DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Walka z Bożym Narodzeniem trwa. Amerykańskim ateistom przeszkadzają biblijni mędrcy

Walka z Bożym Narodzeniem trwa. Amerykańskim ateistom przeszkadzają biblijni mędrcy
źródło: pixabay.com
#SZOPKA    #BOŻE NARODZENIE    #MĘDRCY    #JEZUS    #MARYJA    #MICHIGAN    #ATEIZM    #ŻŁÓBEK

Wojujący ateiści w amerykańskim stanie Michigan grożą jednej ze szkół procesami sądowymi za umieszczenie na frontonie szkoły biblijnej sceny z mędrcami.

 

Aktywizacja organizacji ateistów w pięćdziesięciotysięcznym hrabstwie Newaygo, w stanie Michigan, związana jest z okresem świątecznym, gdy w wielu miejscach publicznych w Stanach Zjednoczonych eksponowane są wystroje nawiązujące do historii biblijnych i narodzenia Chrystusa. Skoordynowane działania ateistów zmierzają do eliminacji z przestrzeni publicznej wszystkiego, co może nawiązywać do religijnego charakteru świąt. Pod ostrzałem ateistów są w szczególności obiekty administracyjne oraz placówki edukacyjne, prowadzone jako publiczne.

 

Taka sytuacja ma też miejsce w hrabstwie Newaygo, gdzie przeciwnikom religii nie podoba się dekoracja usytuowana na frontonie budynku publicznej szkoły, urządzona w formie biblijnej sceny, przedstawiającej mędrców. Organizacja, która jest zjednoczeniem aktywistów „walczących o prawa obywateli” ze stanu Michigan żąda likwidacji biblijnej sceny nie tylko z frontonu szkoły ale z całego terenu szkolnego. W ich opinii, obecna lokalizacja narusza konstytucję amerykańską. W odpowiedzi na żądania ateistów kierownictwo szkolnego okręgu ogłosiło w sieciach społecznościowych, że zawsze w scenie z mędrcami widziało w pełni świecką myśl, związaną z mądrością.

 

Taka odpowiedź jest już w części wycofaniem się władz oświatowych z uznawania religijnego charakteru okresu świątecznego, choć uznaje ich rolę w tradycji społeczności lokalnej. Jak podaje „Sedmica.ru”, większość mieszkańców hrabstwa Newaygo nie zgadza się na żądania organizacji ateistów i jest przeciwna ściąganiu dekoracji o biblijnym charakterze. Mieszkańcy uważają, że należy uszanować 70-letnią tradycję dekorowania szkoły na święta Bożego Narodzenia i nie poddawać się presji ateistów. Zwolennicy pozostawienia dekoracji na budynku szkoły chcą, aby mędrcy nieśli dobre przesłanie kolejnym pokoleniom uczniów szkoły, zgodnie z tradycją lokalną.

JB

Źródła: Sedmica.ru, Forma.ru


DATA: 2018-12-15 15:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mędrcy przeszkadzają mędrkom. Nic nowego.
ponad 1 rok temu / Dante
 
Głupota nie boli, ateizm w wydaniu tej organizacji z solidną merytoryczną argumentacją i polemiką. Jest to rodzaj demonicznego oportunizmu, który cechował Heroda, a który bojąc się Chrystusa, wysłał siepaczy do Betlejem, aby mordować niewinnych.
ponad 1 rok temu / Krakusik
 
David Duke: Jak umiera zachodnia cywilizacja.
ponad 1 rok temu / David
 
Durnym ateistom przeszkadza to czego nie ma. Chyba mają coś z głową? A mnie nie przeszkadzają ateiści chociaż są, gdyż oni sami sobie przeszkadzają.
ponad 1 rok temu / DNA
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.