DZIŚ JEST:   22   SIERPNIA   2019 r.

NMP Królowej
Św. Agatonika z Towarzyszami
Bł. Bernarda z Offidy
 
 
 
 

Walka z chrześcijaństwem trwa. Będzie państwowy komentarz do Biblii

Walka z chrześcijaństwem trwa. Będzie państwowy komentarz do Biblii
REUTERS/Kim Kyung-Hoon

Chińskie władze nieustannie dążą do tego, by ujednolicić zgodnie z państwową ideologią nauczanie Kościoła oraz wspólnot chrześcijańskich. Według relacji jednego z pastorów, zamieszczonej na LifeSiteNews.com, trwa proces sinizacji chrześcijaństwa, a jego elementem ma stać się nowe tłumaczenie Pisma Świętego, uzupełnione o specjalne komentarze.

 

Chińskie władze – wbrew oczekiwaniom Watykanu, który zawarł z Pekinem specjalne porozumienie – raczej nie dostrzegają potrzeby choćby tolerowania chrześcijaństwa. Zwracał już na to uwagę emerytowany biskup Hongkongu, kard. Joseph Zen Ze-kiun, który poddawał krytyce zawarte porozumienie.

 

Sytuacja chrześcijan w Chinach stale się pogarsza. Prześladowani są kapłani i wierni, dochodzi do aresztowań wśród duchownych, nie tylko zresztą katolickich, ale również protestanckich. Niepokojące jest też poczucie pogłębiającego się chaosu, związane z niejasnymi ustaleniami porozumienia między Kościołem z Pekinem. Chińskie władze tymczasem konsekwentnie dążą do sinizacji chrześcijaństwa, czyli dostosowania go do kultury chińskiej.

 

Według relacji chrześcijan, zebranych przez LifeSiteNews, Pekin założył sobie pięcioletni plan włączenie chrześcijaństwa w chińską kulturę. – Ten plan obejmuje również włączenie chrześcijaństwa w ramy komunistycznej ideologii – mówi Stephen Mosher, orientalista, znawca Chin.

 

Jeden z chrześcijańskich duchownych, w rozmowie z LifeSiteNews, zauważa, że proces uczynienia chrześcijaństwa „bardziej chińskim” trwa. Jednym z jego drastycznych elementów jest nowe tłumaczenie Biblii, uzupełnione nowymi komentarzami. Wszystkie treści zostały zaakceptowane przez państwo. „Nowa Biblia” ma mieć oczywiście niewiele wspólnego z tymi wartościami, które ufundowały cywilizację zachodnią, ale stanowić będzie połączenie konfucjanizmu i komunizmu. To będzie swoista mieszanka buddyjskich pism oraz konfucjańskich nauk.

 

Chiński plan pięcioletni sinizacji chrześcijaństwa rozpoczął się w lutym 2018 roku. W ramach reformy zakazano już dzieciom m.in. uczestnictwa w nabożeństwach.

 

Kościół, w niedawno zawartym porozumieniu z władzami chińskimi wyszedł naprzeciw Pekinowi, uznając biskupów ze schizmatyckiego ruchu „katolickiego związku patriotycznego”.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com

ged


DATA: 2019-01-22 07:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Trooper Problem w tym,że wy, katolicy tego wyboru nie daliście i nie dajcie. W Chinach legalne są dawne wierzenia chińskie, mimo oficjalnego ich zwalczania. Dlaczego? Dlatego,że Chińczycy są świadomi swoich korzeni. Katolicy natomiast nie dają wyboru, pokazała to chrystianizacja naszych terenów. Niszczyliście święte gaje, posągi dawnych bogów słowiańskich etc. Dlaczego wy nie daliście wyboru tym,którzy chcą pozostać przy swoich korzeniach? Przecież mogły być dwie religie.
7 miesięcy temu / ollek
 
Komuniści i tak by katolikom nie odpuścili. Szkoda tylko, że Franciszek ułatwił im to zadanie...
7 miesięcy temu / Karol
 
@ollek A w czym jest problem? To Chińczycy nie mogą mieć wyboru? Przecież można być Chińczykiem i katolikiem.
7 miesięcy temu / Trooper
 
oczywiście ze tak ;) ostrożność
7 miesięcy temu / janka do ollek
 
@janka Raczej dajcie im spokój. Skoro mają swoją kulturę i tradycję od prawie pięciu tysięcy lat, dlaczego usilnie próbujecie ją zniszczyć i wprowadzić swoją?
7 miesięcy temu / ollek
 
Bez obaw. Przecież Chiny najlepiej na świecie wprowadzają w życie naukę społeczną Kościoła - jak to był łaskaw niedawno stwierdzić pewien biskup z Watykanu.
7 miesięcy temu / sp
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.