... Anglia to również kraj, gdzie działali Jane Austin, Chesterton, kard. Newman, Tolkien i wielu innych. Obecnie ten kraj chyli się ku upadkowi, bo zaprzecza swoim chrześcijańskim korzeniom, własnej tożsamości...
10 miesięcy temu / Krakusik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.